Problém so stolicou 5 mesačnej dcérky

elisia25
10. feb 2021

Vie mi niekto poradiť ev. povedať svoju skúsenosť, ak mal podobný problém ako my. .. Ide o to, že naša 5mesacna dcérka má od narodenia problémy s kolikami a stolicou. Momentálne vytlačí stolicu len po použití rektalne rúrky, poväčšinou 2x do dňa. V strave ma len UM a začali sme s prikrmami, ale zatiaľ bez nejakej výraznejšej zmeny. Riešime to aj na gastroenterologickej ambulancii.. zmena UM.. kvapky Sab, Coliprev.. aj ATB sme vybrali.. bolesti bruška už také nie sú, ale odchod stolice sa však nezlepší.

janinah
10. feb 2021

Vodu,čaj pije? mali sme ten problém,prešlo to samo a rekt. rúrka neublížila.....

elisia25
autor
10. feb 2021

Skúšali sme rasový, feniklovy čajík.. mali sme však po nich bolesti a nespali sme.. Vodičku malej ponukam, no zatiaľ nechce veľa piť.. Inak doma bruško veľa masírujeme a cvičíme.. dúfam, že to chce naozaj čas a zlepší sa to

elisia25
autor
10. feb 2021

@janinah ako dlho vám trval tento problém, lebo my sme už trošku zúfalí, keďže bez rúrky sa nevieme pohnúť z domu😪

sika1
10. feb 2021

My sme tento problém riešili s prvým synom. Vyprázdniť sa dokázal len a len s rektálnou rúrkou. K tomu mal aj neskutočné večerné koliky. Každý nás strašil, že si zvykne na rúrku a nebude sa vedieť už sám vykakať. Od 7. týždňov bol na Nutrilone. Bez SabSimplexu sme nevychádzali z domu ☹. Prvý krát sa sám vykakal okolo 5 a pol mesiaca. Doteraz si pamätám ten pocit nevýslovného šťastia a tú nebeskú vôňu, keď som otvorila plienku 🙂 🙂 🙂, takže úplne ťa chápem, čo prežívaš. My sme rúrku používali aj 5x za deň. Ja si myslím, že u nás dosť tomu pomohli príkrmy a už aké-také sedenie.

elisia25
autor
10. feb 2021

@sika1 presne ako píšeš, každý náš tým straší, že si na rurku zvykne, ale je to hrozný pocit, keď kričí a nevieme jej inak pomôcť. My sme tiež začínali na Nutrilone a nebolo to dobre.

marcellka32
10. feb 2021

Kúp slivkovu alebo marhuľovu stavu HiPP z DM, zried vodou a daj napiť, sú od 4. mesiaca....a inak rurka nie je dobrá na dlhodobé používanie, zabiješ defekacny vyprázdňovaci reflex..ale je to na vás

elisia25
autor
10. feb 2021

@marcellka32 počula som viac dobrých reakcií na Hipp stavy, len som nevedela ci už môžme dat, keďže s prikrmami naozaj len začíname.. Prvú zeleninku rátame len na zopár lyziciek.. Tak snáď sa rozpapame a pôjdu aj stavy

berry266
10. feb 2021

@elisia25 ahoj ak stezačali po troche prikrm odporúča sa a aj mam vyskúšané na dcére pridávať olej do hotového prikrmu. je o dobre aj na lepšie vstrebávanie živín a aj sa lepšie vedia vyprázdniť črevá. ja som dávala tekvicový olej alebo olivový za malú lyžičku a viacej tekutín aby nebola ta stolica mega tvrdá...

elisia25
autor
11. feb 2021

@berry266 ďakujem, vyskúšame to s olejom do prikrmu