Problémy s vyprázdňovaním u 3,5 ročného syna

janka_mamka
11. jún 2016

Dobrý večer už som tu dávno nebola ani sa nezvyknem moc takto radiť cez internet. Ale už som naozaj zúfalá. Chcela by som sa spýtať hlavne mamičiek z okolia TRENČÍNA boli ste niekedy u dr. Kvasnicku s týmto problémom?? Malý ma tri a pol a problémy s kakanim. Zadrzuje a nechce kakat. Dakujem prosim len normálne odpovede

bibistec
11. jún 2016

treba zistit pricinu nie je to nahodou psychosomaticke uz? najprv bol problem a teraz uz cielene zadrzuje? u nas napr bol problem s lepkom, mala sice nema potvrdenu celiakiu ( u lekarky ale vysiel jej pozitivny gliadin cize nemoze lepok) a preto nekakala. ale kedze sme potrebovali testovat musela ten lepok jest ale lekarka nam poradila psylium a darilo sa nebol problem. v lekarni poradia je to susena rastlinka nie je navykova nie je to liecivo. a prva pomoc ak je problem glycerinovy cipok ale to len v krajnom pripade ( je neskodny ale cele je to traumatizujuce pre dieta). drzim palce

janka_mamka
autor
11. jún 2016

@bibistec dakujem za odpoveď. No ono sa to vlecie uz skoro rok a pol. Skúšali sme uz vsetky možné probiotika aj vlákninu. Aj spominane čipky. Bohužiaľ kaka len s nimi. Gastro vyšetrenie nas ešte len čaká o mesiac

janka_mamka
autor
11. jún 2016

@bibistec neviem ci by to mohlo byt tym lepkom lebo stale sledujem ci to nema po nejakom konkretnom jedle. Ale nie. On cielene zadrzuje. Ale naozaj ďakujem za radu

papricka33
11. jún 2016

Juuj, to som sa chcela minuly tyzden aj ja. Moj ma 2, postupne sa odplienkovavame... Kakanie sa nam zadarilo par krat do nocnika, ale bola to skor nahoda. V poslednych tyzdnoch nechcel jedavat polievky. Zeleninu, ovocie to ano. Takze sa to prejavilo aj na tvrdsej stolici a zrazu ked sa mal vykakat, bol chudatko hotovy. Ledva raz za 4 dni, s placom, nevedel sa ukludnit, najst si miesto... Nastastie, to nejako odznelo. Bola som z toho sama vyplasena ☹ Par krat sa mu zadarilo pri kupani, do plienky a zrazu zacal s usmevom aj do nocnika. Takze som happy. Dufam, ze mu to vydrzi. Zacala som viac dbat na jeho prijdm tekutin a robievam mu caSto smoothie. Rano mu pomaha aj ovsena kasa (uvarene vlocky). Dobre mu to rozbehne crievka 🙂 Myslim, ze ak je tvrdsia stolica aj ten strach je vacsi. Hlavne chlapci su na to dost citlivy ☹

bibistec
11. jún 2016

@janka_mamka nemusi to byt lepkom, sledujte ci nahodou mlieko este byva take problemove...ale mozno je to len o psychike skuste to psylium nam stacilo denne stvrt cajovej lyzicky a zapit vela vodou. aby nemal tvrde a postupne si navykol ze nemusi sa bat kakat. drzte sa

janka_mamka
autor
11. jún 2016

@papricka33 no u nas to tak nejak podobne začalo ako ty pises. Pri odplienkovavani raz bola tvrdsia stolica a bolelo. A odvtedy to ide dolu vodou. Tekutiny ma dosť a lubi aj polievky. Tak dufam ze u vas sa to neprejavi lebo to nikomu neprajem zažiť ;(

maryah
11. jún 2016

Sušené slivky, slivková šťava... Mne toto pomohlo po dvojmesačnom trápení.

janka_mamka
autor
11. jún 2016

@bibistec dakujem skusim ešte to pssylium to mi zatial nikdy dr ani v lekarni neporadili. A ako sa to užíva?

janka_mamka
autor
11. jún 2016

@maryah ďakujem odskúšane:(

maryah
11. jún 2016

@janka_mamka nepomohlo to?

bibistec
11. jún 2016

@janka_mamka presne podľa návodu ale vtip je v tom že to treba poriadne zapiť lebo to funguje ako gel a ak sa napijete málo vody zapcháva ( ak máte hnačku tak treba takto) a ak veľa vody tak zmäkčí stolicu. nám stačila štvrť čajovej lyžičky denne pre dcérku ale ak je málo dáte viac alebo viac krát za deň v lekárni vám poradia. kúpte také čo je čisté psylium bez prímesí, sú aj nejaké špeciálne ale nikdy neviete ako dieťa zareaguje na prídavné látky. odporúčam super vec

janka_mamka
autor
11. jún 2016

@maryah takéto veci majú potom opačne účinky. Nedokaze to potom tak silno udrzat a vyprdne mu pardon za vyraz ale tak to je v škôlke. Viete a to sa nedá nonstop aby ho tie ucitelki prezliekali. Mne uz je to hrozne nepríjemné. Je to taký začarovaný kruh.

janka_mamka
autor
11. jún 2016

@bibistec dakujem to urcite hned zajtra kupim a vyskúšam. Snad sa to zlepši.

