Problémový pľuzgier

akiss
21. feb 2017

Zdravím, prosím má niekto skúsenosť s týmto? Urobil sa nám taký fliacik, najskôr som myslela, že niečo stiplo malinkeho . Má 4 mes. Potom to bolo ako pluzgierik, prasklo to. Vznikla chrasta, odpadla. Ostalo to potom ružové, ako po popáleni. Po nejakej dobe sa to opakovalo znova presne na tom istom mieste. Teraz to už máme 3x 😣. Chystáme sa na kožné, len doktor tento týždeň neordinuje.

lienkaviva
21. feb 2017

No ja by som povedala že kiahne. Skús pozrieť či nema na hlavke vo vlasoch, krk, chrbát, bruško. Aj nám sa najprv urobila najprv jedna a do rána už boli vysypani na celom tele. Skús počkať do rána a uvidíš. Synovi sa párkrát urobil pluzgierik na nohe keď rackoval a trel si nohu o tepláčiky ale tvoj má 4 mes.tak to asi nebude tym

akiss
autor
21. feb 2017

lienkaviva kiahneď vylučujem, opakuje sa to v priebehu 2 mesiacov, kiahne som už absolvovala so staršími deťmi. To mám skúsenosť. Toto je iné len na tom jednom mieste stále. 😯

hivanik
21. feb 2017

@akiss tak treba ist k detskej. Mali sme nieco podobne ale viac. Ak s toho ide cira tekutina tak sme mali masticku, ak hnisava tekutina tak treba antibiotika. Aspon tak mi to vysvetlila kozna.

danulka213
21. feb 2017

A má to iba na jednom mieste?Lebo v mojom okolí sa vyskytlo niečo také podobné a majú diagnostikovanú chorobu-mastocytóza.Ale u nás ich má drobec podstatne viac 😔

akiss
autor
21. feb 2017

hivanik má to len na jednom mieste stále a je číra tekutina, ako pluzgier.

hivanik
21. feb 2017

@akiss... zavolaj zajtra lekarke a uvidis co to povie, my sme to mali vacsie.

akiss
autor
21. feb 2017

hivanik, pediatrička odporučila kožnú. takže čakáme ☹ smiem sa opýtať? vám ta mastička pomohla ? potom ste už nemali nič ?

zviz
21. feb 2017

Moze to byt stafylokokova infekcia... Dcerka mala takyto pluzgier v okoli pupceka, priniesli sme si to z porodnice. Pomohlo kupanie v hypermangane a masticka Bactroban.

hivanik
22. feb 2017

@akiss ano, nastastie zabrala. Raz sa nam zaniesla infekcia do stipancou na dovolenke a nato sme dostali ant.

dominicca12345
6. júl 2023

@akiss ako to dopadlo,momentalne riesim to iste