Reálne skúsenosti so zlatým stafylokokom

monika12486
11. okt 2017

Ahojte, prosím potrebovala by som vedieť či ma niekto reálne skúsenosti s MRSA, čiže so zlatým stafylokokom. Hlavne by som chcela vedieť, či ste sa ho nejako zbavili? Je to ozaj na celý život? Dcerka si ho doniesla z porodnice v nose a ja ho mám od spodu v pošve. Prosím napíšte ak mi niekto viete poradiť. Dakujem

fidorka7
11. okt 2017

@monika12486 no je rozdiel zlatý stafylokok a MRSA - to je meticilin rezistetntný stafylokok aureus. Sú to dve rôzne veci čo sa týka závažnosti. Otec mal MRSA - dostal v nemocke po opakovaných reoparáciách bedrového kĺbu Liečba - masívne dávky ATB najvyššej generácie na izolačke v nemocnici - odmietli ho vziať i do zaiadenia sociálnych služieb. vzali ho až po preleičení. Preto celkom pochybujem, že obe máte MRSA..

monika12486
autor
11. okt 2017

@fidorka7 je to ozaj MRSA, ja viem, že to je meticilin rezistentný stafylokok aureus, len nie každý hned pozná tu skratku, preto som uviedla za tým, že zlatý stafylokok. Máme to obe, dcérka si ho doniesla ako suvenír z porodnici v nose, ja som tam tiež hned chytila zápal prsníka a v mlieku bol MRSA, ale preliečili ma a teraz po 8 mesiacoch sa mi ukázala MRSA v pošve v stere :(

fidorka7
11. okt 2017

@monika12486 tak to by Vás mali liečiť, a to rýchlo.

danka_111
30. jún 2018

@monika12486 Dobry...ako ste nakoniec dopadli? Mne ho nasli v krku...tiez to bol darcek z nemocnice...budem vdacna za odpoved🙂

monika12486
autor
1. júl 2018

@danka_111 u dcerky to bolo na striedacku, raz mala MRSA, potom mala stafylokoka. Ale skusila som strikat koloidne striebro a ster bol cisty, odvtedy sme na stere neboli. A robi vam to problem?

danka_111
2. júl 2018

@monika12486 Len tie teploty, ktore mam...ale neviem, ci to mozem pripisovat mrse...koloidne striebro som si uz tiez kupila a striekam si ho, tak dufam, ze pomoze. Vy ste pisali, ze ste ho mali tiez...no vyliecili ste to tiez tak jak malickej?

monika12486
autor
3. júl 2018

@danka_111 no ja som brala odspodu dalacin a potom som to uz nemala, ci sa to presunulo inde alebo to nemam, neviem. Skus to koloidne alebo citricidal. A mas vysoke teploty, ci ako? A co nato tvoj doktor?

danka_111
4. júl 2018

@monika12486 Tiez beriem antibiotika, potom este kapucinku velku. Teploty sa ma drzia cely mesiac tak 37,2; 37,4... Teraz mi vyskocili tri dni na 37,7...no chytila som nieco od deti, lebo boli chore, tak ma boli hrdlo a som chora..Z coho su teploty mi este nikto nezistil. Krv je ok, zenske, zuby, creva. Este mi ostava hematologicke a imunologicke vysetrenie.

liliankaamirko
4. júl 2018

@monika12486 môj chlapček si ho priniesol ako suvenír z nedonoseneckeho . Takmer 2 týždne sme boli v nemocnici a liečili ho ATB. MRSA je veľmi nebezpečná a ťažko liecitelna. Vkuse výtery a dvoje ATB rovno do žily. Hrozne obdobie. Ale zbavili sme sa jej. Teraz sa občas vyskytne "obycajny "zlatý stafilokok ale uniflox ho zvladne.drzte sa .

evelinka741
14. nov 2021

@monika12486 dobrý deň, ak sa môžem opýtať ako sa máte? Zistili ho aj mne, a dcérke strety nespravili, vraj ak je zdravá nieje potrebné dávať lieky🤷🏻‍♀️

simca06022011
14. nov 2021

@evelinka741 zlaty stafylokok sa neriesi ak nie su nejkae problemy. Je to uz bezne u vacsiny populacie (to mi povedali 3 lekari za posledny mesiac... prakt, ORL, infektolog).

monika12486
autor
14. nov 2021

@evelinka741 už som to vzdala a prestala riešiť, naposledy vtedy v roku 2018 ho nemala, ale zato u mňa sa teraz Mrsa ukázala v uchu a v druhom pseudomonas aeruginosa, jedno lepšie ako druhé. Čo sa týka MRSA, tak neviem či som to chytila znovu alebo je to stále v tele a prejavuje sa hocikde. A vy ho máte kde? Robí problémy?

evelinka741
14. nov 2021

@monika12486 tento google je na nervy, idem prestať čítať🤦🏻‍♀️ Ja ho mám na viečku, sem tam sa mi spraví suché miesto ktore svrbí, už som vystriedala 3 druhy kortikod mastí a stále sa mi to vracia. Asi to tiež už prestanem riešiť, lebo človek sa potom len viac a viac boji🙄

monika12486
autor
15. nov 2021

@evelinka741 ani nehovorte, a vôbec táto Mrsa ma pripravila o najkrajšie obdobie, keď bola dcéra bábo, bola som z toho na nervy. Skúste siahnuť po prírodnej liečbe, ja som si teraz objednala koloidne striebro, citricidal, manuka med. A vy máte Marsu?

evelinka741
18. nov 2021

@monika12486 áno je to MRSA, ale problémy vďaka bohu nemám skoro žiadne no, dneska som bola s malou na stere, tak čakám čo ona… ale nič jej nieje, tiež je v poriadku, tak uvidíme 🤷🏻‍♀️

telly4
28. máj 2024

@monika12486 prosim pomohla nakoniec tato kombinacia? alebo co pomohlo ja mam kozne problemy. dakujem krasne

monika12486
autor
13. jún 2024

@telly4 asi nakoniec len čas a dobre je posilňovať imunitu.

telly4
14. jún 2024

@monika12486 dakujem krasne a co ten citricidal alebo manuka med zaznamenali ste nieco?