Reflux alebo nádcha u novorodenca

19. máj 2024

Ahojte, včera mi malý začal vydávať divné zvuky, chrčí/chrapčí, po jedle ho napína, odkašle párkrát a dusí ho 😔 Keď ho dam lažkať začne plakať, pučiť sa a má problém si od včera ogrgnúť. Kupili sme klinový vankúš, dali espumisan a je to trocha lepšie, už aj pospí, ale stále aj po 20ml ho napína chvíľu a nevie si odgrgnúť, prípadne ho napína a nevygrcká nič alebo len kúsoček mu výjde von. Mliečko mu zatieklo až do nošteka a od včera mu vyťahujem soplíky do žlta a vkuse tak chrapčí a chrčí. Neviem či može isť o reflux či skôr o nádchu? Nejaké skusenosti a rady? Zajtra hneď volam rano pediatričke.

domka222
19. máj 2024

Môj mal takto sople od narodenia do cca 3 mesiaca. Skús ho po jedle ešte ponosiť min 10-15 min vo zvislej polohe a nedávaj ho hneď ležať. Celý deň ho dávaj do vyvýšenej polohy a uvidíš

autor
19. máj 2024

@domka222 ďakujem! A mal tiež také žlté soplíky? Lebo mňa tie žlte sople spochybnili, inak by som to dala na reflux novorodenecký. Ďakujem.

domka222
19. máj 2024

Žlté nie,vždy skôr priesvitné. Uvidíš, čo ti povie lekár. Môže to byť kludne nádcha +ešte do toho reflux