Pučenie sa u bábätka

leaa22
13. mar 2022

Ahojte. Chcem sa opýtať, či má niekto skúsenosť s tým, keď sa mesačne bábätko neustále puci a vzdycha... Sme na UM kendamil. S kakanim problém nemáme to je viac krát za deň, aj plyny sú často. Môže byť problem s mliekom? Alebo su to kolíky? Ďakujem

diamond007
13. mar 2022

@leaa22 sú to prdy a točenie čriev, do troch mesiacov sa im cievka vyvíjajú, je to bežné

miskamicha
13. mar 2022

@leaa22 ano su to prdiky..aj moja toto robila..crievka "dozrievaju" .
Dcerka nemala typicke koliky..ale trapili ju prdiky aj ked ich mala doatatocne pocas dna...kvolibtomu cez den nespala od 3och tyzdnov dlhsie ako 2 hod..dokazala byt hore aj 6 hodin...a zaspavala o 2.30 rano.. ma o 5 dni 3 mesiace ...postupne to prechadza 🙂 3x denne davam do mliecka espumisan L..ak by mala koliky tak ti aj 4 hod k veceru len vrieska a neda sa utisit

leaa22
autor
13. mar 2022

@miskamicha ďakujem pekne, vyskúšam ten espumisan L. Dúfam že mu to pomôže lebo my tiež v noci moc nespime... Stále je taky nepokojný

diamond007
13. mar 2022

@leaa22 my sme dávali probiotiká a Babycalm (na prírodnej báze)

miskamicha
13. mar 2022

@leaa22 treba masirivat brusko aj 5x denne...ja som kupila olejcek od weledy a cvocime a masirujeme aj 6x denne, pomaha to..najdi si antikolikovu masaz bruska na youtube. Dufam ze sa uz v noci vyspite a bude dobre 🙂 drzte sa

bashee
13. mar 2022

Ano aj moj to robil a velmi som sa cudovala. A nic som mu nato nedavala a po par mesiacoch to preslo same. Tiez kakal a prdkal normalne, nemal koliky a predsa sa pucil. Vcera som aj nasla video a pousmiala som sa nad tym (navrat v case)🙂 dnes uz viem ze je to uplne ok. 🙂