Prvé príznaky astmy

astera
7. dec 2016

Chcem sa spýtať.mojej dcere asi bude potvrdená astma, mali sme prvotný atak, zatial sme neboli na testoch, ale chcela by som vedieť, či jej môže škodiť studený vzduch. Boli sme teraz v mraze na prechádzke a ona sa mi veľmi rozkašlala, doteraz nič. Je to pre nu škodlivé? dakujem, nemám skúsenosti

zupap
7. dec 2016

U kazdeho je spustacom nieco ine, treba odsledovat,casom budetr vediet comu sa vyvarovat. Moj syn ma tiez v zime zhorsenu astmu ale najvacsi problem ma na.jesen v case padajucich listov,ked.jeTak vlhko .. staci ze prejde cestickou nedzi stromami a.ide sa.zadusit. Ma okrem.ineho potvrdenu alergiu na plesne a.roztoce.

astera
autor
7. dec 2016

no už som odsledovala kašlanie pri kreslení s kriedami a teraz táto zima ma prekvapila

maxiva
7. dec 2016

@astera ked sa to stalo len raz,este to nemusi byt pravda..ale casom si odsledujes,co jej vadi,co jej naopak nic nerobi.moja dcera zase nemohla prekurene miestnosti,suchy vzduch je pre astmatika ako za trest...co najviac vetrat,aj kazdu hodinu otvorit na chvilku.a treba chodit von,kazdy den...a take hmly,to tiez velmi kaslala

jumama
7. dec 2016

Spustacom moze byt cokolvek, co vyvola vyplavenie histaminu. Zima, teplo, stres, plac, jedlo, dokonca aj prilis tepla voda pri kupani.... aj bezne virozy mozu mat zhorseny priebeh. Prajem vam aby vase dietatko nemalo astmu. Existuje vysetrenie Niox, ci vydychuje oxidy dusiku, aj na plucom testy s vdychovanim histaminu. Ak ma oxidy dusiku vo vydychu, povazuje sa to za potvrdenie astmy, ak nie, moze mat iba hyperreaktivne plucka a z toho moze este vyrast.

astera
autor
8. dec 2016

@jumama dakujem