Problémy so spánkom 8 ročnej dcéry

lusinda1989
22. feb 2021

Maminky prosím poraďte nemáte niektorá skúsenosť s budením 8 ročnej dcérky. Odkedy ide spat asi po dvoch hodinách začne budiť celu domácnosť. Buď častým chodením na záchod alebo len nás príde pozrieť pritom je očividne ospalá( tzn už spala pred tým). Príde plačúca ide na záchod niekedy sa vycika niekedy príde o 10 minut a ide znova. Prechladnuta neni cez deň chodí normálne na záchod. Je to každú noc a už som z toho celkom zúfalá. Navyše budí svoju mladšiu sestru aby jej v posteli dala ruku a podobne. Chodí spávať okolo ôsmej vecer. Je jedno či je pracovný týždeň alebo víkend robí tá každú noc niekedy menejkrat niekedy ako včera buntosila od 22 do 1,30 v noci a to sa už naozaj nedá. Celkovo je dcérka veľmi rozumná v škole jej to ide nemá problémy, keď nebola korona chodila na gymnastiku.

Dakujem za každú skúsenosť

carduelis
22. feb 2021

To vyzera akoby sa niecoho bala? Nevidela niekde nejaky strasidelny film, nepocula nejaky pribeh... od spoluziakov?

martina1201
22. feb 2021

@lusinda1989 má strach a uisťuje sa, že je všetko v poriadku. Neviem či sledujete čo pozerá a či číta a čo číta. Ale zjavne ju niečo vystrašilo. Možno ak videla nejaké správy, alebo sa na hodine bavili o Tom, že niekomu niekto ochorel a potom zomrel.... Najlepšie by bolo posadiť si ju a nenásilne medzi rečou sa jej opýtať čoho sa bojí, či má z niečoho nejaký strach, alebo či ju niečo netrápi. Ja ako dieťa som tiež v noci mala nočné mory a často som sa budila. Izbu som mala s bratom a nemala som odvahu ani vyliezť z postele, tak som noc čo noc trpela a tíško si to prežívala sama v sebe. Čím dlhšie to bude trvať tým dlhšie bude trpieť a horšie sa to bude odbúravať....

januarova
23. feb 2021

@lusinda1989 a keby pár nocí spala s vami, rodičmi? Aby sa ukludnila. Niečoho sa boji. Môj syn sem tam mával, že nemohol spať, vždy zabrala rodičovská posteľ🤗
Stále sú to deti

lusinda1989
autor
23. feb 2021

@carduelis sledujeme čo pozerá asi najstrašidelnejšia čo pozerala bol Harry potter.
@martina1201 keď sa jej spýtam čoho sa boji tak povie že oba sa nebojí sem tam tvrdí že sa jej niečo snívalo ale nevie mi povedať čo. Ani spánok s nami nepomáha to tiež buntosi pól noci

lucysl
23. feb 2021

máme syna v rovnakom veku a podobný problém, nie je to ale každú noc, niekedy aj 2x do týždňa, niekedy zas 2 týždne nič. Prebieha to podobne ako u vás, začne plakať, musí isť cikať (hoci pred spaním bol), plače, je dezorientovaný akoby, ľahnem
si s ním, znova musí cikať, stále plače pritom, potom si znova ľahne, chvíľu je nepokojný, sadá si v posteli, dookola sa obzerá, ale trvá to max pol hodku. Akurát pri nás spí ako zarezaný. Vôbec sa mi nepodarilo odpozorovať čo je dôvodom, ráno si nič z toho nepamätá, všeobecne nie je ustráchané dieťa, rozprávame s ním o tom veľa, spí so starším bratom, nespí sám v izbe.
Neviem ako tomu zamedziť, tak len trpezlivo k nemu v noci, nekričím alebo tak, len proste kľud. No ale každú noc.....neviem....to musí byť náročné

lusinda1989
autor
23. feb 2021

@lucysl práveže je zo začiatku sme to brali s kľudom ale je to už naozaj každú nič a to sa už nedá vydrzat ja aj manžel musíme ráno pracovať aj mladsia 5 ročná sa musí vyspať. Nespí sama spia spolu majú spojené postele už som na nervy z toho popravde

lucysl
23. feb 2021

https://www.lepsispanokbabatiek.sk/vecerne-a-no...
tu je to veľmi dobre rozpísané....

lusinda1989
autor
23. feb 2021

@lucysl nič z toho mi na ňu nepasuje

lucysl
23. feb 2021

@lusinda1989 no neviem presne ako buntoší, teda presne čo robí, ale mne to pasuje do toho nočného desu, tie príznaky predsa aj trochu súvisia s individualitou dieťaťa...nemusia ti ich presne opísať....podľa mňa z toho vyrastie, mne ten článok pomohol v tom, že viem ako sa mám chovať vtedy a že to nie je primárne patologické , le treba cez to proste prejsť....držím palce