Problém so slzným kanálikom u 2 mesačného bábätka

cicuska9999
3. dec 2012

mame taky problem,ze sme uz 2 krat boli na ocnom s 2mesacnou dcerkou,2 krat jej uz preplachovala slzny kanalik na lavom ocku a stale jej to slzi 😒 , tento stvrtok mame ist znovu na kontrolu a bojim sa aby jeej to znovu nerobila uz po 3 krat, je to normalne ze aj po antibiotickych kvapkach jej to stale slzi?? 😢 , nemam vymenit ocnu? mate aj vy take skusenoxti? dakujem

gucci
3. dec 2012

Moje dcera s tím měla taky problém od narození. Na prvním výplachu byla cca ve 4m, ale musela jít na druhý cca v 5,5m a až pak jí to pomohlo a od té doby je to v pohodě. Oční říkala, že málokdy to pomůže hned napoprvé, musíte vydržet 😒

xlucia
3. dec 2012

@cicuska9999 ja som preplach kanalika odmietla. kupila som ocu flash, kvapkala a masirovala po ockom a postupne sa to dalo do poriadku

leamato
3. dec 2012

Ahoj, ja som mala takýto problém zo synom. Nám sa to podarilo na 2 krát, ale myslím že očnú meniť nemusíš pretože aj nám hovorila že sa to málokedy podarí na prvý krát, treba asi ozaj iba vydržať. A ešte mi dávala očná takú radu že môžem synovi streknúť do očka materské mliečko, ako je to také divné ale pár krát sme to urobili a nezaškodilo 🙂 🙂.Tak Vám držím palčeky aby Vám to dobre dopadlo.

leam
3. dec 2012

@cicuska9999 Ahoj nám preplachovali kanálik asi 9x. Tiež sme najskôr vyskúšali asi všetky kvapky a mastičky a nič nepomohlo až preplachy ☹

sante81
3. dec 2012

@cicuska9999 tiez som preplach odmietla, slzilo očko celkovo 3x asi po 3-4 dni, pouzívala som framykoin, uz 3 mes máme pokoj. je na zvázení kazdej mamičky,

mummy01
3. dec 2012

@cicuska9999 treba masirovat a vytierat odvarom z ocianky...nasu som tak vyliecila,ja som tiez preplach odmietla.

asfodelka
3. dec 2012

@cicuska9999 my sme boli s malym 4krat na preplach a 2krat na sondaz. skusali mu rozne kvapky do oci. najviac mu zabrali asi Kanamicin. mali sme aj Tobrex, Pamykon a masticku Framikoin (to nam dala prva ocna dr., ked sme sli na sondaz tak nam druha dr. povedala ze v ziadnom pripade nemame na upchaty kanalik davat masticku, co dr. to iny nazor)
skus sa informovat aky ma mala problem. doktorka by Ti mala vediet povedat. nas drobec mal zuzeny jeden kanalik a mal v nom krv a hnis. ak mate kanalik v norme a je tam len zapal pomaha aj umyvat v harmanceku. jednej znamej to zabralo. vela ludi mi radilo aby som malemu do ocka strekla mlieko (materske), vraj aj to pomaha. ale nam pomohla az sondaz oka. tiez som tam nerada chodila lebo maly hrozne reval.

janinah
3. dec 2012

masíruješ? či len kvapkáš bez masáže? očnú by som nemenila,si predstav,že niečo uzučké je upchaté,prestrekneš to,ale ono má snahu sa upchať zas..a možno je to vrodene zúžené..niekedy sú aj slzné cesty vrodene nepriechodné alebo chýbajú...skús ešte doporučovanú liečbu aj preplach,opýtaj sa,či nie je potrebná sondáž- to je rozšírenie slzných ciest takou uzučkou paličkou kovovo,dieťa je uspaté pritom...ale toto sa robí skôr vtedy,ak sa nedá urobiť klasický preplach tekutinou...

