Problémy s očkami - zápal, slzenie

lulu090
13. feb 2013

Od kedy som prisla s malym z porodnice, stale riesime problemy s ockami. mal ich vzdy zapalene, tak nam dr. urobila prefuky slznych kanalikov a tyzden sme brali ATB, po 3 dnoch sa to vratilo, ale uz len prave ocko, no s tym bolo spojene aj silne slzenie. Opat sme museli podstupit prefuky + ATB, no po 4 dnoch ocko opat zahnisane, zobrali mu vyter a opat ATB. z vyteru bol zisteny streptokok aj stafylokok. po poslednych kvapkach su ocka ok, ale nas najvacsi problem je slzenie.Slzy mu tecu potokom. ma s tym niekto skusenost? poradte, lebo ja uz neviem co s tym... ☹

zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
neznakaramelka
13. feb 2013

@lulu090 kup si ocu flash v lekarni. ten vam to da doporiadku

lulu090
autor
13. feb 2013

@neznakaramelka ten uz pouzivame od zaciatku 5x denne

mummy01
13. feb 2013

@lulu090 vytierat odvarom z ocianky a masirovat pri koreni nosa.Okolo roka sa to zvykne same upravit,moja dcerka mala tiez taketo problemy.

lulu090
autor
13. feb 2013

@mummy01 kde to zozeniem? maju to v lekarni?

mummy01
13. feb 2013

@lulu090 ano,v lekarni

joluska
13. feb 2013

my mame taky isty problem uz viac ako styri mesiace a nic nepomaha. Raz je to prave raz lave ocko aj ociankou to vytieram a nic. Uz aj Dr. je zufala anevie co robit. Uz len cakat ci to neprestane samo ☹

katka1205
13. feb 2013

aj my sme mali problem so slzenim.. a dost caste do bolo.. tiez sme boli na precistenie kanalikov, ale iba raz. a dostali sme kvapky aj masticku Tobradex. je to vraj pri zapale ociek ale neviem od akeho veku sa davaju babatkam. Ocna nam povedala, ze niekedy babatkam slzia ocka viac, lebo su viac blede.. ako to mam povedat, vyzera to akokeby mali supinky v ockach.. oni nie su viditelne hned ale naprk.viecka vnutri maju viac cervene. v podstate to oni nazyvaju ze je to druh ekzemu, aj ked to ekzem vlastne nie je! a je to dedicne, pretoze my v rodine mame citlive oci, a tiez sme mali tento problem.. ale ono sa to okolo jedneho roku zlepsilo. Aj ked tieto kvapky su super za dva dni bolo slzenie prec a ani sa nevratilo. masticku som davala na noc, a fakt skvele. len viem ze je to napredpis a my mame naozaj super ocnu.

zuzulla7
13. feb 2013

my sme mali tento problem asi na 8 mesiacov. Dcére sa zapalilo jedno očko a po vyliečení jej tiež tiekla slza. Boli sme čistiť kanálik (nikdy som nič horšie nezažila) deťom to tam robili ako na "bežiacom páse" . Nikdy som o takých prípadoch nepočula , ale veľa detičiek tak bolo kvôli tomu. Najlepšie sú podľa mna novorodenci kedy sa im to spraví za menšieho vzdoru od deti. Moja bola uz staršia. Na preplachovanie sme boli 3x ale to som s ňou este len do ambulancie vošla a uz strašne plakala. Ten zákrok robia bez prítomnosti rodičov ( ti nalepeni na dverách počúvajú plač svojich deti a čakajú kedy sa dvere otvoria). Moja bola uplakana, otlacena na tvári ako ju silno museli držať . Take malé novorodeniatka trosku zaplakali a pri odchode z ambulancie spali a uz ani nevedeli o tom že sa im niečo robilo.my sme užívali pred tým aj kvapky, aj masticku ale nejako nám to nepomahalo až potom si myslím ze pomohlo ked dcéra začala viac plakať že sa jej tie kanaliky z tými slzami viac precistovali a potom sa jej to samé upravilo. Držím palce nech sa Vám to čím skôr upraví