Pučenie

lulka13
26. nov 2016

prosim vas poradte mi.... uplne mi dcerka zaspi na rukach, uplne z chuti a jak ju polozim do postielky sa strasne zacne pucit.... kolikami sme si uz asi dufam presli .... ci moze to by brusko? hladna neni ale za cely den to je stale takto s tym ukladanim .... vo mne chyba nebude lebo uz som vyskusala vsetko.... to jak keby si hladala polohu a zacne sa jedovat pritom si zacne cucat prsty ☹ mame skoro styri mesiace uz som zufala... za poslednu hodinu som ju ukladala 27 krat ☹ a to uz zaspala len preto lebo fakt unava z celeho dna

janickacrazy
27. nov 2016

No tak naučila si si ju zaspávať na rukách a sama si si na seba bič uplietla. Ja mám 3 deti a ani jedno som si tak nenaučila, lebo som počula 100krát ako sa baby sťažovali, že musia na rukách uspávať aj pomaly ročné deti. Ukladať 27krát za hodinu? To sa aj dá? To je šialené. Takže ja na tvojom mieste ju šupnem do kočíka a uspávam tak, je to určite menej náročné ako hompáľať na rukách a potom dáš do postieľky a reve. Pokiaľ je na rukách ticho a začne revať, ked ju dáš do postieľky, tak brucho to asi nebude, len proste chce byť stále pri tebe na rukách. Ale tak celú noc ju asi nosiť nebudeš. Takže za mna kočík a cumeľ do pusy. Prípadne dať hned do postieľky a tam utíšiť hladkaním a prihováraním sa. Pevné nervy prajem.

evittam
27. nov 2016

@lulka13 Súhlasím s @janickacrazy. A 27x za hodinu? Veď to nie je hádam ani ukladanie - to je len prekladanie z rúk do postieľky aby si prišla na to,že chce byť na rukách -celé zle.....Ak je napapaná,nič ju neboli a len sa "jeduje", že ju nemáš na rukách tak ju skús nechať tak....nech skúsi zaspať v postieľke. Alebo teda najskôr začni s tým, že si ku nej ľahneš....A čo konkrétne si vyskúšala? Mne sa zdá, že nič, nakoľko ju stále uspávaš na rukách.

ivec16
27. nov 2016

skus satku ;)

daja07
27. nov 2016

skus urcite ergonomicky nosic alebo satku. nam to funguje doteraz 🙂

janickacrazy
27. nov 2016

@daja07 ale z tej šatky alebo z nosiča to dieťa treba potom tiež vyložiť do postieľky, kedže tu ide o večerné uspávanie, ak som dobre pochopila, takže myslíš, že potom sa nezobudí pri prekladaní?

lulka13
autor
27. nov 2016

baby v nosici zaspi hned ! ale jak ju vyberem koniec.... uz som zistila dneska co to,... teda v noci.... panicka chce byt na chrbte.... a ja som ju stale polohovala na pravo potom na lavo a na bruchu tiez nechce... polozila som na chbrat v noci a do teraz to jede 😀😀 dakujeeeeeeeeem 😘

sardinka336
27. nov 2016

Nosič a šatka...z dažda pod odkvap..

tutu_1
27. nov 2016

Nosila som syna pokial sme neprešli na športový kocik a v pohode. Ležať nemohol, mal reflux, hrdielko mu dráždil obsah žalúdka, alebo kyselina. Nic prijemne, často kvôli tomu vracal. Nepomáhalo ani nahnuté lôžko. Jedine co pomáhalo bola šatka. A musím povedat s dieťaťom v šatke som nakúpila, navarila, oprala, povesala, zmyla riady, upratala, aj psy vybencila. Večer som si ľahla k nemu a pri flaške s mlieckom odkvecol a spal v pohode aj do rana. Takze nerozumiem takým komentárom, ze naučila si si dieťa na ruky, alebo nerob to, lebo ho rozmaznas. Ja neviem, ale tak dieťa je 9mesiacov súčasťou matky a zrazu ma existovať bez nej.. To mi nikdy nedávalo zmysel. Možno niekomu dáva,ale mne teda nie. No a cumlík tak to sme nepoužívali vôbec. Jednak moj maly ho vždy vypľul a jednak nám takto bolo dobre. Rozmaznaný nie je. Ako jedno z mala deti sa vždy tešil do škôlky nikdy tam neplakal a nerobil scény ako niektoré deti, ktoré ešte ako 4 ročne rodičia cestou domov vyvážali v kocari ako daných invalidov 😧
Každopádne treba skúšať co dieťatku sadne. Každé jedno je iné 😊

lulka13
autor
27. nov 2016

dakujem velmi pekne 😘😘😘 sak prave a je to moje prve dieta tak odkial mam vedet ze jak sa nenauci na ruky.... pri druhom budem mudrejsia ved jasne ☹ pekny vecer a dakujem

janickacrazy
27. nov 2016

@tutu_1 Autorka sa pytala na vecerne ukladanie, o tom ci nosim dieta cez den nebola rec vobec, ale nevadi. Spominala som, ze si ho naucila vecer uspavat na rukach, co ani ty sama nerobis, tak neviem, co sa tu rozohnujes. Nikde som nepisala, ze ho nema cez den nosit. 😉

lulka13
autor
27. nov 2016

nebudte akcne! 😀

tutu_1
28. nov 2016

@janickacrazy sa mi chcelo rozohnit a co 😁 ? Ci mam si od niekoho pýtať špeciálne povolenie ? Každý si z toho vzal svoje. Komu to nic neda mikne plecom a o dve minuty aj zabudol o com čítal. A teba som nikde nespomínala, vlastne nikoho konkrétneho, písala som všeobecne 😊

janickacrazy
28. nov 2016

@tutu_1 No tak nevadí, tak mi to prišlo, že narážaš na moj komentár, ale ved v pohode, len sa mi zdalo, že jedna o koze a druhá o voze. 😀

tutu_1
28. nov 2016

@janickacrazy tuším tam bol ešte jeden podobný názor. Netreba za tym hľadať nic osobne 😊

daja07
28. nov 2016

@janickacrazy ja som mala z toho prispevku pocit ze ma problem zo zaspavanim cely den aj vecer. teda stale. mne maly vecer zaspi pri kojeni. ale cez den fungujeme s nosicom. v kociari zaspaval asi prve 2 tyzdne po navrate z porodnice. potom prestalo fungovat aj uspavanie na rukach a cumel neda do ust. v nosici sa krasne ukludnil a zaspal. ja ho nezvyknem vyklapat lebo ked sa mi po polhodke zobudi tak ho v nosici este uspim. ked ho dam na postel tak ho uz nemam sancu uspat.

janickacrazy
29. nov 2016

@daja07 Tak sme to každá pochopili po svojom, nevadí. 😀 Moj malý zase nechcel byť v nosiči, teda chcel, ale len tak 10-15minút a potom vždy začal plakať. O spánku v nosiči som mohla len tak snívať. 😴 Pritom sa mi to tak páčilo, ked maminky nosia svoje deti aj vonku tak, u nás to nehrozilo, proste každé dieťa je iné a treba nájsť, čo mu vyhovuje. Moj najskor zaspával v kočíku, neskor v postieľke.

tutu_1
29. nov 2016

@janickacrazy každé dieťa je iné ☺️tiez poznám take co ani na rukách dlho nevydržia...