Reflux a skúsenosti s AR mliečkami

n1colette
17. apr 2018

Ahojte maminy, chcem sa spýtať, tie čo davate babatkam AR umele mlieko, ako riesite udrzanie spravnej teploty mlieka pocas tych 7. minut, kym vo flasi zhustne? (pijeme Nutrilon AR, a tam sa po zarobeni mliecka caka 7 min)
Davate flasu do ohrievaca? Alebo neriesite?

monka112
17. apr 2018

@n1colette my pijeme bebu ar a ja ju pripravujem ako ine mlieko,pijeme ju tyzden,uz tak negrcame no reflux mame stale

karmela
17. apr 2018

@n1colette ahoj nechápem prečo čakať 7min moja prvá dcéra papala nutrilon a nečakali sme.Teraz druha sunar ár a tiež necakam kým zhustne.A začali sme nurtilonom ono už keď rozmiesas zhustne mi sme museli dať hneď cumel s dvoma dierkami čo nechcelo cez jednu tiecť

monka112
17. apr 2018

Predpisuje Vam ich pediater?

n1colette
autor
17. apr 2018

@karmela hmm, nutrilon ma v navode cakat 7 min. tak preto to tak robime.Ano, aj my krmime cez 3+ cumlik,hoci ma len 5 tyzdnov.

@monka112 a stale je taky nekludny? nas zaspava vylucne na mne, akonahle ho dam do postielky, do 10 min je hore a zaciname odznova.. inak cez den mava krce a bolesti palenia zahy, resp. ja tak odhadujem, ze ho zaha pali. Strasne sa trapi malinky :(

monka112
17. apr 2018

@n1colette ja ju mam casto v nosici, taka poloha jej vyhovuje, ja pocujem ako mlieko sa jej vracia a prehlta ho, bude ju to palit, davam aj sirup gastrotuss ale moc nepomaha, budeme mat styri mesiace, cakam kedy ta pliaga uz skonci, v kociari vonku mi place😔

karmela
17. apr 2018

@n1colette Uz cez 3 cumlík dávaš 5 týždňovému.Nehlce veľmi?aj preto ho môže bolieť bruško. Ja mám 4mesacnu a ešte papame cez 2ku.Od 1mes.Ak ti môžem poradiť postieľku si podloz predné nohy buď knihami alebo pod matrac daj vankúš,aby spinkal vo vyvýšenej polohe-hlavička.Mliecko sa mu môže vracať spet do pusinky preto sa ti môže budiť a byt nespokojný.A skús zmeniť cumel na flaši za 2 či mu nebude lepšie.

karmela
17. apr 2018

@monka112 reflux bude mat stále kým nezačne papať tuhú stravu prevažne,Potom sa to už bude zlepšovať.Moje obe dcéry majú reflux jedna je už 9r a už ani neviem že ho mala.

karmela
17. apr 2018

@monka112 a áno predpisuje mi ár mliecko pediater ale prv som bola na gastro tam mi dala dr odporúčanie a už mi predpisuje normálne decky

bubinko1506
17. apr 2018

Moji mali tiez obaja reflux, davala som bebu ar. Predpisovala nam ju pediatricka. Reflux sa trochu zlepsil po zavedeni prikrmov, ale uplne vymizol, ked mali 9 mesiacov

n1colette
autor
17. apr 2018

@karmela davame mu z 3+ cumlika (co je v podstate level 2), lebo z 0+ (level 1) mu neide vobec to AR mlieko. Skusali sme, len sa jedoval, ze tahal a nic. Objednala som klinovy vankus do postielky, zatial ma hlavicku podlozenu dekou. Hej, urcite place preto, ze sa mu to vracia spat do pusinky :( ale takto nespi ani on, ani ja.. zajtra ideme na sono bruska aj k pediatricke, som zvedava co nam poradia

n1colette
autor
17. apr 2018

@monka112 boze je to hrozne nieco, vidiet male babatko takto sa trapit.. dufam, ze nam to AR mliecko pomoze aspon trosku. Uz od vcera vidim zlepsenie.. dnes negrckal vobec.
A vy ste len na UM alebo aj kojis? ja mu davam aj materske mlieko.. nemam ho dost sice, aj preto prikrmujeme.
vonku v kociku mi zatial neplace, ale inak place stale ked nespi.. je to nekonecny kolotoc.

renkalienka2
17. apr 2018

Mne povedala lekarka, ze upravit reflux mozno zmenou polohy ako dietatko pije mliecko, je dost dôlezite, aby bola hlavicka vyssie ako nozicky. Ja aj kojima reflux sme mali na zaciatku velmi silny, teraz ako som zmenila polohu aj pri kojeni aj pri dokrmovani, je to ovela lepsie. A ked je babatko velmi nekludne nam vzdy zaberie nosic... satku nepouzivam, ale myslim, ze treba vyskusat jedno alebo druhe. Odlahcite sebe a babatko bude citit priamo vas.

