Problém so 14 mesačným dieťaťom

diamond444
24. jún 2021

Zdravím Vás maminky, idem si k Vám po radu, mám prvé dieťa a neviem ako sa mám zachovať v niektorých prípadoch.Chodí k nám na návštevu dcérina sesternica ktorá bude mať 3 roky moja má 14 mesiacov , a vacsia stale ked zobere jej hracku z ruky tak moja strasne zacne plakat a len pozera na mna a nechape,ked som jej vysvetlila tak zacala vsetky hracky davat mne, vacsia tiez nepochopi ze sa to nema robit a na dcerine hracky hovorila ze su jej ako ju mam naucit aby vedela ze sa treba podelit aj s druhymi ?mozno som divna ale nechcem aby bola taka ako jej sesternica ze bude detom tahat hracky z ruky , strasne ako rychlo si beru priklady aj od vacsich deticiek ktore sa zle spravaju ich matky sa na tom smeju a potom deti na skaredo rozpravaju vobec sa nevedia hrat nic .......a este jedna vec ze zacala nahlas kricat z plnych pluc :D ci doma alebo v obchode na navsteve normalne krici neviem co s tym chce povedat alebo preco to robi

katulienocka999
24. jún 2021

@diamond444 môže byt, ze ta 3 rocna ma iba také obdobie. Neter to tiez robila nasmu malemu 🙈 ale neskôr o par mesiacov ju to preslo a uz to nerobí.. Ja som sa vtedy obom snazila vysvetlit, ze toto sa nerobi, treba sa delit a tak.. Noo nie vzdy to pomohlo 😅 aj malej rodicia jej to vysvetľovali... Nooo bolo to ale kriku niekedy z kazdej strany 🤣

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
diamond444
autor
24. jún 2021

@katulienocka999 no ja uz som jak papagaj a blbe mi pride ze nie mojej dcere musim vysvetlovat ale inej no snad lem obdobie

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katulienocka999
24. jún 2021

@diamond444 v tomto prípade by bolo dobre, keby malej mama to vysvetľovala.. Ona by ju to mala naučiť co sa smie a co nie.. U nas som vysvetľovala ja ked som tam pri nich bola ale inac mama, moja segra ju "pucovala" a vysvetľovala 😁 inac k tomu kriku, maly to toez robil.. Našťastie ho to uz prešlo a nemusela som utekať k usnej z ohluchnutia 🤣 ma 20m 😊

diamond444
autor
24. jún 2021

@viestta ano s tym suhlasim ze je to jej vychova no poviem jej nech jej to vysvetli ,
@viestta no to bol pripad ked som davala na nu pozor cize sestra tu nebola , ale inak vacsinou jej nic nevysvetluje

diamond444
autor
24. jún 2021

@katulienocka999 no ba obcas to je fakt take hlasne ze ma usi bolia 😄😄😄 a v obchode len ju pocut 😄😄😄

trixi12
24. jún 2021

ty nemáš problém so svojím dieťaťom. tvoje dieťa reaguje adekvátne na svoj vek , a ty si skvelá mama, že sa ju snažíš niečo naučiť. Problém je, že tvoja sestra toto nerobí, a preto si jej dieťa dovolí. Trojročná by už mala chápať čo sa od nej chce, nie že príde a vyhlási, že hračky ročného dieťaťa sú jej. Môže mať síce nejaké obdobie, ale k čomu ju matka nebude viesť, to nebude vedieť ani neskôr. Takže nežiadaj od svojho dieťaťa niečo, čo ešte nedokáže, skôr by som povedala sestre, že si má trochu svoju malú usmerniť.
Ten krik môže kľudne byť, že zistila, že to vie, a páči sa jej to, tak trénuje. V obchode to super počuť, to robila aj moja. možno by bolo fajn učiť ju aj naopak, teraz psst, tíško, šepkať jej, aby pochopila, že niekedy sa môže kričať, niekedy treba byť tichšie.

emilka_1
24. jún 2021

@diamond444 3 ročné dieťa už veľmi dobre vie, čo sa môže a čo nie. Ak nemá nablízku rodiča, tak ich musíš usmerniť ty. Staršej vysvetli, že si hračku môže zobrať vtedy, ak sa s ňou už tvoja nebude hrať, prípadne jej ponúkni inú.
Nemyslím si ale, že by bola nevychovaná, takéto veci sa proste medzi deťmi dejú, aj neskôr medzi súrodencami. Myslím, že je to uplne normálne 🙂
Len ty ako dospelá si tu pre to, aby si vysvetlila, čo sa patrí a čo nie, aby si ich usmernila, atď..
A ver, že keď raz prídete na nejaké pieskovisko, tvojej malej sa budú páčiť najviac cudzie hračky, ktoré si bude brať, je to pre dieťa prirodzené a nemá to nič s nevychovanostou podľa mňa, najmä ak ešte nevie rozprávať a opýtať sa, či si hračku môže požičať 🙂

diamond444
autor
25. jún 2021

@trixi12 ďakujeem za radu 🥰🥰 urcite to skusim nabuduce , a budem to opakovat aby to pochopila 🙂

diamond444
autor
25. jún 2021

@emilka_1 ano ano, to uz robi brala chlapcekovi lopticku , a tam bol jeho otec a dal mojej dalsiu lopticku ze on sa rad podeli , chlapcek bol totalne ticho kludny zlaty to som este nevidela fakt potom sme boli na pieskovisku a mame take auticko s vodiacou tycou tak mala da hrala a ostatne deti hned sa supli na auticko no samozrejme dievcatko tak revalo ze sme museli odist z ihriska :D tak asi to bude tou vychovou urcite

ziarifka
25. jún 2021

@diamond444 u nás platí pravidlo, že z ruky druhému nič neberieme. Môže sa hrať so všetkým, čo voľne leží. Aj u nás staršie návštevy berú mojím deťom veci z rúk a moje to potom robia inde. Keď rodič nezasiahne, prídem k agresorovi, sadnem si k nemu na zem, zopakujem pravidlo, požiadam, aby hračku vrátil. Z 90 % to zaberie. Keď nie, hračku jemne vezmem z ruky a vrátim sama. Že u nás to funguje takto a keď s chce u nás hrať, musí počkať, kým bude daná hračka voľná.