cristal777
11. jún 2016

Ja som mala tiež taketo problémy so synom.....Ešte aj teraz ak ma tvrdu stolicu, tak zadržiava. Susedia tiež s chlapcekom to isté. Je to ťažké, ale treba vydržať.....rozprávať sa s ním....že kaka ide do vecka a keď splachnem sa stretne s kamarátmi.....že kakat musí, hoci čo čo zaberie na jeho psychiku. Nám pomahali jedla s makom....koláč alebo telka( tie sušienky), alebo kukurica. Ľahšie potom kakal. Držím palce.

evka_evka
11. jún 2016

@janka_mamka ahoj.moja dcerka to má tiež dlhodobá..nezaberá jej nic ani vláknina.ovocie.štavy.polievky....teraz som skúsila do jogurtu primiešať cmar a kakala hned v ten deň. Inak dokáže zadržiavať aj 6 dni.

maryah
11. jún 2016

@janka_mamka to áno. Prajem vám nech sa to upraví.

pribinak
11. jún 2016

Neskúšali ste detského psychologa? Toto je pomerne častý problem u deti v predškolskom veku a psychológovia normalne s rodičmi riesia taketo veci

janka_mamka
autor
11. jún 2016

@cristal777 Dakujem ano takto to stale skúšame aj ze zachod musi papat ze kako ide za ostatnými kamaratmi a vsetko mozne aj nemožné. Ano ak podplatit sme skusali s hračkou. Nemá zaujeem. Kaka raz do tyzdna ale aspon pravidelne. Ale skusim ten mak tp som nevedla. Myslela som ze mak skôr naduva.

janka_mamka
autor
11. jún 2016

@evka_evka aj maly strasne ľúbi actimel. To mu trošku pomáha sa mi zda.

janka_mamka
autor
11. jún 2016

@pribinak ano praveze nad tym uvazujem. Prave preto moja otazka aj znie ci ma niekto skusenosti s detskym psychlogom ci to niektorá uz takouto cestou skusala riešit. Zial zatial sa nikto neozval ;(

janka_mamka
autor
11. jún 2016

@evka_evka a kolko ma dcérka rokov????

pribinak
11. jún 2016

@janka_mamka pozri si CPPP centrum-poradnu v oblasti kde bývaš, su tam psychológovia, ktori sa špecializujú na predškolskú vek
Sluzby poskytuju zdarma

majik66
11. jún 2016

sestra v podobnom veku takyto problem. max bol 18dni. je to v hlavicke asi...chce to cas a trpezlivost. skus pozriet inulin star alebo lacto seven...drzim prsty

evka_evka
11. jún 2016

@janka_mamka ,2roky 9 mesiacov

janka_mamka
autor
11. jún 2016

@pribinak dakujem. Chcem sa objednat k jednému detskemu psychologovi ako som pisala vysie k dr kvasnickovi z trencina. Preto ma zaujmalo co niektora uz takyto problem u neho riesila

iukas
11. jún 2016

my sme mali ten isty problem s dcerou, ked mala 3-4 roky. zadrziavala cele dni, kakanie je prislo spinave, proste odmietala kakat. skusali sme jej to vysvetlovat, podavala som jej psylium, resp. vlakninu pre deti, v lekarnach je v krabicke s tucniacikom, to sa rozpustilo v cajiku/dzusiku lepsie ako psylium, len bol trochu hustejsi, slivkovo figovy sirup z lekarne, uz si nespomeniem na nazov, pekne jej zaberal aj sirup pediakid, hoci sa predava za inym ucelom🙂 napokon z toho vyrastla, vyprazdnovanie prijala ako normalnu beznu zalezitost, ale trvalo to skoro 2 roky. drzim vam palce.

janka_mamka
autor
11. jún 2016

@majik66 uf cozeeee msx 18 dni? U nas maximum 10 dni. A ako to nakoniec vyriesili ak sa smiem spytat. Ten lacto seven mal uuplne opacny ucinok este viac ho zapieklo a este viac sa to po nom zhorsilo. Dakujem

janka_mamka
autor
11. jún 2016

@iukas dakujem anovten figovi sirupcek uziva. Aj je po nom trosku lepsie len potom ako uz nedokaze udrzat tak mu ujde v skolke ... Je to taky zacarovany kruh. Chapte ma ze tie ucitelky ho nemozu predsa kazdy den prezliekat. Teraz sme to nejak upravili ze kaka aspon cez vikend.

armica152
11. jún 2016

no my sme sa trápili takto 3roky, všetko to bolo v hlave, absolvovali sme všetko, psychologičku, potom gastro, bral vlákninu, sirup Duphalac dlhodobo, nezaberalo, keď bolo už celkom zle, a ani Guttalax nezaberal, tak sme museli dať až X-prep.. Neverila som že sa z toho dostaneme, ale teda nakoniec si to uvedomil sám že to musí.. Je to beh na dlhé trate. Strašne moc držím palce, lebo verím aká si zúfalá.

iukas
11. jún 2016

@janka_mamka skuste psychologa, mozno jeho rady zaberu, je to vec hlavicky. ked mu to ide aspon cez vikend je fajn, vykaka sa, ked citi pohodu. nasa stale zadrziavala, niektore dni len sedela na gauci a sa triasla, co jej uz bolo treba a nebola ochotna si sadnut na zachod. Cipky sme nemohli uzivat, to bol pre nu dalsi psychicky sok. Vykakala sa nam viackrat necakane pocas nocneho spanku, ale poriadne, ani sa neprebrala, ked sme prezliekali ju aj postel. Uz som na to aj zabudla, co vsetko si s detmi clovek uzije 😉