Pustili by ste 17-ročné dieťa samé na očnú kliniku?

9. sep 2024

Dcéra 17 ročná ide na kontrolu k očnému, jedná sa o kliniku. Doteraz som chodila samozrejme s ňou, vždy sme aj platili. Rozmýšľam, keďže som pracovne dosť vyťažená.a vyšetrenie vždy trvá cca 3 hodiny, či ju poslať samú, o peniaze ani nejde, v tom je na ňu spoľah. Ten vek mi príde už taký, že mali by tie decká byť samostatné. K zubárovi napr.chodí sama. Ale aj tak som dosť na vážkach. Chodia vaši pubertiaci sami?

simsalabim
9. sep 2024

Zalezi od lekara, niektori trvaju na tom, aby bol pritomny zakonny zastupca.

belllinka
9. sep 2024

Veď je skoro dospelá, to si vážne doteraz chodila stále s ňou?? Syn chodí všade sám tak cca od 11-12 rokov (obvodná, zubár, ortopéd, ušný...) Išla som jedine raz ročne kvôli strojčeku hodiť podpis a zaplatiť.

oslo1
9. sep 2024

Ja som sama chodial vsade, odkedy som chodila na strednu skolu, takze od 14 rokov.

zuzap33
9. sep 2024

Nejde o pustenie. Ci ju vobec vysetria bez doprovodu zakonneho zastupcu, nema 18 rokov

ibrunova
9. sep 2024

Môjho syna lekár odmietol vyšetriť bezo mňa, jednalo sa o urológa a syn mal 17 rokov, vraj kým nemá 18, musím tak chodiť s ním.

veronicka1901
9. sep 2024

Ja by som dopredu zavolala, ci moze prist sama. Inak, uplne chapem, mam tri deti a chodenie po lekaroch je hroza. Tych 7 dni je dost malo, ked treba preventivky, atd. S najstarsou chodim na strojcek, tam uz kadejako aj dovolenku beriem, lebo je to v inom meste

egonsk
9. sep 2024

doprovod pri ocnych zakrokoch je odporucany aj z ineho dovodu ako vek.

h2
9. sep 2024

Predpokladám, že autorka sa nepýta, či to jej dcéra v 17 zvládne sama. Jasné, že zvládne. Ide o to, či Dr. nepotrebuje prítomnosť rodiča kvôli podpisu, napríklad.
Autorka, zavolaj tam a spýtaj sa.

ejbyk
9. sep 2024

@belllinka no to určite lekár ošetrí 11 ročne dieťa bez sprievodu rodiča...

belllinka
9. sep 2024

@egonsk nejde na zákrok, ale iba na kontrolu

belllinka
9. sep 2024

@ejbyk áno, keď bol chorý, bežný sopel kašeľ, hrdlo, išiel k obvodnej sám, aj k zubárke. U ortopéda bol sám, keď mal 16. Ani jeden dr. s tým nemal problém

klip0
9. sep 2024

@belllinka prepáč ale to nieje chvályhodné. O 11r dieťati by som chcela vedieť čo presne lekár hovorí (keby aj bol ochotný ho vyšetriť bez zákonného zástupcu, čo pochybujem). Nestačila by mi len správa a zreprodukovanie dieťaťa.

evita11223
9. sep 2024

treba sa dohodnut podla mna s doktorom, niektori to nevyzaduju ide predsa o prehliadku len.

jarnajar
9. sep 2024

Informovať sa u dr., či je to ok bez zákonného zástupcu. Ja som chodila na strednej všade sama, ale to bolo pred 20 rokmi...

egonsk
9. sep 2024

@belllinka no kedysi spoluziakovi pri kontrole rozkvapkali oci a bol 2 hodiny slepy ako puk, ze chodil jak opity ... Takze ked nevies co sa bude diat, tak na to sluzi predsa paragraf a nechapem preco sa branit robit ten sprievod.

sasa1310
9. sep 2024

@belllinka to si vážne nechala 11ročné decko ísť samé k doktorovi? Ešte sa tu s tým chváliš. Za mňa je to nezodpovednosť rodičov si nenájsť čas na to, aby išiel s maloletým dieťaťom na vyšetrenia. Zo zákona 7x do roka s ním môžeš ísť, ak by si nevedela

lucylaw
9. sep 2024

Závisí od lekára,over si,či ju vyšetria bez sprievodu zákonného zástupcu,napríklad naša pediatrička má na ambulancii napísané,že deti do 18 rokov ošetrí iba v sprievode zákonného zástupcu..

