Problémy u 5-ročného syna

24. jún 2024

5 ročný syn sa často sťažuje na brucho a aj že ho bolí vzAdu hlava dnes zas že krk. Ja už neviem ešte vie povedať že je hluchý a slepý že niekedy niečo zle vidí ja už si namyslam nádor. .na ORL sme boli jemu vyberali mandlu čiže mu kontrolovali opakovane sluch keď sepkam počuje...v škôlke vyšlo pri vyšetrení zraku že skuli má aj taký pohľad ale obvodný vravel že netreba k očnému dal mu čítať a videl dobre odbery mal keď sme nedávno ležali v nemocnici fakt sa o neho bojím keby ma nádor sú aj nejaké odchýlky väčšie v krvi nie?

januska12323
24. jún 2024

Choďte k očnému v prvom rade. Keď zle vidí bolí ho z toho aj hlava. Čím skôr to poriešite tým lepšie.

autor
24. jún 2024

@januska12323 on práveže dobre vidí aj obvodný mu dal čítať a videl dobre len to škúlenie...len ja sa bojím on je dosť bledý už si namyslam najhoršie že má nejaký nádor alebo co

vsadeviem
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
24. jún 2024

Len zas on je aj taký precitlively celkovo a on povie tak skormutene že mu niečo je a za chvíľu sa smeje a behá tak ja neviem

autor
24. jún 2024

@vsadeviem ale hádam by boli aj nejaké odchýlky v krvi či? Nás obvodný nás aj tak nikam nepošle...a nebývajú u detí nádory skôr vrodené? On má 5 rokov...

hipuska
24. jún 2024

@autor ak ostaneš pri svojom strachu, nikde sa neposunies a furt to budú len dohady. Zapisuj si kedy ho bolieva brucho, môže ísť aj.o nejakú intoleranciu. Pýtaj sa na očné, neurológiu, gastro. Lekári tiež nemajú veštecke gule a tipuju (ano tipujú) diagnózy na základe príznakov, potvrdzujú si ich vyšetreniami. Kľudne to môže byť niečo aj psychického spektra

januska12323
24. jún 2024

Pýtaj sa na vyšetrenia, vidíš, že nie je v poriadku. Lekárovi to môže byť jedno ale ty sa za dieťa musíš biť.

autor
24. jún 2024

@januska12323 keď ja niekdy neviem či to hovorí vážne alebo nie jemu sa aj do škôlky nechce. Ja už neviem :( akosi som si dnes razom vsuferovala že ma nádor pritom sa momentálne smeje v izbe

autor
24. jún 2024

Inak ja mám laktozovu intoleranciu a manžel histaminovu....ja neviem už môže škúlenie aj razom vzniknúť?

diewcatqoo
24. jún 2024

Pises, ze v skolke pri vysetreni zraku povedali, ze skuli a ze ma aj taky pohlad. Tak naco este cakas, uz davno si s nim mala byt na ocnom. Pediater predsa nema vsetky potrebne pristroje a ani vedomosti na to, aby mu poriadne vysetril oci.
A klud, vobec to nemusi byt nador. Skor tie oci a nejaky gastro problem (intolerancia).

autor
24. jún 2024

@diewcatqoo len jeho bolieva vzadu krk a hlava. Ja viem mala som ísť ale boli sme u toho obvodnehoon mu dal čítať a povedal že vidí dobre že na očné nemusíme.chpdit...a ten pohľad som si všimla až teraz

viestta
24. jún 2024

A to synove skulenie nechces riesit? Mozno teraz je to fajn, ale nemusi to tak ostat.

autor
24. jún 2024

@viestta chcem ho objednať na očné. Ale stresujem s vážnymi dg keď vkuse vraví že ho niečo bolí ale zas potom skáče smeje sa ja už neviem

ivuska027
24. jún 2024

Ries tie oči. Obvodný nevie vyšetriť oči ani náhodou 🤦‍♀️. Škulenie detto, pánečku. Na brucho by mu lekarka mala vziať hneď testy na intoleranciu a alergie (základné testy vie), duplom tak, keď vy rodičia máte intolerancie a potom smer alergolog. A v neposlednom rade, keď je biely, rozhodne mu daj zobrať hladinu Déčka a železa, hemoglobin, kontrola leukocity. To sa bežne vôbec neberie. Mám s tým bohaté skúsenosti. Inak, neboli ho hlava a krk z pozerania do mobilu? Ak nie, smer ortoped. Poriadne daj dieťa vyšetriť.

