Reflux u bábätka

7. feb 2023

Ahojte prosím potrebujem poradiť...dcérka má 2 mesiace myslím ze ma reflux často grca a niekedy mliečko aj z nosa vyjde je na UM. Ale hoc kedy cez deň z ničoho nič zcervenie a vyzerá ako keby sa nevedela nadýchnuť niekedy aj 3 x za deň,niekedy vôbec tým ze ju vydvihnem jej polavi a potom strašne plače prosím vás čo to môže byť je to prejav refluxu? Alebo niečo iné?

banalu
7. feb 2023

Ano kludne to moze byt reflux. Pytaj si vymenny listok na gastro a rovno sa objednaj na vysetrenie.
Urobia malej usg a hned ti povedia. Vysetrenie sa robi najprv na lacno, potom das UM a zas ju vysetria.
Pomoct moze AR mlieko, moja je/bola na Beba AR.
Nasu sme museli vlacit v nosici, lebo nam uz ruky odpadavli z nosenia, aby sa jej nevracalo mlieko a spala takmer "postojacky" medzi nami obvalena vankusami, lebo klin v postielke vobec nepomahal. Hrozne to bolo. Potom sme kupili AR mlieko a dieta ako vymenene. Vyskusat mozes aj zahustit mlieko Nutritonom. Pogoogli antirefluxovy rezim, je tam viac pravidiel, co dodrziavat.
Joj a nenechaj sa odbit Dr. Na vysetreni trvaj. Radsej nech sa nepotvrdi, akokeby malo dieta trpiet.

zorkahorka
7. feb 2023

Mojmu synovi vyslo z nosa,ak vypil privela mliecka. Neviem sice, ci sa yo deje aj pri refluxe, ja len ci nepapa prilus velke davky?

ingush616
7. feb 2023

Moja bola tak isto, ale bola dojcena takze nič sme stym nevedeli spraviť. Zvýšená poloha a dobre davat si odgrgnut. Keď ste na UM treba to povedat pediatricke nech Vám odporučí niečo do mlieka (je aj od hippu take niečo) urobi to ako keby zelatinu a nevygrcka toľko. Po 5 mesiacoch by toto malo prejsť.

dominita
7. feb 2023

Naša dcérka mala reflux, veľa grcala, boli sme aj na vyšetrení, tam to potvrdili... Mali sme mlieko nutrilon AR, neskôr sme prešli na nutrilon HA (keďže ma aj atopicky ekzém) raz sme skončili aj na pohotovosti, lebo nám prestala dýchať, ale to nechcem strašiť 🙂 v tom čase som ešte kojila... Ale ako píše pani vyššie, je lepšie ísť na vyšetrenie na reflux 😉

autor
7. feb 2023

@dominita no ved ona ma také stavy že niekedy aj 3x za deň tak začervenie a ako keby sa nevedela nadýchnuť ale to nenastane hneď po mlieku ale az neskôr, som nevedela ze to môže spôsobiť aj reflux

dominita
8. feb 2023

Nechajte veľmi dlho hore, kým poriadne neodgrgne, vyvýšena poloha je ideálna, keď ju dáte ležať 😉 hádam z toho rýchlo vyrastie. Ešte viem, že mi vraveli, v nemocnici, že jemne klepkat od zadočku hore po chrbte, lepšie si odgrgne 😉