Pyridoxin a jeho užívanie 7 týždňovým dieťatkom

petjka
9. mar 2012

dobry den

chcela by som sa opytat, ci mate skusenosti s pyridoxinom, lekar to predpisal malemu - 1/2 tablety denne. v pribalovom letaku pise, ze je to davka pre dospelych. a ze usivanie vysokych dennych davok pyridoxinu moze sposobit poskodenie nervovej sustavy. Bojim sa ci to nie je pre neho velka davka. Moj syn ma dnes 7 tyzdnov. Dakujem

katka6211
9. mar 2012

petjka ahoj, nas syn bral tiez pyridoxin, bol sice starsi, tusim mal 7 mesiacov, takze tiez bol este v podstate dost malicky, ale nejak som to neriesila, mame dobru lekarku a doverujem jej. ved ak mas nejake obavy, tak zavolaj dr. nech ti to objasni 😉 povedz mu, ze si citala pribalovy letak a ze co tam bolo 🙂 ak je normalny, tak to pekne vysvetli

petjka
autor
9. mar 2012

no chcela som len som uz nestihla jeho ordinacne hodiny, nemam cislo na mobil len na pevnu do ordinacie...

nani7278
9. mar 2012

Neboj, dávkovanie je OK. 🙂

zuuzika
9. mar 2012

Ahoj aj moj maly bral taku davku a bol este mladsi,takze je to OK v opodstatnenych pripadoch...

kaby
9. mar 2012

@petjka nam ho tiez predpisala lekarka v 6tyzdnoch, ale len 1/4 tabletky...

petjka
autor
10. mar 2012

dakujem pekne 🙂 som kludnejsia. Dufam ze nas pripad je opodstatneny. nasmu malemu vysiel zly krvny obraz a zvysene pecenove testy..neviem si vysvetlit kvoli comu kedze nemal ani novorodenecku zltacku.. sestricka hovorila ze tiez si nevedia vysvetlit preco ma zvysene pecenove testy, ze ci som neprerkonala toxoplazmozu v tehotenstve..tak ma vystrasila. ale v tehu som mala vsetky testy negat

kyska
12. mar 2012

nas drobec mal pyridoxin koli pretrvavajucemu hnisaniu z ockovania TBC, mala vtedy 3 mes a jedla 1/2 tbl. denne. krpata ma 7 mes a ma sa k svetu /kopl, klop/

14petulka88
29. mar 2012

Nas malicky berie tiez koli TBC uzline berie uz asi 2 mesiace mal 4 ked sme ho zacali davat a tiez berie 1/2 tabletky...

adnrea
29. mar 2012

Ahoj nám tiež predpísali pyridoxin, už pri odchode z pôrodnice a my sme mali 1x1/4 tabletky na deň.

rossalinda
31. mar 2012

Ahoj my mame 2x1/4tabletky na deň a moja mala ma kalendárne 11 týždňou a mne bolo povedane, že každé predčasne narodené dieťatko berie pyridoxín mala sa narodila v34 týždni