Problémy so stolicou u dvojročného dieťatka

janalv
8. dec 2014

Maminky, potrebujem radu od vás. Máme 2ročnú dcérku, ktorá asi mesiac dozadu začala mať problém s kakaním. Predtým sme mali stolicu každý druhý deň, teraz sa to obmedzilo na každý 4deň. Viem, žeby mohlo pomôcť čerstvé ovocie, nejaké ovsené vločky a podobne, ale žiaľ, máme veľmi obmedzený jedálniček, s ovocím sa "nekamarátime" okrem banánu / čo však jej dávam max. raz do týždňa, aby nebola ešte viac zapečená/. Ked jej dám ovocie, tak zje 4-5kociek jablčka, asi dva kúsky mandarínky a podobne. Výživu ani iné ovocné príkrmy tiež nemá rada, chlebík len občas, väčšinou na raňajky máme mliečne výrobky alebo kaše. Pitný režim má veľmi dobrý, denne vypije asi 1,5l čistej vodičky, pohyb myslím že, že má tiež ok. Začali sme užívať lactekon, ale nie sú z toho také výsledky, ako by som si predstavovala. Berieme aj Biogaia, ale tiež nič extra. Ak nič nepomôže, budeme asi nútení ísť na gastro vyšetrenie, aj ked ju s týmto veľmi nechcem trápiť, lebo má fobiu z lekárov, vyšetrení a brania krvi. Tak zatiaľ by som chcela niečo domáce, čo by jej pomohlo. Ďakujem za každú radu 🙂

pribinak
8. dec 2014

Stavicku ovocnú vypije? Skús pridať slivkovu alebo hruskovu do čaju, alebo zmiešaj s vodou 1:1

sophie32
8. dec 2014

Moja mala ma tiez takmer dva roky. Tiez ma obcas problem sa vykakat. Vtedy jej davam cistu stavu z pomaranca. Tak cca 2 dcl a potom sa hned vykaka. Toto nam najviac zabera.

oladuna
8. dec 2014

@janalv suhlasim s pribinak.ovocne stavy pomozu. Skus Hipp Bio stavy ktore mozes aj riedit. Hocijaka stava by mala pomoct. Asi by som uplne vysadila banan lebo ten zapeka. Aj ked len zje kusky ovocia, aj to staci na to aby pohla crevami.

veraba
8. dec 2014

Nam pomahaju len lanove semena

jana_eyre
8. dec 2014

u mojich deti zaberaju susene slivky.. volam ich slivkove cukriky a tak ich zjedia vela :D

jul11
9. dec 2014

@janalv nasa ma super pitny rezim, papa ovocie a zeleninu uplne bez problemov,hura mandarinka,este hrusku si prosim -zjedla uz dve. a tiez ma problem. boli sme na gastro,nic jej nezistili,tak len este viac uprava stravy. chlieb len celzorny s lanovymi semenami, do jedla pridavame ovsene otruby alebo psenicne klicky a lanove semienka. a do vodicky davame prebioticku vlakninu-dostat v lekarni bez predpisu.jednu lyzicku denne. pomohlo,namiesto 5dni,tak 2-3dni a bez bolesti

jamelia
9. dec 2014

Tak u nas je to podobne - mladsi syn kaka tak raz za tri dni, ale skor by som povedala, ze to naschval zadrziava - ked sa mu da, boli ho brusko, proste zacne vymyslat, radsej si sadne, lahne, da k sebe kolienka a snazi sa drzat. Toto iste mi v tomto veku robila aj starsia dcera, tiez aj 5 dni nekakala, drzala. Pritom nemala tuhu stolicu. Jednoducho je to taky vek, kedy si to deticky viac uvedomuju. Vnimaju to ako svoju sucast a nechcu to dat von. Dcere som davala pit odvar z lanovych semienok, to jej celkom zaberalo. Trvalo to zhruba dva mesiace, potom zacala kakat normalne kazdy den. Syna to zatial drzi tak mesiac.

janalv
autor
9. dec 2014

Ďakujem babenky za rady, skúsime niečo čo ste písali. Najhoršie je, že máme veľmi obmedzený jedálniček, a ak jej niečo nechutí, tak to nedá ani do úst a v najhoršom prípade ju začne až napínať na grckanie. Vodu pijeme len čistú, nechce ani čaj, skúšali sme aj džúsy, šťavy... ochutná a vráti naspäť, že nie alebo to rovno pomenuje ako špinavá vodička. 🙂 Je naučená len na čistú a iné jej takpovediac nesedí ani farbou ani chuťou. Teraz sme si dali glycerínový čípok, ale v lekárni mi povedali, že ho nedávať veľmi často, tak aspoň nateraz, aby sa vyprázdnila. a ak nie, tak pôjdeme teda na gastro, aj ked sa toho veľmi obávam, lebo ked ona spustí plač, tak sa z toho až pogrcká a asi tuším, ako by to pri tom vyšetrení dopadlo... :(

susanne6
9. dec 2014

aj ja som s tým mala problém u syna, tiež je v jedle vyberavý, žiadne ovocie ani zelenina, len trošku babánu 😉 , ale problémy vlastne začali po antibiotikách, tak nakoniec sme skončili na čípkoch a k tomu tu slivkovú šťavu z tesca, ale nie ako pitie ale ako sirup na lyžičku, teda ako lieky, lebo vie, že tie musí zjesť. Začala som po jednej lyžičke, potom dve a pridávala som, ukecávala, sľubovala a tak nakoniec sa naučil piť aspon tie malé ovocné džusiky, ked už nijaké ovocie neje. Stolica sa upravil, možno aj dobratím antibiotík...a teraz je to u nás problém fakt len výnimočne...tak veľa šťastia!

katarina644
9. dec 2014

@janalv ahoj, sice sme styri roky po vaznej operacii, mame s kakanim problemy styri roky ako ty hovoris, mali sme stav, ze nekakal aj tyzden. vyskusali sme vsetko, fakt ze vsetko od ovocia cez vlakninu z lekarne, cez zajickovu horku z lekarne, chodime na gastro stvrty rok. mali sme ist aj na kontrolu crievok pod narkozu, ochorel dva krat. Od minuleho tyzdna kakame kazdy den zatial. sice sa tesime, ale moze sa to zase zmenit. skus kupit olivovy olej a na tom robit, my uz tak varime druhy rok, sice financne narocne, ale museli sme vyskusat hadam vsetko. inak toto kakanie je dlhodoba zalezitost, ale ak pije mliecko, viem ze to treba vylucit, mliecko zapeka. drzim ti palce.

janalv
autor
9. dec 2014

Babenky, dakujem ešte raz za všetky rady. od včera sme nasadili biogaiu, dnes sme si dali čípok a za 4lyžičky teplej slivkovej šťavy a výsledok sa dostavil. Neviem, či sa niekto teší aj z "hovienka", ale ja som mala veľkú radosť pri prebaľovaní malej, lebo to dnes zopakovala 3x. Dúfam, že sa to už upraví nastálo a nabehneme na pôvodný "kakací režim" obdeň. 🙂

lulistek
9. dec 2014

@janalv ahoj, nam pomaha ked malej nastruham mrkvu,pridam ovsene vlocky, med a olivovy olej. Alebo skus jej dat na chlebik olivovy alebo tekvicovy olej, moja miluje ked si tam moze kocky chlebika namacat. Olivac tekvicak taketo oleje su zdrave a popozenu creva. A este funguje aj odvar zo susenych slivak.
skoda ze tvoja malicka tak malo spapa lebo mozno aj to je ten problem, ze vlastne si neposunie jedlom to predosle. to je moj nazor 🙂