Problémy s opuchnutým nosom a dýchaním u syna - zväčšená nosná mandľa

marienka767
10. sep 2024

Ahojte máme taky problem ja uz nevladzem.. pred mesiacom sme boli aj na Orl, podotykam mam citlive dieta a odkedy chodil do skolky orvy rok a schytal vzdy len zapal hornych dych ciest tak sa mu zvacsila mandla a vkuse vecer ked si lahne mu zatekaju hlieny , ma problem s dychanim opuchne mu nosna sliznica potahuje, polyka hlieny a vkuse si musi odkaslat alebo hmkat… mame doma cisto vkuse upratujem , vysavam, umyvam podlahu a periny ma ciste kazdy tyzden, takze tym to nie je … reaguje aj ked zacneme kurit v zime tak to ma kazdy vecer a potom zaspava aj hodinu lebo vkuse riesime nos..nema ani ziadne sople ani nic zasusene v nose a aj tak sa stazuje.. na orl verdikt ze ma zvacsenu mandlu ale ze skusime to sprejmi poriesit.. no mozte hadat 3x nepomaha nic … mate skusenost po vybere mandle ze prestali tieto stavy alebo to ma len moj syn? ja uz nevladzem…. dycha s otvorenymi ustami a vkuse je nejaky problem… zacal sa aj pocikavat v noci aj ked polroka nemal plienku - tipujem spojitost mandle, lebo pije strasne malinko dokonca vecer vobec nepije a aj napriek tomu ze sme ho budievali okolo 23tej na cikanie si niekedy este nad ranom cikol😭som zufala . a zajtra volam na Orl ohladom tej mandle lebo toto je nekonecny pribeh.. len chcem vediet ci ten vyber mandle aj niekomu pomohol.. a teda niekedy aj v noci reve ze ma sopel a realne nema nic .. a ked je uz naozaj chory to nejdem ani opisovat co doraba 😭😭😭😭 s tym nosom. to su stavy zufalstva amoku .. sopel vie krasne vyfukat ale aj napriek tomu si s tym nevie rady a my uz vobec

marzii35
10. sep 2024

@marienka767 môj strašne chrcal, spreje nepomohli, prestal počuť, dusil sa celé noci. Ten zákrok bol pre nás vykúpenie. Odvtedy ani nepočujem či dýcha 🙏

lucka2303
11. sep 2024

@marienka767 my máme to isté, stále plný nos a vonku nič nejde. Veľmi často sme chorí. Pozerala mu na ORL kamerou a povedala, že asi pôjde von, ale tiež mu dala na preliečenie sprej - nepomáha vôbec. Len chce vidieť, že ako to bude vyzerať po používaní spreja - cca 1 mesiac, potom máme kontrolu. Syn už má aj vyšší tlak v uškách a dosť zle aj rozpráva - stále cez nos. Takže my sa naozaj tešíme, keď mu ju vyberú a pevne verím, že nám to pomôže

danielahamar
13. sep 2024

S upratovaním to preháňas, má mať antihistaminiká dlhodobo a kvapky ako nasonex a vysávať nemáš ak je dieťa doma. S môjmu nepomohlo vybratie, tak prípad od prípadu iný. Skús ešte to na fotke.