Prvá návšteva lekára s novorodencom

18. sep 2023

Ahojte, kedy prvý krát ste išli po príchode z pôrodnice k lekárovi s dieťaťom? Ja som počula aj take, že sestrička ho príde skontrolovať k Vám domov a tým pádom k lekárovi ísť nemusíte funguje to tak či normálne ste išli do ambulancie ?

klarissa25
18. sep 2023

U nás chodila sestrička aj s doktorom ale to funguje asi ako kde

simona92101
18. sep 2023

Nie kazdy lekar toto robi,resp.ma na navstevy kapacitu.treba zavolat obvodnemu a dohodnut sa.s prvou sme isli ihned po prepusteni z nemocnice,s druhou cca po 5 dnoch

simona92101
18. sep 2023

Treba po porode zavolat obvodnemu,nasmeruje vas

thereisabear
18. sep 2023

Zo začiatku budeš chodiť aj tak často, takže nejaké vyhýbanie sa ambulancii podľa mňa nemá zmysel.
Prvýkrát prišla doktorka k nám, ale aj tak som mala prísť o týždeň/dva.

autor
18. sep 2023

@thereisabear - ja nemám v pláne sa tomu vyhnúť ani mi to nerobí žiadny problém tam ísť, skôr by som asi radšej išla do ambulancie keďže mame doma veľkého psa

viestta
18. sep 2023

Zavolas pediatrovi, dohodnes termin prvej navstevy, zvycajne je to na cas a v cakarni nie su ini pacienti. Niektore pediatricke sestry chdia na prvu navstevu novorodenca, ale uz to nie je pravidlo

bolarazjedna
18. sep 2023

Náš pre púšťali z nemocnice v piatok, v ten deň som volala pediatricka, že kedy mame prísť, tak nám dala termín na pondelok. Keby nie je víkend, možno by dala hneď na ďalší deň. Ďalšia kontrola bola hneď o 3 dni, lebo malo priberal.

luccija
18. sep 2023

Bola som u pediatra.Bola som tam pred pôrodom a povedala kedy máme prist

nicollette332
18. sep 2023

Volala som lekarke, ked sme prisli domov z porodnice a dohodli sme sa, kedy mame prist, aby tam nebolo vela ludi, tak sme isli v poobednych hodinach. Niekde chodia aj domov, ale to uz asi malokde.

martul
18. sep 2023

@thereisabear Kde si vyčítala vyhýbanie sa návšteve u lekára? Baba sa normálne pýta, ako to kde funguje.

martul
18. sep 2023

Nám povedali pri prepúšťaní z pôrodnice, že do 24h kontaktovať lekára. Naša chodila k nám domov čo najskôr. Teraz už treba zatelefonovať a objedná presne na čas - poobede a chodí sa k nej do ambulancie.

thereisabear
18. sep 2023

@martul z vlastnej skúsenosti 🙂

lilizzachy
18. sep 2023

Nás pustili z nemocnice v nedeľu a v pondelok sme museli ísť ku lekárke....zisti si ako postupuje tvoja

tosomja
18. sep 2023

Nám povedala, že do troch dní. No vždy nám dala termín ešte v ten deň keď sme prišli domov. Ale je aj taká možnosť, tuším za poplatok, že príde k tebe domov.

majlo1234
19. sep 2023

Hned na prvy pracovny den po prepusteni z nemocnice sne boli u pediatra. Ja spotena, vyrevala som sa tam, lwbo som to dieta nevedela vyzliect ani obliect ani nic. Dalsie prehliadky uz take dramaticke neboli, viem ze naprikld v DE takto chodia domov sestry k mamickam