Promethazin na ukľudnenie pri plači a agresii

zuska88
24. nov 2016

Ahojte, dcerka teraz prekonala virozu s vysokymi teplotami - 40tkou a odvtedy je podrazdena, nekludna, budi sa so spanku, je agresivna, zuri, vkuse place, hadze sa o zem a bucha sa do hlavy...nedokaze sa ukludnit - uvedomuje si to ale nedokaze to spravanie ovplyvnit...dostala od pediatricky vitaminy B1 a B6 a na skudnenie Promethazin 5, ktory sa vlastne pouziva pri kasli...prosim mate s tym niekto skusenost???

janickacrazy
24. nov 2016

@zuska88 No je to svinstvo, čo ti poviem, stačí si prečítať vedľajšie účinky, mne to napísala jedna doktorka, ked mal malý brutálny kašeľ, ale upozornila ma, že mu to mám dať len na noc a fakt len ked bude najhoršie, lebo to ovplyvnuje mozog a utlmuje to ten kašeľ tak, že potom možeš prehliadnuť napr. zápal plúc, lebo dieťa nebude kašľať. Takže na to ozaj pozor.

zuska88
autor
24. nov 2016

@janickacrazy ufff, dakujem ti...

monique02
24. nov 2016

@zuska88 promethazin je brutalny, kamaratkin syn mal prave z neho take stavy ako pises, daj radsej fenistil kvapky na noc

mishicca
24. nov 2016

Skus bylinky radsej... levandula- i ked ta je horka to neviem ci do nej dostanes. Ale aj valeriana je dobra specialne na kludny spanok a aj nervy alebo aj lubovnik bodkovany. Ale valeriana je na spanok najlepsia. Levandulovy kupel, inhalovat levandulu cez aromalampu napriklad by nemala mat problem. Drzim palce

lili007
25. nov 2016

Aj ja by som volila prírodnú cestu ako píše mishicca.
Moja babka vždy vravela, že čaj s medom robí zázraky...ideálne kamilkový. Tiež spomínaná levandula, napr. aj do vonnej sviečky esenciálny olej nakvapkať. Vytvoriť kľudné prostredie, venovať sa na 100% dieťatku, prípadne zmeniť prostredie, zaujať ho napr. prechádzkou vonku, nech sa zdravo unaví a bude kľudnejšia. Viem, že teraz po chorobe ste opatrná ale zdravého vzduchu sa netreba báť. Dcérku možno ešte trápia nejaké dozvuky virózy, škrabanie, svrbenie a pod...nepíšete aká je stará.

zuska88
autor
25. nov 2016

@lili007 ano, mate pravdu, ja som tiez za cestu bez liekov pokial je to mozne, ale take zachvaty nekludu a agresie sme u nej este nazazili, inak je velmi uzkostlive dieta, ma 4,5 roka ale vela si toho prezila kedze sa narodila na konci 6mesiaca a bola v nenmocnici bezo mna skoro 3 mesiace - tam zrejme je zrejme aj zaklad problemov ktore si so sebou nesie:(