monka112
18. apr 2018

@n1colette ja bez nosica si to neviem predstavit ako by sme to prezili, tam je jej najlepsie,uz mi aj dost slinta a vsetko dava do ust,uz pomaly aj zubky sa hlasia,uz nekojim, mala som malo mlieka, od dvoch mesiacoch sme na umelom mlieku

monka112
18. apr 2018

@bubinko1506 a boli ste tiez na gastre?my sme zatial neboli, len pediatricka zhodnotila ze mame reflux, jedno mlieko nam predpisala,dufam ze nam predpise aj dalsie

bubinko1506
18. apr 2018

@monka112 neboli sme. Nasa pediatricka to tuez vyhodnotila ako reflux a do 9ich mesiacov nam predpisovala ar mlieko

monka112
18. apr 2018

@bubinko1506 a nemali ste problem po bebe ar so stolicou?my ju mame zelenu,no fajn dufam ze aj nam bude predpisovat

bubinko1506
18. apr 2018

@monka112 tiez ju mali zelenu. Az ked sme zaviedli prikrmy, tak zmenila farbu

lubik87
23. apr 2018

@karmela musí sa čakať aby mliečko zhustlo 🙂

lubik87
23. apr 2018

@n1colette my pijeme Nutrilon ar niekedy nestíhame celých 7 minút počkať vypije aj skôr ale pomáha a negrcka 🙂 a mliečko zalievam takou 40 vodou a pokiaľ prejde tých pár minút rtak je akurát 🙂

lubik87
23. apr 2018

Ale priprav sa na hustejšiu stolicu .nám pomohlo dávať piť vodičku 🙂
@n1colette

n1colette
autor
23. apr 2018

@lubik87 ano, stolica je hustejsia, ba lepkava.. a od vcera mu davam aj ja vodicku 🙂 snad pomoze
zatial sa trosku trapi pri kakani, ale nastastie ma stolicu kazdy den

karmela
23. apr 2018

@lubik87 som si nevšimla vôbec že sa musí čakať pred 8r som používala naposledy.Teraz mame sunar ár a tam píše ihneď podávať.😊 Asi sa čo to pomenilo za ten čas

lubik87
23. apr 2018

@n1colette ja som si kúpila aj obyčajný Nutrilon mala teraz pije 180 ml takže dávam 5 naberaciek ár a jednu obyc. Lebo mala bobkovu stolicu a uplakaná bola čo sa nevedela vykakať..teraz kaká krásne každé ráno a niekedy aj poobede 🙂

karmela
23. apr 2018

@lubik87 neviem či je vhodne miešať ár mliecko a obyc alebo iné mliečka.Ale je to na každej mamine osobne 😊

lubik87
23. apr 2018

Pýtala som sa priamo na infe Nutrilon ..či je možné zahustenie obyčajného Nutrilonu s nutritonom tak samozrejme že áno a tak isto miešanie..keďže obyc je to isté ale bez.pridavnych zahusťovacich a inych látok 🙂dr mi na to.nepovedala nič len sa spýtala či.pomohlo ...mala.prospieva je usmiata..možno by bol problém miešať dve rôzne značky ....ale áno je to na každej mamine ja dúfam a pevne verím že jej tým neskodim ..ale teraz o týždeň začneme s prikrmom takže už.budem dávať len čisto ár 🙂🙂
@karmela

karmela
23. apr 2018

@lubik87 tak to je potom dobre 😊ja osobne som nikdy nemiešala,po konzultácii s gastro dr.Tak Vám držím palčeky nieje nič krajšie ako spokojne babo aj mamina.

n1colette
autor
26. apr 2018

baby, a oplati sa podla vas menit AR mlieko za ine AR? Maly papa Nutrilon AR, davam mu aj probiotika, stolicu ma kazdy den, no zakazdym je to boj 😔 normalne pri tom tlaci ako dospely clovek.. budi sa zo sna na prdiky, ked sa poriadne nevykaka, je nepokojny, place, krci sa..
Tak zvazujem zmenu na nieco ine, trebars Hipp AR Len ci to nebude to iste.. kedze je to AR, huste to bude tak ci tak. Co si o tom myslite, menili by ste ci ne?

karmela
26. apr 2018

@n1colette ja osobne som menila ár začali sme nutrilonom nesadlo presne kvôli kakaniu.Potom sme skúsili sunar ár ten nám sadol chuti jej a kaka prdka,mali sme aj humanu ár ale s tej sa mi nevedela napapat.Tak sme zostali pri sunare 😊 Toľko moja skúsenosť.

karmela
26. apr 2018

A čo sa týka stolice máme ako praženicu,žiadne namáhanie pri kakani.Treba skúsiť zmenu uvidis 😉

n1colette
autor
26. apr 2018

@karmela tak uvidim, poradim sa asi aj s pediatrickou..