Pupok 10 dňového novorodenca

25. jan 2021

Ahojte,
Malý má dnes 10 dní, včera mu odpadla tá suchá časť pupčeka.
Pupček mu zostal vydutý a v strede mu zostala taka hneda chrastička, ktorá troška mokvá, je to normálny priebeh, či mám kontaktovať pediatričku?
Nepotierali sme liehom ani ničím, v nemocnici tak kázali. Ďakujem za skúsenosti.

paulinkaa2
25. jan 2021

Ahoj. No nam kazali vytierat pupik liehom pokial to nemala pekne zahojene. Tak radsi mu to vytrite aby sa mu nezapalil. 🙂

alikal
25. jan 2021

mokvat by to nemalo, aj u nasej to tak bolo, nechcelo to ani za svet odpadnut, az na nejaky 16sty den, a tiez to bolo take mokre a trosku hnisu slo, doktorka dala tu fialovu vodicku na to, potom behom dvoch troch dni sa to zahojilo. radsej to dajte skontrolovat

lechtivka
25. jan 2021

Ja som vytierala liehom. Ale doteraz má v pupku znamienko🙈

henka123123
25. jan 2021

Mne kazala doktorka nepotierat nicim.ze to ho moze boliet ked sa liehom vytiera.ma sa to vela vetrat len

nikpa
25. jan 2021

Dezinfikovat by sa to malo, v nemocnici to malému striekali liehom, ziadne chytanie. Mali to v takom rozprasovaci, po kazdom kupani prisla sestrička, nastriekala a bolo. Doma mi kazali uz nechať tak, hlavne s nicim nečochrat ked tak len postriekat..

selest
25. jan 2021

Aj my sme taky mali. Kazali tiez nechat tak
Vela vetrat pupcek a sam sa pekne zahojil za chvilku.

livka283
25. jan 2021

Aj môjmu drobcovi pred pár dňami odpadol a mne moja pediatrička kázala prísť sa ukázať, sestrička dočistila liehom a zasypala framykoinom, aj v pôrodnici kázali s liehom na gáze prikrývať... ešte pár dní po odpadnutí to mal mokvavé a krvavé trocha,to som dočistila s liehom, poriadne som natiahla pupček, malý neplakal, po troch dňoch sme boli ok