melaniaa
3. dec 2012

@cicuska9999 Takúto skúsenosť sme mali aj my.. Ani to nie je o očnej - očná bola skvelá.. Malý mal upchatý slzný kanálik, po kvapkách sa to nezlepšovalo, stále mu očko slzilo. Tak sme išli na preplachovanie očného kanálika, bol to boj, veľa plaču a tekutina neprešla. tak mi kázala masírovať a po týždni sme boli znova..o5 to isté.. ďalšia kontrola , teda tretia bola až o tri týždne... Po troch týždňoch masírovania a na tretí krát mu to konečne prepláchla a tá nezbedná nečistota vyletela nosom 🙂 neboj sa určite sa to spraví len treba často masírovať, ono sa to uvolní a potom vypláchne 🙂 veľa šťastia prajem

asfodelka
3. dec 2012

@janinah my sme boli na sondaz 2krat a ani raz maleho neuspali. ani ma nepustili k nemu.

endycko
3. dec 2012

@cicuska9999 ja som robila na ocnom a teraz ked sa mi narodil maly, tak sme mali tiez zahnisane ocko hned od porodu, nic nepomahalo, nevedela som si rada, tak som volala kamaratke - ocna lekarka tam kde som robila a poradila antibioticke kvapky a masirovat slzny bod niekolko krat denne. Po dvoch dnoch mu nebolo nic. Ono sa to nemusi podarit, slzny bod sa upcha a potom uz pomoze len sondaz a preplach. Treba urobit aj vyter z ocka, co je tam - aby sa nasadili spravne kvapky. Ta doktorka vravela, ze do tych troch mesiacov sa to moze dat upravit aj takto. Hlavne masiruj. Najprv umy ocko Ophtalmo Septonexom , potom masiruj a potom kvapky antibioticke a este trosku pomasiruj. Rob to casto cez den. Dufam, ze vam to pomoze. Drzte sa.

marduliena
3. dec 2012

My sme mali tiež problem s očkami prvej dcérke preplachovali 3 krát a druhej dcérke 1 krát pani doktorka my ukázala ako jej mam masírovat a pomohlo to myslím že to masírovanie dost pomôže.

l__
4. dec 2012

Na proplachování bych nešla, časem se to ztratí.

lea641981
4. dec 2012

moja dcerka mala problem s ockom pravym asi 2tyzdne a preslo to same 🙂

silviami
4. dec 2012

aj my sme sa po pôrode trápili s očkom, ja som to nechcela nechať preplachovať, stále len kvapky, ale v štvrtom mesiaci si už nechce dať nič kvapnúť do očka,tak sme išli na preplach, raz prepláchli a bolo ok, malá sa asi viac bála ako to bolelo, vraj to kvapkami umrtvia, plakala určite menej ako pri naušničkách. Ja som potom banovala, že som nešla skôr, mohli sme sa vyhnúť antibiotickým kvapkám. Niekedy človek nevie, čo je lepšie.

machovalucka
1. jan 2013

mojej malej to mali robiť tiež,ale dávala som jej očianku a nakoniec jej to nemuseli robiť,tak držím palčeky 🙂

julianka99
27. jan 2013

Ahojte maminky... chcem sa s Vami poradiť... my sme boli s dcerkou na očnom na preplachu praveho kanailka v piatok a odtvedy máme nádchu z tej nosnej dierky a počujem tam aj taký chrapot.. myslite že to s tým suvisí... strašne to chrapčí... neviem či jej tam čosi nepoškodili... alebo je to len z tej nádchy.. ale zase neviem či by to mohlo vyvolať práve to očko.., Dakujem pekne za názory... 😉

marduliena
28. jan 2013

@julianka99 To je z toho preplachu praveho kanalika,nám ked preplachovali tak riadne sa nam soplíky spustili a odsávali sme ich,ten kanalik bol upachatý a tie soplíky sa tam držali je to dobre že to ide z nej von.Určite jej nič nepoškodili,a detičky maju chrupavky jemnejšie preto to tak chrapčí 🙂

julianka99
28. jan 2013

jeeej dakujem aspon jeden nazor.... trosku ma to ukludnilo 😉