Psoriáza u 5-ročnej dcerky

gerry22
7. sep 2023

Dobrý deň.
Je nejaká mamička ktorej dieťatko má v tomto veku psoriázu? Nenašla som tu na MK skupinu alebo diskusiu na túto tému .
Moja 5 ročná dcérka má psoriázu vo vlasoch ale naštastie sme to podchytili a zmizlo to. Lenže máme problém s psoriazou na jednej nožičke, konkrétne na zadnej časti päty. Nakoľko je toto miesto dosť citlivé a neustále zaťažované chôdzou tak máme problém s liečbou. Neustále vysúšanie a odlupovanie odumretých šupin. Konkrétny problém spočíva v tom, že keď sa odlupuje suchá odumretá koža, tak sa jej to prilepí na ponožku a pančušky a tým spôsobime že sa do akoby násilne odlepí a vytvorí krvacajuca rána. Som z toho zúfalá nakoľko nastúpila do škôlky a nemôže byť bez ponožiek. Takže je to neustály boj a rany sa nemôžu zahojiť. Preto prosím aj je tu mamička ktorá by mi vedela poradiť čo robiť a má s tým skúsenosť bola by som veľmi vďačná

7miriam77
7. sep 2023

Ahojky, nemám osobnú skúsenosť, no len tak ma napadlo, či sa to nedá prelepovat nejakou páskou, aby jej to nesuchalo nožičku o ponožky

gerry22
autor
7. sep 2023

@7miriam77 akou páskou máte na mysli?je nejaká zdravotnícka páska alebo niečo také? Ja som tiež rozmýšľala že niečím to prelepit ale pochybujem že to zaberie keďže aj daná vec sa môže prilepiť

7miriam77
7. sep 2023

@gerry22 áno, myslela som lekársku pasku, aby sa jej to nesuchalo o ranku...našla som jednu, čo by mohla fungovať...posielam fotky

gerry22
autor
7. sep 2023

@7miriam77 Tak to sa mám ešte čo učiť,vôbec som netušila že niečo také existuje 😂ďakujem veľmi krásne. Ani si neviete predstaviť ako ste mi pomohla a hlavne mojej dcérke.❤️

7miriam77
7. sep 2023

@gerry22 🍀♥️♥️♥️🍀 to ma veľmi teší. Rado sa stalo 🍀

st_277
7. sep 2023

@gerry22 ked som bola mala mala som psoriazu, dost sme sa s tym trapili, mama ma zobrala na tyzdenny pobyt do podhajskej a musela som sa macat v tej vode. asi 15 rokov som potom nemala ani jeden fliacik 🙂 teraz mam suche lakte a sem tam suche obocie…ale naozaj 15 rokov
pokoj

gerry22
autor
11. sep 2023

@st_277 áno počula som že v Podhájskej je liečivá voda aj v Rapovciach. Chystali sme sa tam toto leto ale akosi nám to nevyšlo. Určite tam pôjdeme už len kvôli tomuto. Mám doma na psoriázu mastičky, gél a soľ z mŕtveho mora ktorá sa dáva do kúpeľa je to všetko na čisto prírodnej báze konkrétne čínska a tibetská medicína. Pomáha nám to neuveriteľné len nakoľko je to na takom mieste kde sa aj nožička potí a šúcha o ponožku tak nevieme dosiahnuť taký výsledok ako na inej časti tela. Napríklad mala psoriázu aj vo vlasoch a stačili dve umytia hlavičky s gélom ktorý obsahuje koloidne striebro ,natreli sme hadiou mastičkou a máme pokoj už skoro rok sa to nevrátilo a nie je ani menší náznak že tam niečo vlastné v tej hlavičke mala. Len s tou jednou nožičkou sme mali problém a preto som zháňala niečo čo nám pomôže aby sa to nešuchalo o ponožku a hlavne nelepilo lebo vtedy je to ozaj bolestivé a krváca to potom.

gerry22
autor
11. sep 2023

@7miriam77 takže sa hlásim,kúpila som v lekárni náplasť ktorá je konkrétne na psoriázu a podobne problémy a pomohlo to. Takže ešte raz sa Vám chcem poďakovať za radu ❤️❤️😀

7miriam77
12. sep 2023

@gerry22 veľmi sa teším ♥️😘

natusqa123
8. dec 2023

@gerry22 zdravím vás moja stým.trpi už skoro rok a ma 6rockou...úprimne? Nič nepomáha aj keď sa nájde niečo zázračné tak iba ani na necely týždeň to mizne a opäť vráti..je do veľmi zdlhave 🥹...moja mala ma psoriazu na úplne cele telo aj na cikullku a.zadocek a vo vlasoch ani nehovorím.ja som už zúfalá niekedy si hovorím ze.nech Boh spraví taky zázrak keď už nemôže zmiznúť.navzdy.tak.nech ta.psoriaza príde na mňa aby ona nemusela.mat 😭...trápim sa preto ..ale.ked môžem odporučiť na šupiny je najlepšía masť od kožnej.. Beloderm a vo vlasov Belosalic kvapky..

gerry22
autor
21. dec 2023

@natusqa123 je mi to úprimne ľúto že to na Vaša dcérka tak rozsiahle. A viem si predstaviť čo prežívate. Úplne ste opísali pocit mojej bezmocnosti a vyslovila slová presne tie ktoré s manželom tiež vyslovime keď už nevieme ako pomôcť. Áno keby sa to dalo aby to prešlo na mňa tak bez pochýb ale kiežby bolo kiežby. Masť ktorú spomínate sme mali predpísanú ale nepomohla skôr naopak zhoršilo sa to. Preto som už zanevrela na tento typ liečby.. čo už viac môžem k tomu dodať. Len Vám s dcérkou dopriať veľa síl a kiež by sa stal zázrak a obe naše dcérky z toho vyrástli. Aspoň takáto mala nadaj v kútiku duši ostáva.

natusqa123
27. dec 2023

@gerry22 amen 🙏 nech sa tak stane🙏🙏🙏🥹