Reflux u 12-týždňového bábätka

6. sep 2023

ahojte, baby, co mate skusenost s refluxom prosim o radu...stalo sa vam, ze refluxove babo sa vam napínalo do luku a pucilo sa pri tom? Sem tam to nasa mala urobila, ale dnes to robi extrémne vela, napne nohy strašne a nervaci sa pri tom, dam ju odgrgnúť a place a place mi pri tom...ja nechápem...volala som doktorke, tak to je vraj kvoli refluxu...mal to tak niekto? V pondelok mala 12t...a ja som myslela, ze uz sa jej polepšilo, aj bez klinoveho vankúša uz spi...nemenili sme ani mlieko, ani fľašu, ani cumel, nic...inak ma alergiu na bkm...nechápem dnešné stavy, to napínanie nôh a nervacenie a som z toho vystrasena popravde...bola by som vďačná za každú radu 😔

marianarem
6. sep 2023

Tak napinanie do luku z refluxu byva, moze to byt z toho. Okolo tohto veku sa zvykne aj zhorsovat, moj to mal najhorsie tak v 3.5-4.5m. Ale v tomto veku je aj mozne, ze uz by chcela zmenit polohu a nejako sa hybat, ale este nevie nic moc ine nez sa napnut.

autor
6. sep 2023

@marianarem Fúha no nevedela som, ze sa to v 3m zhoršuje...ale tak zo dna na den...ja tak tajne dufam, ze sa z toho dnes vyspi a zajtra bude dobre 🙈🙈

anavixy
6. sep 2023

Je to jeden z najbeznejsich priznakov refluxu.

jakubkoanjelik
6. sep 2023

Naša to robí doteraz, už mala 7 mesiacov a reflux nie a nie prejsť.

autor
6. sep 2023

@jakubkoanjelik tiez tak napína nohy a nervaci sa? A place na brušku? Ako nechcem robit unáhlené závery ani hystercit...ale uz uz sa skoro isla pretočiť na bruško a dnes začala s tymto a na pretacanie sa vykaslala...tak snad bude napredovať aj s tymto napínanim

jakubkoanjelik
6. sep 2023

Na brušku už neplače ( ale grcká nenormálne) , ale napína sa a nerváči stále keď ju položím na chrbát.

autor
7. sep 2023

@jakubkoanjelik A ak sa smiem opýtať, napreduje v poriadku? Chce sa jej pretáčať, hrať a tak?

jakubkoanjelik
7. sep 2023

Áno, úplne v rámci normy a to je aj predčasne narodená. Akurát začína štvornožkovať

autor
7. sep 2023

@jakubkoanjelik Velmi ďakujem za odpoved...ja neviem, co s nou, niekedy sa napína len trosku, včera večer aj dnes večer som ju ani vyzliecť nevedela...a len krik a plač...nikdy taka nebola, velmi ma trápi, ze jej neviem.pomoct :( Pediater nam predpísal nutriton, ale konečne nam.skončilo kolikove obdobie a vykaka sa sama bez plaču a bolesti a davat jej zase nejake zahustovadlo sa bojím :( alebo ci skúsiť ten sirup gastrotuss neviem...na gastro ideme o 2 týždne

jakubkoanjelik
7. sep 2023

Nám gastrosus nepomohol, Nutriton sme dávali zo začiatku, bolo to lepšie ale bolelo ju bruško. Teraz má AR mlieko a je to lepšie, ale aj tak veľa vygrcká. Musíme tomu prispôsobovať aj príkrm, všetko musím zahusťovať..

autor
7. sep 2023

@jakubkoanjelik No AR mlieko neviem, ci existuje, ak ma alergiu na mliecnu bielkovinu, je na Neocate mlieku... Tak uvidíme...veľmi pekne ďakujem za odpovede