Prvé návštevy novorodenca u lekára

myleontina
2. sep 2015

ahojte kocky, prosim vas, chcem sa opytat, ako prebiehali vase prve navstevy u lekara? lebo som trochu zmatena a ma mtaky divny vnutorny pocit z mojho pediatra. na prvej navsteve - po mesiaci - lebo mal dovolenku - ho sestricka zvazila, lekar ho tak zbezne pozrel volnym okom, vajka mu pozrel, ustocka len tak otvoril, za uskami pozrel a hotovo. nemerali sme nic, ze az o mesiac, ani neskusal jeho nejake reakcie, ani sa ma na nic nepytal, ani mi nepovedal, ze h otreba davat na brusko, resp. co s nim mam robit, co mam s nim cvicit, nic. len ze mam ist na klbiky na kontrolu. ked som povedala, ze uz nekojim, tak tym pohladom by ma najradsej asi prebodol. on je taky alternativny lekar podla mna, ale citila som taky nejaky nezaujem...aj vase prve navstevy prebehli takto ? dalsia kontrola o mesiac a pol od prvej.... nespominal ani ockovanie, ktore by malo byt v druhom mesiaci - malo??... som taka zmatena, nemam dobry pocit. aj som mu povedala, ze mava teploty okolo 37,1-37,5 a ze ma problemy s kakanim - " bodaj by aj nemal..." ( ked nekojis ty krava)... taky som mala pocit,.... dal nam na predpis na skusku sunar premium... normalne uvazujem, ze s nim pojdem niekam, inam.... 😠

sardinka333
2. sep 2015

@myleontina ja by som asi ešte nerobila unahlene zavery...ani mne na kontrole s malou nerobila nejake špecialne veci, odmerala, zvažila, pozrela na hlavičke ,,fontanelu,, tiež tak pozrela zbežne volným okom, popočuvala, povedala že ma ,,krive nohy,, (mame metatrsus varus - ale to sme už vedeli z porodnice) a očkovanie pojdeme až ked bude mať 3 mesiace a ze mame ist na klby. A to kojenie vobec nerieš - ja som pri prvej navšteve povedala ze davam Nutrilon a nič..čo by mi mala povedať, je to moja vec nie? Zapisala do papierov a šmitec. Keby ten tvoj bol taký ,,alternatívny,, tak by ti asi UM nepredpisal či?
A načo chceš s malým cvičiť? Neblazni...my musime koli tej nožičke a teda ,,reve na ratu,, ako nič moc ti poviem kebyže nemusim tak necvičim nejako špecialne, ved to dieťatko sa same furt hybe ako taka mala ,,hlista,, rozhadzje ručičkami, nožičkami, otača hlavičku...to su spravne pohyby dieťatka okolo 3 mes. A samozrejme davam na bruško občas nech dviha hlavičku, viac nateraz nepotrebuje.
Skor asi tie teploty by ma znepokojovali, merala si dobre? detom sa tušim odpočitava pol stupen...
Podla mna si len mala blby dojem...ako sa vravi prvý dojem nemá nikdy druhu šancu...ale samozrejme ak sa ti niečo nezdá, nie si spokojná tak su aj iní pediatri. Tak držím palce, teš sa s ,,chrobátka,, a hlavne klud.

myleontina
autor
2. sep 2015

@sardinka333 ahojcek, dakujem pekne 🙂 ja som skor myslela take "cvicenie" - ze mi ani nepovedal, ze treba davat na brusko a tak, jasneze nie ziadne speci cviky, on je super zivy, hravy 🙂
fontantelu nepozrel tiez a za teplotu povedal, ze ho zle obliekam, ze bud je prehriaty, alebo malo obleceny, aj ked mne sa teda fakt ze nezda....
no tak ked som mu povedala,ze uz vobec bohuzial nemam mliekoa ze ho boli brusko zo sunaru, nech mi nieco poradi, tak vsak nebude ma asi nutit kojit, ked nemam co... tak predpisal no...
ale nemerali ho, proste, sa mi to take odflaknute zdalo.... no dalsia kontrola je presne o mesiac, kamoska ide s malou uz druhy krat na kontrolu lekarke a mala nema este ani mesiac...ako ja nevravim, ze maly tam musi byt permanetne vrazeny, ale aj mama mi vravela, ze sa chodieva s detmi castejsie na kontrolu, s takymito malymi, aj sesternica, co ma male dieta...

susi123
2. sep 2015

@myleontina Ahoj. Na tvojom mieste by som asi dala na vnutorny pocit a zmenila lekara. Pediater musi vo mne vzbudzovat doveru, ved sa stara o moje dieta. A myslim si, ze aj prva navsteva by mala byt podrobnejsia, hlavne, ak si upozornila na nejaky problem (teplota, kakanie....). Pristup lekara sa mi zda laxny. Drzim palce.

