Problém so stolicou u 3-ročného chlapca

19. júl 2024

Ahojte mamky, synček mal v apríli 3 roky, od marca je odplienkovany, žiadne nehody ani nič ale mame problém s kakanim. Vôbec nechce ísť na WC ani do nocníka, kaka do boxeriek pravidelne 1x denne, už neviem čo s ním. Nepomáha krik, mile slova, vysvetľovanie, nálepky, sladkosti, berieme ho s nami na WC, ani plienku nechce na kako.
Posledné 3 dní sa pytal na záchod asi 3x denne ze ide kakat ale nevykakal sa až o chvíľu do boxeriek, nedá sa mi ho ustrazit keďže mame aj mladšieho, schováva sa predom nou až potom príde ze sa chce osprchovať. 2x sa mi ho podarilo odchytit ze ide kako tak som ho rychlo dala na WC a pekne sa vykakal a šťastný bol ze kako pláva ale ani to nepomáha.. ...ja fakt neviem ....prosím kto mal takýto problém ako dlho to trvalo, ako ste to riešili ? Ďakujem za rady

verca888
19. júl 2024

Sestrin maly toto iste. Parkrat sa mu sice podarilo, ze to stihli, ako ty pises, ale vkuse len do slipov 😀 Ono na toto asi treba ozaj len trpezlivost a cas, ked uz ste vyskusali vsetko, ani mile slova, snaha vysvetlit to, nic.

autor
19. júl 2024

@verca888 som trpezlivá ale veru niekedy mi prasknu nervy ze kričím :( keby mal aspoň ze šúľok kako ale on ma také redsie och

simona1306
19. júl 2024

mala som problem s dcerou ked sa odpliekovala ... ale ona na tom bola trocha horsie, ona mi nechcela kakat vobec , zadrziavala niekolko dni, nakoniec sa vykakala len ked sme jej dali cipok , a teda to bol rev ako leby sme ju z koze tahali ...cakali sme, kym ju to prejde , uistovali , ze to je normalna vec , nekricali, neodmenovali nic... teraz po dvoch mesiacoch, je to lepsie, kakat sa vypyta, este sice place, ale chodi kazdy den, zatial ale teda len do plienky , ani ju nenutim ani nic , chce to cas ....

marcellka32
19. júl 2024

Vôbec by som to neriešila, potrebuje ešte čas, ponukni mu mini dosku na záchode so schodikom, len ukáž a nechaj tak, on pôjde aj sám, len netreba tomu stále sa venovať

autor
19. júl 2024

@marcellka32 ma aj schodik, dosku svoju, ukazujeme všetko možné...tak asi len cas treba :(

tinka_1807
19. júl 2024

Nesil to, zrejme sa u neho už vyvinula menšia trauma. Skúsila by som to pár dní vôbec neriešiť, hlavne nekarhat ... Ja viem, že je to náročné, ale ... Zrejme už má blok. Proste keď sa vykaka do boxeriwk povedať jeeej, super, že si kakal (pochváliť, aby sa nebál kakat) ale vieš, nabudúce to môžme skúsiť do nocnika. Ale dnes nevadí, nabudúce to skúsime." 🙂 Hlavne s kľudom, lebo vyprázdňovanie je vec uvoľnenia a keď sa zablokuje, alebo sa necíti komfortne tak to vôbec nepôjde ľahko ... Takže skús ostať pokojná, pochváliť za kakanie, ale skúsiť vysvetliť, že aha tkm je novnicek, skúsime to nebude tam?
Alebo skúste kúpiť knihu o kakani do záchod a pozerať a čítať ... Nám sa takto veľmi jednoducho podarilo odplienkovat. Niekoľko týždňov sme čítali a zrazu v jeden deň prišiel sám s tým, že už chce do nocnika ako chlapček v knižke. A šlo dosť jednoducho aj cikanie aj kakanie.

martinmmartin
20. júl 2024

mozno nezvlada polohu. Prirodzene sa clovek vyprazdnuje ked cupi a nie ked sedi lebo tak spravne funguje brusny lis (brusne svaly).
Ked sedi na wc tak simulujte cupenie, nech sa nohami moze zapriet do niecoho ( schodiky pod nohy alebo take nieco )