Prvá poradňa s novorodencom

random97
7. mar 2022

Ahojte, zajtra nás čaká prvá poradňa po prepustení z nemocnice, chcem sa spýtať, ako to cele prebieha a či sa dieťatko vyzlieka už v čakárni a čo je najvhodnejšie obliecť k lekárovi. Ďakujem

denden77
7. mar 2022

@random97 vyzliekala som az v ordinacii, do plienky.. povazili, pomerali, popocuvali, prezreli, prehmatali a hotovo 😊 oblec tak, aby sa ti co najjednoduchsie v priebehu par minut bejby vyzliekalo a obliekalo.. ty budes spotena ako kon 🤣

pribinak
7. mar 2022

@random97 áno bábätko sa vyzlieka, odváži, odmeria.
Uvidis ako je to u vašej pediatricky, u nás sa bábätko vyzlieka v miestnosti u sestričky a len v plienke prenesie k doktorke

Čo obliecť? Body a overal. Zober si plienky, aj látkové.

denden77
7. mar 2022

@random97 ano, na to som zabudla.. ako pise @pribinak latkove plienky a mozes aj daku deku malu, na tu polozis mimco, ked ho bude Dr. prehmatavat a pocuvat 😊

barus26
7. mar 2022

@random97 vyzlieka sa až vnútri, nie v cakarni. A odporúčam obliect taký ten pyzamkovy overal,len rozopnes a vyzlecies, nemusíš davat nič cez hlavičku.

random97
autor
7. mar 2022

Ďakujem vám krásne za cenné rady z praxe.. 😊😊 otázočka .. bábätko ste si do ambulancie niesli vo vajíčku ? Alebo ?..vdaka

sirka9
7. mar 2022

@random97 do ambulancie uz babatko na rukach. vyzliekali sme z overalu v cakarni, zo spodneho oblecenia az na ambulancii.

jazula
7. mar 2022

@random97 Mne sa ešte oplatilo sebe obliecť svetrik s kojacimi otvormi…kým sme u sestričky vybavovali papiere, malú prepadol hlad a skoro cely čas bola na prsku 😉. A zober si aj jednorazovu prebalovaciu podložku pod bábo, nám doktorka kázala a nosím si ju na každú poradňu.

enoula
7. mar 2022

Asi kazda ambulancia to ma inac. U nas sa da s kocikom dovnutra uplne ist a len preniest dieta na postel. Alebo nechat v cakarni kocik, ako chces.
Oblečenie jednoduché, ako radia, pribalit podlozku pod dieta. A vrstvy tak aby sa dali rozopnut lahko, ktovie ci vas zoberu z cakarne hned alebo po 20min, tak nech mu nie je teplo vo vnútri.