Pučenie a tlačenie 7 týždňového bábätká najmä v spánku

m_o_n_c_a_k
21. mar 2021

Ahojte dievčatá. Malicky ma 7tyzdnov a od narodenia sa mi v noci a v spánku pučí, tlačí a je nepokojný. Nemáva e záchvaty plaču ako pri kolikach, ale pri tomto sa nedá spat. Tie zvuky sú hrozne. Chcem vás poprosiť o reálne skúsenosťi co mali toto vaše dietky, kedy vám to skončilo. Je to vraj nedozretost tráviacej sústavy a asi aj tichý reflux. Skúšali sme rôzne kvapky, niečo niekedy pomohlo, alebo sme si to len mysleli lebo mal lepšie obdobie. Ide mj len o to ze kedy to reálne za na byt lepšie. Prosím reálne ako to bolo u vás. Ďakujem krásne

marcellka32
21. mar 2021

Mne sa syn tiež takto pucil, tiež som nespala..prešlo to asi v 3 mesiacoch, dozrievanie tráviaceho traktu, ako píšeš

m_o_n_c_a_k
autor
21. mar 2021

@marcellka32 ach jaj. Aspoň ze neplače ako prvý pri kolikach. A ako ti spával? Mne prešli ale len v kočíku na obed aj 4 hodiny a potom ráno a večer len také 30 minutove niekedy 15 min spanky. A v noci zvykol mat aspoň prvý 4h spánok ok, ale dnes ani to. Chcem spaaaat ☺️

s_a
21. mar 2021

No.. boli ho bruško.. probiotiká, kvapky, masáže bruška, cvičiť s nožičkami.. A prečkať to

gabika128
21. mar 2021

Nám pomohol spánok na brušku, ale mali sme monitor dychu

m_o_n_c_a_k
autor
21. mar 2021

@gabika128 aj my máme monitor dychu. Skúsim ho dat na brusko aj keď neviem ci mi tak zaspi.

budajova09
21. mar 2021

@m_o_n_c_a_k
Presne toto momentálne riešim 🙈 úplne rovnaké “príznaky”, mame 6 týždňového chlapčeka...
Deje sa nám to v noci vždy okolo 2-3 a potom ráno okolo 5-6...je to hrozné, vždy sa maly po hodine zvukov a nervózneho pučenia vykaká a je dobre...
S laktačnou poradkyňou momentálne riešim nejaké veci a medzi rečou som spomenula tento nočný problém... poradila mi prečítať si a vyskúšať bezplienkovú kontaktnú metódu... je to aj pre mna ešte čerstvá informácia a skúsila som to prvý krát hneď včera ako sa maly cez deň zobudil nad umývadlom... do 5 minút urobil potrebu, cucol si mlieka a hneď spal ďalej...
Chcela som to skúsiť v noci, keď sa začal mrvit tak som ho zobrala že ideme do kúpeľne, nestihla som ani zobliecť už bol vykakaný 🙂 len som prebalila, cucol si a spal... nad ranom sme to zvládli do umývadla...
dieťa tým pučením dáva na javo že ma potrebu ísť na potrebu len v tom spánku to akosi nejde... aj ten náš sa v spánku vie pučiť aj dve hodiny kým niečo zo seba nevydá, no keď sa preberie tak to ide hneď... vyskúšajte 🙂 ja som spokojná, hlavne že som v noci nemusela striehnuť čo sa to deje pri toľkých zvukoch 🙂

marcellka32
21. mar 2021

@m_o_n_c_a_k budil sa často na kojenie aj 5x, cez deň asi 2 hod súvisle spal, prvá prespata celá noc v 2 rokoch... z postieľky som dala dole bocnicu a pritiahla k posteli, často som odišla spat do obývačky, lebo fucal 🙂

ivangeline
21. mar 2021

Kazde inak. 4m. 6m. 7m. 8m. Niekomu az po 10m ale nemyslim,ze to je vas pripad,ked spinka napriek tlaceniu. 🙂

m_o_n_c_a_k
autor
21. mar 2021

@budajova09 no on kaka len ráno. Pomedzi to prdi. Puci sa a potom prdi. Nekaká tak neviem

m_o_n_c_a_k
autor
21. mar 2021

@marcellka32 my sme na UM 🤷‍♀️

budajova09
21. mar 2021

@m_o_n_c_a_k skúste to aj cez deň, keď sa len vyprdí tak sa mu uľaví a nebude to pučenie trvať tak dlho... možno ho stačí len zdvihnúť a pokrčiť do klbka nech sa mu lepšie uľaví do plienky... možno začne aj viac kakat a bude spokojnejší ešte viac 🙂

tehotna40
21. mar 2021

@m_o_n_c_a_k ahoj, nasej na toto pomáhal vankúšik taký on je plnený hroznovými semiackami to sa zohreje v mikrovlnke majú to v dmke, vždy pred spaním som jej to dala tak na 10 minút to teplé na bruško, potom natrela pupik a pomasirovala, a pomaličky to prechádzalo, teraz ma 3 mes a prespi skoro celu noc.

staskadexter
21. mar 2021

Ako ho davas spat? je pevne zabaleny ?

m_o_n_c_a_k
autor
21. mar 2021

@staskadexter nie nie je, ale on to nemal rád už v nemocnici. Hrozne sa mi nervacil zviazaný a vždy si tie rúčky vyhrabal. Ale ručičky ho nikdy nelakali. Toto isto nie je problém. Lebo on sa puci že sa mu ťažko prdka. Po každom takomto pučení príde prdkanie.