Prosím čo to môže byť?Pupáčiky na jazyku a líčku

liviakarmanova
18. jan 2019

Dcérka má aj pľuzgieriky na jazyku a na líci sa jej vyhodil pupacik v stredu a dnes ďalší na brade. Sú to kiahne ? Nemá žiadne iné príznaky len je mrzuta strašne

monro
18. jan 2019

Boli ste v kontakte s kiahnami? Inde po telicku nic nema?

pininka
18. jan 2019

Mne to nepríde ako kniahne. Ale netuším, vyzerá to ako dospelácke vyrazka

liviakarmanova
autor
18. jan 2019

@monro
Boli sme u doktorky v stredu na poradni tam mohla dostať. Neviem čo to môže byť nikde inde nemá nič len na jazyku pľuzgiere

mrkvicka060
18. jan 2019

@liviakarmanova nie je to choroba ruka-noha-usta? Nemala teplotu?

liviakarmanova
autor
18. jan 2019

@mrkvicka060
Nie nemám teplotu to je aká choroba ?

mrkvicka060
18. jan 2019

@liviakarmanova https://najmama.aktuality.sk/clanok/235268/ruka...
Davam prvy link co mi vyhodilo. To bol len taky tip, mozno nie. Pozri jej este dlane a chodidla ci nema cervene. Ale mne to vyzera ako tato choroba. Uvidis za par dni. Ci sa este niekde vyhadze.

liviakarmanova
autor
18. jan 2019

@mrkvicka060
Práve som ho čítala nemá nikde nič len tie dve vyrážky . Počkám ešte čo sa sotoho vivinie ale dosť sa mi tie vyrážky podobajú len nemá teploty

pininka
18. jan 2019

@liviakarmanova ani moji pri kiahnach nemali kiahne. Ale ak píšeš že to má aj v puse tak to bude niečo infekčné.

mrkvicka060
18. jan 2019

@liviakarmanova pisu ze moze byt len zvysena teplota. No mozno aj bez teploty sa to da zvladnut. No uvidis. Daj vediet potom.

liviakarmanova
autor
18. jan 2019

@mrkvicka060
Ďakujem za radu počkám teda a uvidím

pininka
18. jan 2019

@liviakarmanova píšem jak debil, nemali teploty

liviakarmanova
autor
18. jan 2019

@pininka
A mali vyrážky aj v ústach ?

pininka
18. jan 2019

@liviakarmanova moji nemali a celkovo mali málo vyrážok, ale sestrina mala všade, aj v ústach, aj t dolu.

lubik87
18. jan 2019

@liviakarmanova je to vyrážka plná tekutiny s jamkou v strede? Ruka nohy ústa začína práve na rukách alebo nohách 6 zasa na hrudi....

liviakarmanova
autor
18. jan 2019

@lubik87
Červená vyrážka a strede ako keby biely pluzgierik

lubik87
18. jan 2019

@liviakarmanova no tak to vyzerá na kiahne ...nemuseli ste byť ani s nikým.pupakovym v kontakte totižto najviac sa prenášajú práve pár dní pred prvou vyrazkou.no uvidíš ..nemusí sa ti ani vysypať úplne môže.byt aj s pár vyrážkami

liviakarmanova
autor
18. jan 2019

@lubik87
Ďakujem . Len teraz neviem či mám čakať do pondelka alebo ísť na pohotovosť

lubik87
18. jan 2019

@liviakarmanova aké je staré bábo ? Inak kľudne zavolaj si na pohotovosť vašu povedz aký máš problém nech tam nečakala medzi ostatnými v prípade že sú to kiahne....

liviakarmanova
autor
18. jan 2019

@lubik87
10mesiacov

3petka
18. jan 2019

@liviakarmanova podľa mna kiahne, je mala môže mat len pár vyrážok.

lubik87
18. jan 2019

@liviakarmanova tak to radšej zavolaj na pohotovosť spýtaj sa kam máš ísť keď si niesi istá či má

panipanka
18. jan 2019

treba ist k doktorke, vyzera to ako vselico, sama to len tazko urcis a aj tak bude treba nejake lieky asi alebo aspon masticky tak naco cakat?

liviakarmanova
autor
18. jan 2019

@panipanka
Volala som na pohotovosť zajtra ráno ideme

katecameron
19. jan 2019

Čisté kiahne podľa mňa

katecameron
19. jan 2019

Do tepla ju dať treba pri kiahnach sa vyhadze aspoň na koži nie na sliznici ach

liviakarmanova
autor
19. jan 2019

Bola som na pohotovosti tam sa na mňa doktorka pozerá že načo som snou chodila že ona nevie čo to má že to môže byť buď choroba ruka noha ústa alebo kiahne že ona má veľa roboty že stymto sa na pohotovosť nechodí . Takže vy ste mi tu viac poradili ako odborná pomoc. Ďakujem

ongica
23. mar 2020

@liviakarmanova môžem sa spýtať ako ste dopadli? My mame presne to iste.

liviakarmanova
autor
23. mar 2020

@ongica už si presne nepamätám názov ale doktora nám kázala dávať framykolin to pomohlo

ongica
23. mar 2020

@liviakarmanova dakujeem krasne....tiez som prve myslela ze kiahne ale nema to inde len v puse a ten framykoin ste davali aj na jazyk?

liviakarmanova
autor
23. mar 2020

@ongica nie len na vonkajšie a do úst nám predpísala takú vodičku na vytieranie