Račkovanie v puberte

mynona111
4. nov 2023

Je tu niekto, kto chodil k logopédovi kvôli račkovaniu v puberte? Alebo poznáte niekoho?

pribinak
4. nov 2023

@mynona111 nielen v puberte ale aj dospelých čo chodiaci logopedicke

joesvk
4. nov 2023

Ja trochu ráčkujem. Išla som v dospelosti za logopédom a nechcel ma už riešiť.

marcellka32
4. nov 2023

Dcéra 15 rokov chodila pred rokom, a už pekne rozpráva...záleží od logopeda, dá sa to

mynona111
autor
4. nov 2023

Mám 16, chodila som ako škôlkarka logopedičke, ale vraj som po čase doma veľa netrénovala a už prestala chodiť. Už dlho rozmýšľam nad tým, trochu mi znižuje sebavedomie, že neviem povedať r. A myslím, že lepšie teraz ako v dospelosti.

mynona111
autor
4. nov 2023

@marcellka32 čo je potrebné na prvú návštevu? Treba ísť najprv k obvodnému?

marcellka32
4. nov 2023

@mynona111 netreba ísť k obvodnému..

pribinak
4. nov 2023

@mynona111 veď toto, že malé deri nechcú trénovať, veľké decka ako Ty si to už uvedomujú a chcú to rieisit

Normálne nech Tá mama objedna a začni

danielahamar
4. nov 2023

Môj stredný chodil k logo tuším 3roky a nič, ked bol malý. A áno, sú teraz niekedy obdobia, že mu to vadí a rozmýšla o návsteve k logopedičke, bude mať 18

kivivi
4. nov 2023

@mynona111 odo mna logopedicka pytala vymenny listok, aby to preplatila poistovna. Bolo to cca 5 rokov dozadu, mozno je to inak, ale ked sa budes niekde prvykrat objednavat, rovno sa jej spytaj. Mne vtedy este prizvukovala, ze datum na vymennom listku nesmie byt starsi ako nejake obdobie, tusim 3 mesiace, lebo ze poistovna jej potom robi problemy. To uz ti bude vediet povedat logopedicka.

marianarem
4. nov 2023

@mynona111 Moja sestra chodila niekedy na strednej skole a naucila sa.

mynona111
autor
19. nov 2023

Je problém pri učení sa R ak má niekto strojček? Nikde na nete som článok o tom nenašla