adrianap83
24. jún 2024

Chod s nim v prvom rade na to očné, syn mal ma 3,5 roka prehliadku u očného aj s prístrojmi. To obvodný nemá,či? Prečo si spokojná s vysetrenim v skolke, ked už tam nieco nasli? Nerozumiem....aj hlava a aj krk ho môže z toho bolievať.
A keď už budeš pýtať lístok ma očné, pýtaj aj na alergo. Obidvaja s mužom máte vážne diagnózy a Ty ho nedáš otestovať?
Radšej tu budeš vypisovať, či nemá nádor?

autor
24. jún 2024

@adrianap83

@ivuska027
Myslíte že tie odchýlky môžu na niečo vážne poukazovať je to z januára

autor
24. jún 2024

@adrianap83 na alergilogiu nas nechcú zobrať ani s mladším a to tam chodil ale vyradili nás a v okolí nie je nikto nemám možnosť ísť ďaleko. Ale teda skúsim tu krv idem s ním aj na očkovanie v pondelok

aliziana
24. jún 2024

Krk a vzadu hlava môžu byť teoreticky aj z vankúša - ak má vysoký...

adrianap83
24. jún 2024

No ja Ti bohužiaľ neviem povedať nič, nie som zdravotnik. Alergo skus tie príznaky trochu nafúknuť, povedz co vy dvaja s mužom máte, ved to ho musia vyšetriť. Nedaj sa odbiť!

madielilly
25. jún 2024

Vidiet moze dobre.Ale tam moze byt iny ocny problem.Tiez ma ako dieta bolievala hlava krd som napriklad dlho citala knihu.Alebo ak som dlho pozerala do blizka a potom sa pozrela do dialky videla som rozmazane chvilu kym si oci akoby zvykli.Podla obvodnej je to vraj v poriadku,poslala ma na ocne,na ocnom,ze v poriadku,len ze potrebujem dioptrie polky na jedno okolo a stvrtky na druhe.Ale aj tak to nepreslo.A nakoniec ked mi to v dospelosti nedalo pokoj som sla k sukromnemu ocnemu kde nebolo treba papierik a az tam mi zistili ze mam astigmatizmus.Takze ma obvodna nechala trapit sa bolestami hlavy uplne zbytocne

dadaviki
26. jún 2024

Tak za prve by som tebe ako matke polozila otazku.ocne vysetrenie v skolke ukazalo odchylku(nech je akakolvek) co ti to napoveda?to mi je divne ze uz nemas papier na ocne ale v hlave riesis nador...pediater neni ocny.ked skuli moze byt tupozraky moze to byt aj vaznejsie.ries to.dalej vies ze vy s muzom mate gastroproblemy jeho pobolieva brucho(to ze sa smeje neznamena ze tie pocity nema a ze si vymysla) ries gastro.ja nebudem pisat co sme konkretne zazili ale mam dieta po onkologii a nemal nic z toho co pises ale mne ako matke ked sa nezda dieta(mam dve) par dni za sebou riesim to a pediatra by som poslala nech sa prebere, viem co mi dieta doma vravi.kym by som nemala vysledky toho s cim ma problem neukludnilo by ma to.na druhej strane pises orl a krk,druhy syn je 3tyzdne po orl operacii mal absces pod mandlou a pedina nevidela ani chirurg mysleli si ze seknuty krk.cize poznas si dieta aj ked sa smeje ale min ocne by som riesila.nadory sa prejavuju rozne ani jeden typ sa neda presne specifikovat, ale to by som na tvojom mieste teraz ani neriesila skor by som sa zamerala na to co uz vies.a napr aj nedostatok zeleza alebo zle vstrebavanie mu moze sposobovat problemy.takze zacni s niecim a chod postupne.a ze pediater neposle nikam no tak to by som sa ja teda pozrela ako matka ze neposle.to je moj nazor.

dadaviki
26. jún 2024

Tu ma napr zvyseny kreatin a nizsi sodik,zvysene bazofil.cize uz to by mi trosku vrtalo v hlave travenie a oblicky...neviem ale toto bolo podla pediatra ze dobre vysledky krvi?napr podla tohoto by som sa pytala dalej.ale ako vysla krv v tej nemocke?lepsie?bol pri tomto nejak chory?lebo neutrofily tiez ma nizke to je imunita.