nanervy_2
2. sep 2015

@myleontina zmen, s pediatrom musis byt ty vnutorne spokojna.. inak ani nam nic nerobili, len zvazili, zmerali, teraz aj polozili na brusko ze ako hlavicka, ale aj tak pojdeme k odbornicke na presnu kontrolu.... teplotu nam lekarka rovno vravela ze v tychto horucavach nech neriesime a hlavne nech si dieta neprehrievame.... t.j. ziadne perinky a dupacky a pod... ak chces nejake tipy na cvicenie, pytaj sa proaktivne... nam tiez nikto nic nevravel ;) a kontroly mame kazde 3 tyzdne tiez, nevidim dovod castejsie...

sardinka333
2. sep 2015

@myleontina vieš čo ja chodim len raz mesačne do poradne...ked sme zdraví, nič jej nie je. Ale moja doktorka ta mala ešte aj mna v starostlivosti ako decko a je mi ako mamina...je super, tak ma aj ona svoje muchy a nevyhovie každej mamičke jej štýl.
@susi123 ma pravdu v otm ze každý lekar musi vzbudzovať doveru...ale zase viem ake vieme byť my ženy domyšlave aj ked nechceme. Chlapci mavaju problém s kakaním, skus probiotika tým nič nepokazíš a ked ho večer kupkáš tak teplou vodou (sprchou) masiruj bruško...tak to ja robim malinkej. Ak si myslíš ze ho boli bruško zo sunaru tak musiš skusit ine mliečko aspon týžden by sa malo papat..my mame Nutrilon pro nutra a sme spokojný. Nestresuj - pri dalšom dieťatku už budeš podkutá, ty si pre svoje dieťatko ta najlepšia mamina.

nanervy_2
2. sep 2015

@myleontina s tym kakanim.... to mala aj znama, vyklula sa z toho alergia na kravske bielkoviny

myleontina
autor
2. sep 2015

@sardinka333
@nanervy_2 no co sa toho kakania tyka, tak ide o to, ze v nemocnici uz bola na UM, lebo po sekcii sa mi neskoro spustilo mlieko. a som sa sestricky pytala, ake davaju UM tam - ze nutrilon, ja ze - obycajny? nie HA? - nie, obycajny. tak dojdem dom, davam mu nutrilon obycajny a brutalne krce.... tak ze no asi uz jeho brusko to nejako nechce prijimat, tak skusim sunar, ze by mohol byt lepsi, tak sme dali sunar, krciky pokracovali, tak nam lekar predpisal sunar premium HA, tak sme dali, trosku sa to zlepsilo, ale nie moc, teraz sme na nutrilone HA a vyzera to byt super... ako som uplne hotova z toho, ze uz sme to takto prestriedali, ale pevne verim, ze uz to bude ok, ale probiotika urcite skusim, dakujem 🙂

zuzka38
2. sep 2015

@myleontina ja mam druheho pediatra a poviem ti ani pri jednom dietati na poradni nikto nic ine neriesil..mala si asi ine ocakavania, ja osm mala vzdy pripravene otazky a to som riesila a boli to zial rychlovky ani nie na 10 minut.. neparaju sa s tym, neviem ci budes na poradni spokojnejsia s inym lekarom, narok samozrejem na zmenu mas.. dolezite je, aky je odbornik ak budes mat realny problem, co dufam mat nebudete.. neriadila by som sa emociami, ktore prave mas.. skus predychat, a uvidis..

nanervy_2
2. sep 2015

@myleontina tak radsej prestriedat ako byt v krcoch.... 😉 neboj,cim bude starsi, tym menej budes riesit 😎 a hlavne ty sa pytaj proaktivne, nase kontroly tiez trvaju 10min, ale mne to vyhovuje.
a mimochodom, drobcovi sme este teplotu nemerali, len raz, ked velmi vrestal, ale bol z toho prd 🙂 Doslova ;)

marianka0101
2. sep 2015

@myleontina pre mňa je prvoradá dôvera. Ak máš z neho zlý pocit, môžeš zmeniť. Ak si prvorodička, myslím, že si zaslúžiš viac informácií, ako to čo si tu napísala. Naša prvá návšteva u pani doktorky trvala cca 25 minúť. Dcérku mi popozerala, ukázala mi čo kontrolovať, povedala mi základné veci okolo hygieny, dojčenia... dala priestor mojim otázkam. Ja som teda odchádzala úplne spokojná

myleontina
autor
2. sep 2015

@marianka0101 no a toto mi chyba, nejaky zaujem.. lebo tam som mala pocit, ze co najskor uz aby sme boli prec proste :-/ hlavne ze mi vysvetloval reflux dopodrobna , co nemusel, skor ine veci by som privitala, tiez ako prvorodicku ma nenapadali hned veliake otazky, ze co mam kontrolovat a na c osi davat pozor, citila som sa, ako by som mala co najskor vypadnut, aby si mohol vybavit telefonat...

marianka0101
2. sep 2015

@myleontina Ja by som vyhľadala inú doktorku určite, pozri aké máte v okolí a dá sa s nimi dohodnúť aj taká návšteva. Uvidíš ako na teba budú pôsobiť a rozhodneš sa, prípadne nejaké referencie na nete pozri.