Pupáčiky na tváričke plne kojeného synčeka

jarmilka1985
21. apr 2013

Ahojte babule!

Mam kusok problem a k lekarovi idemeo tyzden na meranie a vazenie a tak. syncek ma asi 2 tyzdne nieco na tvaricke...jak pupaciky, mal aj na cele, to zmizlo, pred 4 dnami schadzalo aj z liciek a teraz sa opat vyhodil...Je plne kojeny a onedlho bude mat 2 mesiace. Mastim ho olivovym olejom a kupkam ho kazdy druhy den...ma to len na tvaricke...Tvaricku cistim vlhkou vatou kazdy den a potom na suchu pokozku roztieram olivovy detsky olej... Manzel hovori ze je to exem lebo ho nemastim bravcovou mastou...u nich v rodine sa batolata mastia mastou a mastili sme i dcerku a pamatam si ze i ona mala vyrazticky a tiez bola plne kojena...neviel ci je to zo stravy co ide do mliecka alebo je to z priberania...Sa hovori ze dietatko ma pumenceky ked pribera...Prosim nakuknite do albumceku a poradte, som zufala...Som sa tesila ze to schadza pre tymi paru dnami a je to tu opat...

libka1
21. apr 2013

my sme nemastili nicim a ani nevidim dovod mastit pokial nie je nejaky problem, mozno to ma prave z toho mastenia... nas mamky drzali ako sardinky v oleji co nas furt mastili, ale teraz sa to uz nerobi, aspon mne neodporucali a ani sme nikdy nemastili... take drobne vyrazky male deticky mavaju casto, casom to prejde, maloktore dietatko nemalo taku vyrazku v utlom veku... skus holtov krem, ale najlepsie ti povie lekar, treba mu to ukazat, tu ti mamicky naordinuju kazda nieco ine 😀 z priberania to podla mna nie je 🙂

libka1
21. apr 2013

inac ta bravcova mast to si ma celkom pobavila, svet plny exematikov a tu takyto vseliek, by som si to dala patentovat na manzelovom mieste, ved na tom by sa dalo zbohatnut dobre 😀

jarmilka1985
autor
21. apr 2013

@libka1 Mne to take smiesne nebolo ked s tym mazal malu...vyhrazala som sa, prosila...nechaj ja ju namastim...bo v ich rodine bola porodna babica dnes by mala asi 100ku a proste aj jeho mastili mastou i jeho brata, mamu...A proste takto sa to musi, ze iba z toho mala nebude mat exemik...ale mala podobne vyrazky az flaky ako je v albume co ma teraz syncek...A teraz som si vydupala ze mast je na chlieb a ne na dieta a teraz tote vyrazky jak naschval a neviem z coho to je...

libka1
21. apr 2013

@jarmilka1985 mne keby muz natrel dieta bravcovou mastou tak sa urehocem k smrti 😀 nastastie taketo nerobi... kedysi sa to urcite robilo, tomu verim, ja som bola jak rybka v oleji stale, vtedy frcal Aviril ked mna mastili 😀 tie pupaciky u malych deti su caste, moje deti mali obidve, krsniatko tiez malo, ako prisli, tak odisli 😉

hradnapani
21. apr 2013

@jarmilka1985 tie masti, vratane olivoveho oleja (najma toho lekarenskeho) su super na upchatie porov. Radsej detsky mandlovy alebo marhulovy olej, ak mate potrebu mastit telicko (ale ja by som tie pupence radsej nechala na pokoji.) Zmiznu same, je to uplne prirodzene, maju to aj chude deti, aj nekojene...

linda20111
21. apr 2013

@jarmilka1985 ahoj aj ja som sa dobre pobavila na tej bravcovej masti 🙂 ked budes dnes s manzelom natri aj jeho a povedz mu ze mojko mal si suchu plet :D ale k teme.... moj drobec tiez mal to iste lekar nam predpisal holtov krem. nemozem povedat ci pomaha, lebo sme mu to davali len sem tam... tie vyrazky ako sa rychlo urobili tak rychlo aj zmizli a potom sa zas objavili sem tam.. teraz uz ich nema. podla mna s tym netreba nic specialne robit.. zmiznu same. a co sa tyka toho olejovania, my tiez olejujeme po kupani cele telicko aj hlavicku a tvar. tiez kupeme kazdy druhy den. nedavame ziadny specialny olej, najprv sme davali aviril a teraz mame coop jednota. obidva mu vyhovovuju. ale na tvaricku podla mna staci tiez len kazdy druhy den davat olej, nemusi byt po kazdom cisteni tvaricky 🙂

modrofuzik11
21. apr 2013

hmm, kubko sa mi tiez zacal vyhadzovat okolo tretieho mesiaca. bol z toho atopicky ekzem. aj k lekarke sme museli ist a dokonca mal antibiotikovu mast. pomohlo. s pribudajucim vekom ekzem ustupuje a nam uz stacia take miernejsie kremy. velmi pomaha bepanthen a menalind derm. pomastime, suche miesta prejdu...