Problémy 10 mesačného syna so stolicou

katarina196
7. jún 2014

Ahojte drahe mamicky prosim poradte my moj maly10 mesacny syncek ma velmi tvrdu stolicu a ked ide tlacit tak velmi place nevladze vytlacit.
Prosim poradte my co mu mam dat alebo ako mu pomoct.
proooosssiiiimmm a dakujem za rady

babatkoling
7. jún 2014

@katarina196 my sme mali taketo problemy ked mal moj maly 8-9 mesiacov. Pomahala som mu tak, ze ked potreboval tlacit, tak som ho rychlo dala na chrbatik, uvolnila plienku a jemne pritlacila na brusko pod pupcekom - vytvorila som tak 'protitlak', lebo on brusne svaly poriadne stiahol a potom sa mu lepsie tlacilo. U nas to preslo okolo 10 mesiacov, potom sa uz naucil tlacit 🙂 Ale budes musiet zmenit trochu aj stravu - viac tekutin a vlakniny...

katarina196
autor
7. jún 2014

dakujem si zlata 😉

pribinak
7. jún 2014

Skus mu dat pit stavicku zo sliviek, take stavicky sa daju kupit napr v DM drogerii, slivky a ich stava funguju vyborne

zuzi0110
7. jún 2014

@katarina196 Mojej pomohli slivky. Predavaju aj slivkovu bio stavu od HIPP ale jej chuti ak uvarim susene slivky na taky teplucky kompotik a potom tu šťavičku pije. Aj ovsené vločky v polievočke sa mi zdá že jej celkom dobre zabrali. A hlavne mu skontroluj ci nema zapareny zadocek lebo vtedy deti aj ked ich tlaci na stolicu ale stlacaju nozicky lebo sa brania bolesti.