Rady a tipy na odsávanie

katulka1992
27. sep 2017

Mamičky prosím Vás poraďte mi nejaké triky na odsávanie soplíkov. Naša malá má soplíky, ktoré jej samozrejme odsávame. Používame odsávačku na vysávač. Ale zakaždým je to s plačom, krikom a bojujeme s ňou. Nedá si vysvetliť, že je to pre jej dobro. Ako to riešite vy, aby to bolo bezbolestné a rýchle. Ďakujem za každú radu, tip a trik.

bubibu
27. sep 2017

Ahoj, tak my bojujeme takisto. Zakazdym plac.. Asi na to neexistuje trik. Len pevne nervy

siska53
27. sep 2017

@katulka1992 asi to inak nejde.. Ale vysavacol vytiahnes najviac. Nasim to najskor nevadilo (boli malinki a nebolo to casto -3x do roka po 3dni asi 3x za den a bolo po nadche),no ako mali po roku,tak im to vadilo ,revali,metali sa. U kamosiek to iste.. Nepomohlo ani to,ze akoze odsavame babikam aj sami sebe..nic..

katulka1992
autor
27. sep 2017

@siska53 veď práve, že tým vytiahnem najviac...nemá ich dáko veľa, ale tečú jej...a nevie ešte fúkať, tak nemáme inú možnosť ako odsávačku....presne ako píšete ani našej to najskôr nevadilo...ale teraz má 17 mesiacov...a ide sa zblázniť...hádže sa, mece sa.....úplne nervy máme...lebo po vytiahnutí ma zas sople, ale to z toho, že reve ako divá....

siska53
27. sep 2017

@katulka1992 ja som.inak potom najma malu,lebo jej to sposobovalo casom pri odsavani tak ku koncu nadchy aj krvacanie, ucila fukat..mala smerol k 2.roku,mozno 20mesiacov,ked sme zacali a po 2.roku uz vedela fukat. Maleho az okolo 3.roku sme naucili fukat a uz sme neodsavali,len jemu to nekrvacalo a nejak mu to vtedy skor nenapadlo,obcs sme skusali,ale len tak.. Takze mozete skusat podla mna ju uci fukat nostek.

katulka1992
autor
27. sep 2017

@siska53 ak sa môžem spýtať ako ste ju to učili?

zabina27
27. sep 2017

@katulka1992 skus urobit z papiera drobne gulicky (pokrcis papieriky) a fukajte ich nosom napr. zo stola, ukaz jej to a nech opakuje...
ale inak, tiez neznasam odsavanie a prave pre tie dalsie sople z revania to ani nejako nerobim, utieram vreckovkou tie vytekajuce a hotovo. len vzdy dufam, ze to nezlezie nizsie. a vzdy mi moja mamina povedala, ze kedysi ziadna vysavacova odsavacka nebola a nemam jej tyrat vnucatka 😀
takze - ked som uz fakt musela, tak normalne si klaknut na dieta tak, ze jej ruky si das pod svoje stehna, nozicky ti uz nevadia, mas volne ruky na drzanie hlavy a odsavacky. neprisadnes to dieta uplne, len ho pridrzis 😉 (aj ked ano, priznavam, su stavy, ked by som radsej prisadla 😀) ) a rychlo odsajes. no, tyranie 😀

zabina27
27. sep 2017

@katulka1992 a pred odsavanim strektnut nejaku morsku vodu, ja kupujem v dm, su tam lacne

siska53
27. sep 2017

@katulka1992 ako pise zabina27 napr. Takto sme.to skusali. S obomi.
Potpm mozete akoze vreckocku z nosteka odfukovat.. A tak.

katulka1992
autor
27. sep 2017

@zabina27 tiež to robím tak, že tie vytekajúce jej utrieť len vreckovkou...tiež si musím klaknúť nad ňu tak aby som jej držala ruky....

lubka3232
27. sep 2017

nas maly ma 8 mesiacov a uz reve ako tur :/ nepomoze nic. tiez mame odsavacku na vysavac a odsavame len tie ktore mu hrkocu v nose a v noci ked nemoze dychat. inak len utieram. plus pouzivam kvapky - nasivin pre deti.

eririka
29. aug 2018

@lubka3232 máme podobný problém, krik , plač pri odsávaní !!!! a velký !!!!!!!! Už ste si zvykli na odsávanie ?

eririka
29. aug 2018

@bubibu Už ste si zvykli na odsávanie ?