Prvé kroky a trasenie sa

jaruska18
29. jún 2024

ahojte, dcérka 17m začala chodiť, zatial iba ak ju my postavíme a prejde par krokov. Ak ide dlhšie (napr 3 metre) tak som si všimla ze sa jej trasu ruky. Môže byt ze sa bojí? Ruky ma jednu hore, druhu dole..ako na foto. Len to trasenie tej spodnej ruky ma znepokojuje. Akonáhle sa chytí tak to prestane. Ďakujem

pribinak
29. jún 2024

To že má jednu ruku hore a druhu dole, to nevadí, ona si pomáha zdržiavať rovnováhu

jaruska18
autor
29. jún 2024

@pribinak A nevadi ze ta spodná sa jej trasie? Neviem to tak opísať..skoda ze sa tu neda dat video

sisska96
29. jún 2024

Asi sa veľmi snaží držať rovnováhu

beata_k
29. jún 2024

@jaruska18 Este sa len uci chodit. Mozog sa musi naucit vsetko koordinovat.

pribinak
29. jún 2024

Ak by tomtevalo dlhšie, tak povedz pediatricke, ale kým sa dieťa rozchodi a naberie stabilitu tak to chvíľočku trvá

1mina
29. jún 2024

Ja osobne by som to natočila a ukázala pediatricke. Ak celkovo začala troška neskôr chodiť či ? Či náhodou netreba fyzio aspoň skontrolovať

dzulli1980
29. jún 2024

Tak ja osobne si myslím, že dieťa by sa malo samo postaviť a chodiť ... jednoducho to fyzično príde až keď je hlavička pripravená ... kvôli čomu ju staviate? ... má nejakú diagnózu? ... to trasenie môže byť hocičo ... môže mať len strach, môže to byť neurologického dôvodu atď., mne chúďatko príde na tej foto také vydesené ... treba to riešiť s Dr.

kacena4
29. jún 2024

evidentne mozog este nie je pripraveny chodit kedze ju "nutite" chodit tym ze jupostavite a jej nic ine neostava len sa snazit ako vie. dieta sa musi naucit chodit tak ze zo sedu sa postavi a chyti stabilitu pri nabytku nie dat dieta do prazdneho priestoru a chod... je to ako ked cloveka hodis do bazena a on nevie plavat tiez rozhadzuje rukami

jaruska18
autor
29. jún 2024

@kacena4
@dzulli1980
@1mina K fyzio chodi aj k neuro, kedze sa jej spomalil vývoj po očkovaní a az po roku sa znovu rozbehla. Stvornuzkuje 5 mesiacov, okolo nábytku beha 3 mesiace. Na fyzio povedali ze uz je to u nej iba o odvahe, ze skúšať ju postaviť aby urobila kroky. Samozrejme, ze keby zratam kolko cez den chodí tak to niesu ani 2 minúty...stale stvornuzkuje, a chodí okolo nabytku 🙂

dzulli1980
29. jún 2024

Nechaj ju štvornožkovať a chodiť okolo nábytku ... keď bude hlavička pripravená, sama naberie odvahu ... môžeš ju podporovať, vyzývať, pochváliť , no nestavajte ju na nôžky "nasilu" a nenúťte chodiť.

luccija
29. jún 2024

@jaruska18 moja sa tiež úplne sama rozbehla v 15 m podľa mňa sa boji a je neistá.nesil to...

luciazahornadska
30. jún 2024

Tras môže byť dôsledok toho, že telo ešte nemá dostatočnú rovnováhu, je neistá... 🙂 Treba to určite odpozorovať - ak by to trvalo dlhšie, spomeňte to neurológovi. Náš syn má tiež takýto problém, ale on už bude mať 2 roky.