belllinka
9. sep 2024

@egonsk nepreháňaj, chodila som k očnej, viem č je to mať rozkvapkané oči, zas taká tragédia to nie je.
@klip0 no vidíš, som nezodpovedná matka 🙂 Stačilo mi, čo mu povedala dr. a predpísala lieky.
@sasa1310 zavolaj na mňa sociálku 🙂

deti95060810
9. sep 2024

mne očná klinika odmietla ošetriť 17 r. dcéru... musela som byť prítomná.

bluka2
9. sep 2024

Aj moja 9 ročná ide sama k zubárovi na dentálnu hygienu, ale tu skôr kde o to, či musí robiť nejaké rozhodnutie o napríklad nejakom zákroku… potom chápem, že by tam mal byt aj rodič

belllinka
9. sep 2024

@sasa1310 bývali sme čoby kameňom dohodil od zdravotného strediska, syn bol doma chorý, sople, hrdlo, tak cez ordinačné hodiny doobeda zbehol k doktorke, nech ho pre istotu popočúva, či to je OK bez antibiotík. Čo je na tom také strašné? 🙄

sasa1310
9. sep 2024

@belllinka čo je na tom normálne? Poslať 11-ročné choré dieťa samé k doktorke. Nezodpovedné. Si mohla ísť s ním a zbytok dňa byť s ním doma. Úplne normálna vec pre všetky matky, ktoré sa zaujímajú akú liečbu im dieťaťu dá lekár. Či tvoj v 11tich rokoch presne vedel koľko čoho mal brať a ako sa mal správať počas choroby. Ak hej, tak máš zázračné dieťa, ktoré v chorobe si ešte zapamätá všetky liečebné postupy, ktoré lekár navrhol.

sasa1310
9. sep 2024

@deti95060810 ale veď jasné. Veď lekár nesmie vyšetriť maloletého bez zákonného zástupcu

0silvia0
9. sep 2024

@belllinka mne naša obvodná tiež povedala, že musím prísť s dieťaťom do dosiahnutia plnoletosti s ním, podpisuje sa informovaný súhlas. A okrem toho mi povedala, že choré dieťa môže odpadnúť (áno, aj to 17-ročné), a že ona si to na zodpovednosť nezoberie. Že ja som chodila od 11-tich sama kedysi v minulom tisícročí, je o inom, vtedy bola iná doba bez informovaných súhlasov.
Raz som syna poslala ako 16-ročného samého k zubárke, ale aj tak som tam musela dodatočne prísť podpísať informovaný súhlas ako zákonný zástupca.

riyadh
9. sep 2024

Nie

benit
9. sep 2024

Do 18rokov treba podpis zakonneho zastupcu.
Volakedy som aj ja chodila sama, ale doba je ina.

riyadh
9. sep 2024

Syn ma 15, dcera 12 a kazde jedno vysetrenie, preventivku absolvujem s nimi😊

bluka2
9. sep 2024

@0silvia0 odpadnutie je argument ako hrom. To sa môže rovnako stat aj dospelému. Si kvôli tomu stále s iným dospelým? Ja nie.
Vie vybaviť bez problémov, ide samo, ešte aj tu v prísnom Nemecku 😉

sissy27
9. sep 2024

ja som chodila sama k dr. od strednej školy, teda od 14r., ale vtedy sa ani nepodpisoval súhlas s vyšetrením atď. ako teraz. Takže over si s dr, či je v poriadku, ak príde dcéra sama a či jej náhodou nerozkvapkajú oči. Aj keď aj to je iné ako kedysi, to si pamätám, že som fakt dve hodiny bola slepá, nevidela som ani prichádzajúci autobus a nie ešte aké je to číslo (našťastie som mala doprovod), teraz som v pohode odšoférovala domov.
Takže 17r by som v pohode pustila pokiaľ ide o ňu, ale overila by som si u dr. či s tým je aj on v pohode.

bejbypd
9. sep 2024

@sasa1310 no toto je trochu útok, od desiatich rokov som chodila sama k lekárke otec nevidiaci ,mama jediná pracujúca. Nezomrela som .doktorka dala predpis a ďalej sme pokračovali v liečbe.. co je na tom nezodpovedne ? Ci žijeme na oblacoku kde treba dojčiť deti do 18 tích rokov ??? Som vďačná, že si viem od útleho veku vybaviť veci sama a ešte čo tá prekvapi? Ze sa rodicia už v desiatich so mnou nehrali ? V škole samé jednotky ,dostatok kníh a hraciek a sup von s kamošmi na ihrisko ..keby ta to zaujímalo vzťah k mojim rodičom, mamina už zomrela ,ale k obom bol viac než vynikajúci lepši ako deti nalepené na cecku,neschopné vôbec vedieť, čo je číslo občianskeho, keď ho už majú..