Problémy s plochými nôžkami

lilianka1313
13. júl 2015

Maminy, ak má dieťa ploché nôžky, môžu ho bolieť chodidlá. Tá naša sa sťažuje pri dlhšej chôdzi, že ju bolia chodidlá, ale prsty nie. Môže to byť pravda alebo je
to len trik?Inak nosí ortopedické topánky a pravidelne cvičí.

seahorse27
13. júl 2015

Nohy mozu boliet z toho, ze su ploche...Mna bolievaju dost po dlhsej chodzi a pamatam si, ze ma bolievali aj ako dieta - zhruba od tych 10 rokov. Dovtedy nie...Dcerka ma tiez ploche nozky po mne, ale zatial sa nestazuje na bolest. Ma 6 rokov.

belllinka
13. júl 2015

@lilianka1313 Nohy ju bolia z tych ortopedickych topanok. Radsej jej kup lahke topanky s ohybnou podrazkou a nech chodi co najviac bosa.

pribinak
13. júl 2015

@belllinka ale nie bosa po rovnom terene, lebo to je viac nez zle na ploche nozicky. Po piesku, trave ci kamienkoch je to ok.

belllinka
13. júl 2015

@pribinak tento nazor uz neplati, kludne aj po rovnom. Ovela lepsie, ako mat nohu zavretu v ortopedickej neohybnej topanke, vdaka comu ta klenba klesne este viac

pribinak
13. júl 2015

@belllinka hm, my chodime do rehabilitacneho centra a tam nam to omielaju non-stop. Na rovnom povrchu nepracuju svaly celeho chodidla a klemba moze zacat padat, z toho aj zvyknu boliet nozicky

nanka3
14. júl 2015

@lilianka1313 ahoj, prave som narazila na clanok, kde dr. vravi, ze ploche nohy nebolia....http://zivot.cas.sk/clanok/13339/ploche-nohy-pr...

nicolle21
14. júl 2015

ja mam ploche nohy a pamatam si,ze ako decko ma bolievali pri dlhsej chodzi v topankach s klenbou.. najradsej som chodila bosa (po trave aj po asfalte v lete,bolo mi to fuk).. teraz ma uz nebolievaju,ale davam si pozor aj co si obuvam,topankam s klenbou sa vyhybam velkym oblukom