Problém so stolicou u dvojročného dieťaťa

romy11
7. apr 2015

Ahojte žienky, poraďte mi - možno niektorá z Vás mala podobný problém:
Môj 2-ročný synček má problémy so stolicou. Má ju veľmi tvrdú a keď kaká tak je úplne ale úplne bordový, alebo sa z toho tlačenia niekedy až dogrcá. Natrhuje mu to aj konečník. Čo sa tekutín týka - pije dosť 1-1,5l denne. Boli sme aj na krv aj výsledky zo stolice má dobré. Dnes sme boli aj na gastro - treba upraviť stravu, vylúčiť sladké, obmedziť mliečko.
Prosím Vás ak ste mali niekto taký problém poraďte mi čo Vám pomohlo. Ďakujem

pribinak
7. apr 2015

Papat kyslomliecne výrobky, ovocie a do všetkého mlieť lanové semiačka

katpetdo
7. apr 2015

@romy11 mojmu malemu sporosobvalo rovnake problemy kysnute cesto. Obmedzili sme ho na 1-2x tyzdenne v malom mnozste a stolica sa upravila. Ked mal anstupit do skolky, tak sme postupne zcali pridavat kysnuteho viac a uz sa mu to nevratilo,ale ked maju v skolke aj obed z kyssnuteho cesta, tak mu nosime ine. Okrem ineho sladkosti neje vobec a zje vela ovocia a zeleniny

petra92
7. apr 2015

@romy11 Nám pomohli tieto probiotiká http://www.magister.sk/produkt/detail/produkty-... tiež nám dr. kázala obmedziť kojenie,kakala každé 3,4 dni,dávala som jej ich každý 3-tý deň a upravilo sa jej to krásne kakala potom každý deň,alebo každý 2-hý,aj sa mi pekne rozpapala nakolko dovtedy nechcela velmi varenú stravu,mali sme ich už niekolko krát a vždy pomohli.

ivet1371
7. apr 2015

Mojmu pomohli probiotika nutrolinB a papat ovocie.a zázračne mu pomáha nesquik s dolce gusta davam muvdo neho eśte mlieko trochu.a keď ho rano vypije tak behom pol hodiny ide kakat

romy11
autor
8. apr 2015

Ďakujem žienky dúfam že nám niečo z toho pomôže.

romy11
autor
9. apr 2015

@petra92 a tie probiotika ste dávali od zaciatku kazdy 3.den flasticku? a dobrali ste tu jednu skatulu a davali ste dalsiu alebo ako?

petra92
10. apr 2015

@romy11 Ano kedže mi kakala každý 3.-tý deň tak mi dr povedala že jej to mám dávať vtedy,aj v letáku je tak písané myslím...Dobrali sme, potom asi 4 mesiace pauza,potom sme boli v nemocnici s hnačkami(teda skôr kvoli dehydratácii z hnačiek) a zasa sme ich nasadili kedže oni sa dávajú pri rôznych problémoch "bruškových" tak aj pri hnačkách a opäť pomohli

romy11
autor
10. apr 2015

@petra92 a mala by som sa o tom radsej poradit s lekarkou? alebo to mozem nasadit aj svojvolne?

petra92
11. apr 2015

@romy11 myslím že kludne aj sama poprípade telefonicky s lekárkou poradiť,nám to 1.-vý krát poradila dr. a 2x som hned nasadila bez dr.

spoony
11. apr 2015

Aj môj syn mal v dvoch rokoch rovnaký problém - v tedy keď som ho prestala kojiť. Davali sme mu veľa ovocia, slivkovú šťavu z kompótu, celozrnný chlebík (ten polystyrénový), málo sladkostí a časom sa to upravilo - neviem či tou stravou alebo z toho vyrástol. A dávala som ho kakať na nočník - vedeli sme kedy ide, veď to bola fuška, lepšie to ide keď sedí, pomôže aj gravitácia ...
Držím palce.

romy11
autor
11. apr 2015

@spoony no ja uz nekojim, ovocie papame, a na nocniku sedime od 6. mesiaca a kaka mi len do nocnika takze s tym problem neni .... tak snad to prejde aj nas cim skor. vdaka