Problémy s kakaním 7 mesačného syna

zuzulik75
4. dec 2016

Ahojte mamicky.
Potrebujem trosku poradit od mamiciek,ktorych deti maju alebo mali tiez takyto problem.
Nas Matusko ma stale problemy s kakanim. Takmer od narodenia. Vtedy kakal este celkom dobre ale asi od 2 mesiacia len s bolestami a raz za 14 dni a a teraz ked uz aj prikrmujem tak raz za 5 cca a velmi ho to brusko bolieva casto,hlavne vecer. Aj menej prdka a stolica byva velmi husta. Pomahame mu lebo sam by to nezvladol. Ked tlaci tak mu zdvihnem nozky a niekedy musime pouzit aj rektalnu rurku . Poradte.. preco to tak je? Do stravy som pridala uz xy potravin na zmakcenie stolice. Jedine co pomaha,je duphalac od dr. Ale to pre mna nie je riesenie aby som mu to stale davala.
A kojim.
Najhorsie je teda to,ze ho to brusko boli a placka.

katriona1
4. dec 2016

moje dcera s tím měla hlavně problémy od zavedení příkrmů, takže jsem se snažila omezit nebo skoro vyloučit mrkev a rýži, dávala jsem jí švestky nebo švestkovou štávu, hodně vloček, brokolice, dýně, časem se to upravilo, ale jakmile snědla víc rýže nebo mrkve zas to měla tuhé

zveva
4. dec 2016

Aj moja dcera mala problem po ryzi. Skusala si susene slivky alego figy?

zuzulik75
autor
4. dec 2016

@katriona1 moj to mal aj ked bol len kojeny.
Vsetky tieto opatrenia co sa tyka stravy sme zaviedli a stale je to to iste. Ale dakujem 😣

lilithpo
4. dec 2016

my sme pouzivali prve mesiace rektalnu rurku a potom neskor vatovu tycinku obtocenu v jemnom sacku namocenu do olivoveho oleja s ktorou sme jej pomahali otvorit ritku a ona uz len vytlacila.to sme robili cca 7 mesiacov skoro kazdy den vecer.a v osmom prisiel jeden den ked to uz zvladla sama.davali sme aj kvapky na uvolnovanie prdikov pomedzi.drzim prsty

lilithpo
4. dec 2016

ked som si to tak odsledovala tak mne sa zdalo ze moja nemala kontrolu nad zvieracom,nevedela alebo sa bala to uvolnit,a ked som jej pomohla tou tycinkou tak to z nej pomaly ale isto vyslo,tiez sme sa koli tomu naplakali

lublana1
4. dec 2016

a probiotika ste skusali? alebo este odvar z ovsenych vlociek je tiez dobry na tvrdu stolicu, nam to pomohlo

andisko
4. dec 2016

a co teda jedava? skus napisat za poslednych 5dni jedalnicek.

katriona1
4. dec 2016

@zuzulik75 tak moje i před příkrmy kakaka tak jednou za 7-10 dní, vždy tam měla špunt a pak se čistila celý den 🙂 jenom s příkrmy se to zhoršilo a ještě ve dvou letech měla bobky jak koza jakmile snědla mrkev, rýži nebo více pečiva, ale to už neměla takový problém to vytlačit 🙂
a jinak co teda dáváš malému jíst?

simaaprilova
4. dec 2016

Moja dceraka s tym mala tiez problemh do 10mes.kazdy den som ju odkakavala.nenechala som ju ani dva a viac dni len tak lebo to bolo len kazdym dnom horsie.vylucila som jej zo stravy ryzu,mrkvu,pecivo,piskoty a sladkosti nevidela dodnes za co som v spolocnosti odpisana a vyradila som jej UM.miesto UM mala kozie mlieko cerstve.ranajky mala vzdy kozie mlieko,desiata vzdy ovocie(z ovocia nam nepomahala slivka jak ostatnym,ale zrele uplne makke kiwi,zrely bodkovany az cierny banan,hurmikaki-ten ma vela vlakniny),obed vzdy polievka(riedi stolicu),olovrant mala druhy chod obedu vzdy nieco stavnate omackove alebo zeleninova kasa s ovsenymi vlockami,a vecera zase mlieko.a veeeeela pit.a zabudla som denne do jedneho jedla som jej dala za lycizku lanovych semiacok.ked som jej spravila takyto jedalnicek tak to ide jeden fukot denne dvakrat a sama od tych 10.mesiacov.hadam som nieco pomohla.je to trapenie a beh na dlhu trat.

