Problém so stolicou u 6 mesačného synčeka

anicka246
13. mar 2014

Ahojte mamičky, prosím vás môj synček má pol roka za 4 dni a už dva dni nekakal :( Neviem či to je normálne, mama mi síce vraví že môj brat ked mal pol roka tak aj 6 dní nekakal.. neviem nemá ani bruško tvrdé, neplače že by ho bolelo, len mi je to také čudné .. je to v pohode, alebo by som mala zájsť k pediatričke? Dakujem vopred za rady a odpovede

monicm
13. mar 2014

ak neplače,je pokojný a nebadáš nejaké zmeny,tak sa netráp.môžeš skúsiť šťavu zo zaváraných sliviek,ráno na lačno vlažnú vodu,harmančekový čajík,pomasíruj brušku a pocvič mu s nožičkami.k pediatričke zatiaľ nemusíš ísť,určite nie v prípade,ak je pokojný,prípadne jej len zavolaj,nemusíš tam ísť,určite ti poradí aj cez telefon a veľmi rada

lenka190977
13. mar 2014

Ak je cisto kojeny, tak nemusi kakat aj tyzden, a nic to neznamena. Aj moj mal take obdobia, a teraz uz tiez 3 dni nekakal, ale kym neplace, nespuca sa, tak je to v poriadku 🙂 Ak uz prikrmujete, daj mu do stravy ovsene vlocky vyvarit, vela pit - tepla voda, feniklovy caj, alebo harmancekovy... A do strvy mozes pridat aj olivovy olej, to tiez pomaha. Vynechaj varenu mrkvu a banan, tieto veci zapekaju

anicka246
autor
13. mar 2014

no zabudla som napísať že len kojím zatiaľ, takže jedine feniklový čajík mu robím..no to mi aj mama vraví že to nevadí, tak dúfam že už čoskoro prekaká všetko 🙂