Problém u 5-ročnej dcérky

11. jan 2023

Ahojte, v prvom rade nie som žiaden troll, som tu už zopár rokov ale je mi akosi trápne sa danú vec pýtať pod menom. Zatiaľ sme daný problém neriešili nikde.
Ide o to, že dcéra bude mať päť rokov a stále sa ukaja. Nie Hocikedy a hocikde ale len pri zaspávani. Mám dokonca pedagogické vzdelanie a viem, že to je u malých detí bežné, preto som to akosi neriešila ale už je vo veku, že by to mala prestať robiť. Ale nejak nepomáhajú rozhovory, zákazy, odmeny, tresty...prosim poraďte niečo! Alebo len sa pripnite a napíšem Vám správu. Ďakujem krásne

gabika8855
11. jan 2023

Ale ona nechape ze mi tk chapeme v malom veku ako zle a vo väcsom to robime tiez....neviem pokial to robi len vecer nechala by som to tak maximapne ved len povedala ze nech to robi sama ked je ale vravis ze to robi len pred spankom tak neviem asi by som neriesila

gabika128
11. jan 2023

Hm, môžem vedieť odkiaľ máš informácie, že dieťa by to vo veku 5 rokov malo prestať robiť? Lebo ja napríklad viem, že niektoré deti to robia normálne až do puberty 😁🤷‍♀️ Ak jej chceš ale spôsobiť nejaký blok, tak kľudne poriadne zákazy, tresty a vyhrážanie sa 👌

gabika128
11. jan 2023

A ešte ti napíšem, ja som to ako dieťa robila tiež, jediný traumu som potom mala, keď som začala chodiť na náboženstvo, kde do nás vtĺkali aké hriechy robíme a máme sa chodiť spovedať. Takže som to nejaký čas brala ako hriech. Moji rodičia toto nikdy nekomentovali, nezasahovali, ale ani nevysvetlili. Ja svojim deťom určite budem hovoriť, že je to v poriadku, robí sa to v súkromí atď....

miadi
11. jan 2023

Nechaj ju v jej izbe v jej posteli nech si v klude zaspi . Nerobi to verejne tak nemas problem len ked si ho urobis

autor
11. jan 2023

Jemine ženy, to naozaj v každej diskusii musíte byť také ustipacne. Česť výnimkám.
Mam rada toto fórum a dlho som uvažovala, či sa poradím alebo neporadím s inými matkami. Ja si vážim Vaše rady ale všetko sa dá úplne inak, krajšie napísať. A nie takto sprdnut človeka. Zatiaľ som sa stretla len s pohoršenim ohľadne daného problému. Dávate mi momentálne iný rozmer vnímania toho. Ďakujem
Ale naozaj prečo ma človek potrebu byť k druhému nepríjemný? Nevravím, že nadavate ale štýl písania je tiež dosť podstatný.

agnes28
11. jan 2023

Nie je mi celkom jasné z tvojgo príspevku, ci to teda robí len pri zaspavani alebo aj inokedy? Keď píšeš že "robí to stále " ? Akože každý deň? Ak je to naozaj len pri zaspavani, tak by som to neriešila, len teda vysvetliť, že je to veľmi intímne a nerobiť to pred inými ľuďmi. Určite nezakazovat, nepohorsovat sa... ona z toho už má zrejme taký rituál pred zaspanim

gabika128
11. jan 2023

Napísala som možno uštipačne jednu vetu, aj to ako reakciu na tvoju otázku "ako tomu zabrániť". Ak tu vidíš iba nepríjemné reakcie, je to len tvoj pohľad. Skús si odpovede prečítať ešte raz a milým tónom. 😊

autor
11. jan 2023

@agnes28 každý deň. Dakedy aj hodinu a pol. Ďakujem za reakciu

autor
11. jan 2023

@gabika128 písala som česť výnimkám.
Nejdem čítať opäť a písať sem, presne ktorý komentár alebo komentáre som myslela.
Svet bude krajším miestom ak budeme k sebe milsi. Či už v osobnom kontakte ale aj online svete.

miadi
11. jan 2023

Teba vazne urazila veta - ze mas problem len ked si ho urobis??? Wow a to som ti pisala milo. Nic ustipacne to nie je. Asi si nejak nepriatelsky naladena ty sama Ked to tak vnimas.

miadi
11. jan 2023

Uplne diplomaticky som ti napisala . Co chces svoje dieta teraz stresovat a urobit jej z toho traumu? Sa trochu uvedom. A spomen si na to co ta ucili na pedagogike. Ze to je normalne. Tak to tak ber. Nerobi to verejne a vadi to len tebe. Tak ju nechaj samu Ked to robi. Uplne slusne a milo ako by som povedala aj naj kamoske ti toto hovorim. Trochu seba referencie by nezaskodilo ked uz chces poukazat na druhych .

miadi
11. jan 2023

Keby som chcela byt ustipacna tak by som napisala co si ty za matku? Neviem si predstavit Keby toto robio moje dieta ze ho za to trestam ! Tvoje dieta je normalne nerobi nic zle len ty sa este Musis naucit pochopeniu. Nepoviem Keby to robila verejne.. ty jej mozes narusit do buducna zdravu sexualitu. Bude mat v podvedomi ze dotknut sa samu seba je zle ze je zla. Sa uvedom je 21storocie nie stredovek.

autor
11. jan 2023

@miadi prepáč ale pobavila si ma. Ďakujem ti za tvoj názor, budem ho brať do úvahy. K tomu ostatnému sa nevyjadrujem, stojím i za svojím že ľudia k sebe nemajú byť takí ustipacni a protivní. Ja sa podľa toho riadim. Prajem pekný den!

agnes28
11. jan 2023

A v škôlke to nerobí?

autor
11. jan 2023

@agnes28 nie

autor
11. jan 2023

@agnes28 aspoň teda učiteľka mi nič nevravela

3petka
11. jan 2023

Jednoducho si to nevšímaj. Deti to proste robia. Tým že ju budeš za to karhať môžeš jej psychike len ublížiť. Poprípade len nejak skúsiť odvrátiť pozornosť ale ak zaspáva a vtedy to robí tiež asi nie dobrá voľba.

autor
11. jan 2023

@3petka dakujem krasne za radu. Možno som to nejak zle popísala, ale nenadávam jej za to. Ani nebudem. Ľúbim ju a ublížiť jej rozhodne nechcem. Ďakujem!

3petka
11. jan 2023

Je to prirodzená vec. Ja to mám tiež pri synovi, pýtala som sa aj pediatricky. Proste nevšímať si. Môj má už skoro 7 rokov a kde tu ho nájdem, väčšinou keď ráno vstane a mi ešte spíme alebo sa pozabudne pri rozprávke. Taký ukludnovaci nastroj