Pukanie v sánke pri jedení - ako to riešiť?

tina5959
14. okt 2019

Dcere 16r. pri jedení puká v sánke.Trvá to už aj pol roka a neprecháza to.Máte s tým niekto skúsenosti- čo je pričinou- ako to riešiť.

miky25117
14. okt 2019

Neviem čo je pricinou nikdy som to neriesila a puka mi v nej čo si pamatam vždy keď otvorim usta

lenka2710
14. okt 2019

@tina5959 Aj mne puka a niekedy ma to aj dosť boli okolo ucha! Bracho je mgr farmacie a povedal mi,že je to klasické opotrebovanie kĺbov ako keď niekomu puka v kolene alebo podobne! Moze z toho aj vyskočiť sanka,jeho kolegyňa ze vraj chodila s tým na opichy ci co

kittyna5
14. okt 2019

@tina5959 Aj ja som to mala cca v takom veku ako Vaša dcéra. Stále som na to mala nervy a potom po nejakom čase to prešlo samé, ale trvalo to dlho aj rok hádam. Ale keď teraz na to tak spätne spomínam, tak neviem či mi potom nezačali pomaly rásť zuby múdrosti, že by to malo niečo s tým? Neviem, ale poznám ten pocit a zmizlo to samé

nada847
14. okt 2019

@tina5959 podla mna by sa s tym malo ist k lekarovi a nieje to zdrave si myslim, sustavne pukanie v klbe, to nie je zdrave ani u inych klbov

maccmacc
14. okt 2019

Ja to mam tiež cca od 14 rokov... Prešlo mi to keď som prestala zuvat zuvacky, jest korku z chleba a vsetko co bolo treba priveľmi zuvat alebo chrumat...
Teraz mam 24, nepuka mi už cca 2roky...

tina5959
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tina5959
autor
14. okt 2019

@maccmacc No v poslednom čase žuje dosť žuvačky, tak skusime vyradiť žuvačky.

maccmacc
14. okt 2019

@tina5959 neni to pardnova záležitosť... Treba to dodržiavať uz dlhodobo

tinka_21
14. okt 2019

Mňa sa na to vždy pýta zubárka pri preventívke, či mi nepuká v sánke. Takže určite to treba riešiť. Tiež som počula o prípade, kedy sánka vyskočila z kĺbu :-/

777januska777
14. okt 2019

Aj mne kedysi pukalo a babka mi poradila, že mám hrýzť (žuvať) korok a pomohlo.

00ivi00
14. okt 2019

aj mne posledný rok neskutočne puká v sánke až to bolí a zubárka odporúčila vybrať zuby múdrosti,že môže byť že tie mi tam tlačia do sánky pritom ich ešte nemám ani prerezané..momentálne som tehotná takže bohužial musím s tým vyberaním počkať až potom..zatiaľ mi povedala aby som si dávala pozor a neotvárala ústa nejak moc lebo keď mi vyskočí sánka tak to bude museť riešiť chirurg

adamadent
14. okt 2019

Na preventívne u zubára povedať ze puka v kĺbe. Pravdepodobne odošle urobiť rtg opg. Na rtg pozrie kĺb ale aj uloženie zubov múdrosti... Treba odsledovat ci problém nespôsobuje časté zutie zuvaciek, zatinanie zubov pri športe, skripanie zubov v spánku, podopieranie brady rukou pri sedení v škole, úraz v minulosti....

0hena0
14. okt 2019

@tina5959 mala to aj dcera. Ako prislo asi po roku odislo. Ja som to mala napr.ked som dostala riadnu vychovnu facku v detstve. Po case tiez odznelo 😂

0hena0
14. okt 2019

@adamadent ano, najskor to sposobuju zuvacky. Treba nacas pauzu.

danijela51
19. okt 2019

@tina5959 mne to v mladosti tiež často robilo..doktorka mi poradila úplne prestať žuť žuvačky (to pomohlo!) plus celkovo si veci krájať na menšie porcie-napr.nejesť celý rožok,ale pokrájať si apod..lebo sa to tym akoby opotrebovalo viac..vtedy mi to fakt pomohlo,doteraz s tym nemam problem (už aj sem tam žujem žuvačku a tak🙂)

doda26
31. máj 2021

@00ivi00 zdravim, mozem sa vas spytat ako to u vas skoncilo s tym pukanim sanky? mne to zacalo zo dna na den teraz v tehotenstve, a mam aj neprerezane zuby mudrosti. Tak teraz neviem cim to moze byt...U vas bol problem teda tie zuby mudrosti?

zuzuliennka1
31. máj 2021

@0hena0 zuvacky absolutne nezujem a puka mi v sanke odjakziva, mam 32 rokov…. zuvackami to nebude

00ivi00
1. jún 2021

@doda26 tak vybrali mi dva zuby múdrosti zatiaľ iba na jednej strane ale musím sa priznať, že som to pukanie v sanke teraz nejak nepocitovala, neviem 🤗 mohla som mať vybrané už aj posledné dva, ale zas som tehotná tak si musim počkať