zuzume
4. dec 2016

Narosan cucoriedkovy z justu.. skus si o nom precitat.

shee11
4. dec 2016

Môžeš napísať do skupiny Problémy pri vyprázdňovaní detí https://www.modrykonik.sk/group/7904/
Nám pomáha prebiotická vláknina Valosun, nemení konzistenciu jedla ani chuť a probiotiká napr. Biogaia.

zuzulik75
autor
4. dec 2016

@andisko no on mava obedik.. vzdy len zeleninka, ovocie davam malokedy. dnes napriklad zemiacik, brokolica a masko z domacej jalovice.
vcera len zeleninu - batat, brokolica a cuketa
vsade kvapnem olej detsky

@katriona1

dakujemm vam baby. idem sa pridat do tej skupinky. dakujem 🙂

3petka
4. dec 2016

@zuzulik75 pozor na brokolicu z tej zapeka. A kolko cajiku vypije?

inull5
4. dec 2016

@zuzulik75 ahoj na mäso pozor..je to červené maso,o to viac.skus na pár dní/týždeň vynechať mäso..môj po operácii čriev mal mäso vylúčené.taktiež brokolica nie je veľmi vhodná.dávaš okrem mlieka ak iné tekutiny?taktiež by si mohla zaradiť ovocie.aký detský olej????

katriona1
4. dec 2016

@3petka tak teda mojí brokolice zase pomáhá, když si dá talíř brokolice tak jde zaručeně pěkně na záchod 🙂

tomaskovamama
4. dec 2016

neviem co radili nado mnou, napisem co som robila ja 🙂 moj mal do 8m zle trávenie celkovo, a aj koliky! do 8m! a je jedno co zjedol.. ale najviac sa mi osvedcilo mu dat kazde rano probiotika (je jedno ci oleja forma alebo praskova, no olejove (kvapky) boli lepsie na manipulaciu a uzitie) a zapit vlaznou vodou 😉 obed som mu robila tak ze som mu do jedla davala nie par kvapiek ako sa radi, ale celu cajovu lyzicku oleja. v dm som kupila, repkovy lisovany za studena 😉 plus som zmenila UM. to ale az neskor. a kazdy den som mu zacala varit flasu cajika! od megafyt sa mi osvedcili 😉 a predstav si...coskoro zacal kakat kazdy den!! a odvtedy ho ani brusko neboli. a to sme si s rektalnou rurkou uzili do 6m! dnes ma uz rok, spominane veci stale dodrzujem a on kaka stale krasne, Pravidelne, den co den 😉 vyskusaj

zveva
4. dec 2016

Ja som kojila do 5 mesiacov a dovtedy sme museli kazdy den pouzit rektalnu rurku. Ked som uz nekojila, zacala kakat. Sice sa to rozbiehalo pomaly, ale predsa. No vzdy pomohli len susene slivky...bud pila vyluhovanu vodu a ked uz mala zuby, tak ich zula. A nepomohla ziadna zmena stravy, ani olej, ani probiotika. A tiez bol problem pri UM. nutrilon robil zle.presla som na bebu a je to ok.

andisko
5. dec 2016

@zuzulik75 moju malu 3x tak zapieklo, ze plakala a doteraz neviem z coho, lebo zakazdym jedla nieco ine (na kakanie jej pomohli potom klasicke slivky, probiotika som davala kazdy den, lebo vecer ju bolievalo brusko). teraz uz to ma uplne v pohode.

a co hovorila pediatricka?

blbe je, ze kazde dieta naozaj zapeka nieco ine :/ niekoho zapecie maso, niekoho nie. vidis, tu baby pisu, ze niekoho brokolica ano, niekomu zas pomaha. skus sa vratit k zakladom, davat iba jednozlozkovy obed, 2-3 dni po sebe to iste a uvidis, z coho sa mu kaka lepsie a z coho horsie. ..? no drzim ti palce, nemas to lahke.