Prvák má bolesť hrdla

6. sep 2020

Sopli iba trochu a sťažuje sa na bolesť hrdla. Bez kašľa..
No a teraz dilema. Lebo k dr. sme nechodili s takýmto niečím. Zvyčajne bol za 3 dní fit. Ja mu ospravedlnenku napísať nemôžem. Takže jedine dr ? Tá ho ospravedlní aj keď je bez teploty kašľa atď?

vikusjk
6. sep 2020

U vas v skole neplati, ze aj rodic moze kratkodobo ospravedlnit dieta? Ak to tak nemate, tak hej, jedine dr.

lucia147852
6. sep 2020

Zavolaj k dr ráno. V tejto situácii ho podľa mna do školy nepošle 😕 a ani by som nebola rada aby tam bol. Náhodou sa mu zhorší a zavrú ho do karantenej triedy chudáka. Ešte len začal s mal vy stres

abbey1
6. sep 2020

Ty ako rodič ho môžeš ospravedlniť 5 dni. Aké, že nemôžeš?

zuzikak
6. sep 2020

1-2 dni by som urcite nechala dieta doma. Na soplik morsku vodu + nasivin na noc a kalc.sirup na hrdlo. Ak sa o 2 dni zlepsi stav, poslala by som do skoly. Kazda skola to ma inak ale kratkodobo je mozne aby dieta ospravedlnil aj rodic. U nas je to napr. 3 dni. Potom uz treba potvrdenie od lekara. Takze urcite ospravedlnit mozes aj ty. S dr. konzultuj a uvidis, co povie.

sorciera24
6. sep 2020

podla usmerneni, nechas dieta doma a kontaktuj telefonicky lekara, a ospravedlnit mozes v aktualnej situaci az 5 dni: https://www.minedu.sk/data/att/17169.pdf

kinderzwillinge
6. sep 2020

Rodic mohol bezne dieta ospravedlnit 3 po sebe iduce dni, teraz po novom 5 dni.
Kopirujem Vam oznam nasho pediatra co ma na svojej stranke:

V rámci COVID opatrení sa zaviedli aj niektoré nové postupy:
-choré dieťa si môže rodič nechať doma a ošetrovať ho sám bez návštevy lekára/ak to samozrejme zvládne/až 5 pracovných dní čo je s víkendami 9 dní/dosť dlhá dobá na zvládnutie virozy/.
-v prípade potreby vystavenie OČR pre rodiča je možné vystaviť tlačivo aj na základe telefonického dohovoru
-pri opätovnom nástupe dieťaťa do kolektívu podpisujete čestnévyhlásenie zase vy,nepotrebujete v tomto prípade od nás ospravedlnenku

hettinka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
6. sep 2020

U nás sa môže bez pečiatky od dr. Iba 3 dní v prvom polroku a 3 dni v druhom. Aj to nie 3 dni hned po sebe...na hlavu v tejto dobe..zavolám teda dr. Do školy ho dať nechcem až ma pot oblieva zo stresu už a z celej tejto dementnej situacie

luxus10
6. sep 2020

@hettinka cize nie len do 20.9., kym su v skolach mimoriadne opatrenia, ano?

mondolina
6. sep 2020

Kloktať slanou vodou, vitamín C, striekať Sterimar, dodatočne zohnať papier od lekára.

kinderzwillinge
6. sep 2020

Autorka: Aj u Vas v skole sa musia riadit podla tychto novych pokynov, platia pre vsetkych rovnako 🙂

sorciera24
6. sep 2020

rozumies, ze vyslo aktualne nove nariadenie minsitra, ze musia od rodica pocas mimoriadnej situacie ospravedlnit 5 dni?.....kukni vyssie, nie ze tvoja skola, kazda ma inak pocas normalu, teraz dostali vsetci rovnake usmernenie

abbey1
6. sep 2020

Haló, ľudia. Neexistuje, že na našej škole je to inak. To platí pre všetky školy. Momentálne 5 dni a aj opakovane kedykoľvek, stačí medzi tým jeden deň v škole. Za bežnej prevádzky života a škôl sú to 3 dní a zasa bez obmedzenia kedykoľvek opakovane počas školského roka. Čiže i 5 krát, 7 krát,...

lucia147852
6. sep 2020

@kinderzwillinge Presne tak ako píše. Všade majú rovnaké pravidla. To že školy si vymýšľajú svoje je ich problém. Neobstoja. Len sa nesmieš dať šikanovať od nich

abbey1
6. sep 2020

@sorciera24 Aj počas normálu to majú všetky školy rovnaké 3 dní aj opakovane.

sorciera24
6. sep 2020

@abbey1 uz ano.... skolky ale mozu mat inak (pokial viem)

abbey1
6. sep 2020

@sorciera24 Prečo myslíš?

sorciera24
6. sep 2020

@abbey1 pocas normalnej situacie, ved tam nepotrebujes ospravedlnenie od lekara, aspon u nas v meste v ziadnej... ked je aj dlho doma (kedze skolka nie je povinna)

abbey1
6. sep 2020

@sorciera24 To je info z ministerstva školstva. To je záväzné pre všetky zariadenia pod neho spadajúce.

sorciera24
6. sep 2020

@abbey1 asi sa nechapeme, nemyslela som toto nariadenie pocas mimoriadnej situacie, ale za bezneho stavu....

autor
6. sep 2020

Zeny ja vám tak ďakujem za túto info. Ako neviem o čo ide teda našej škole ale nám hneď v prvý deň povedali toto. Šikana pekná...ráno volám teda do školy a obrátim sa na túto vyhlášku. Viete mi aj povedať kde si viem o nej prečítať?

sorciera24
6. sep 2020

ano, prvy den sme to aj my ziakom v ramci sk. poriadku takto povedali, nariadenie prislo na školy az po tomto dni.... dala som link vyssie, tak este raz: https://www.minedu.sk/data/att/17169.pdf

autor
6. sep 2020

Už čítam vyššie odkaz.
@sorciera24 dakujem

martul
6. sep 2020

To je absolútny výmysel, toto je nariadenie ministra, váš riaditeľ je vyššia inštancia ako minister?

abbey1
6. sep 2020

@sorciera24 Aj ja hovorím o bežnom stave, tie 3 dni. To je tiež usmernenie ministerstva. Už veky vekové.

mareka49
6. sep 2020

Aj stredne skoly?
Dakujem

benit
6. sep 2020

Uz sa dlhsie moze ospravedlnit 3 po sebe iduce dni zo zdrav.dovodov kolkokrat chces za rok. Teeaz pocas korony to dali na 5 dni. Tak nestresuj. Daj do skoly vediet a 5 dni ospravedln.

sorciera24
6. sep 2020

@abbey1 ja o tom neviem, ze veky, par rokov do skoly na jednej ss boli 2 dni, v skolach v meste (vo vsetkych) toto nemame...resp. to je upravene tak, ze ospravedlnenie od lekara potrebuje len, ked navstivi lekara, nie ked je doma bez navstevy lekara (cize iny dovod, napr. dovolenka alebo choroba bez lekara - co bezne praktikujeme) a na toto nas na rodicku aj upozornili, ze bola zmena v zakone....
a uz som to aj nasla: https://www.minedu.sk/data/files/8118_prijimani... s.19 (tie 2 odrazky hore)

kinderzwillinge
6. sep 2020

@mareka49 Aj 🙂

sorciera24
6. sep 2020

@mareka49 vsetky skoly