Problém s vyprázdňovaním 2,5 ročného syna

rysisi
4. sep 2015

Prosím o radu môj 2.5 ročný synček nechce kakať má taký hlúpi zvyk keď kaká musí behať ☹ už som skúsila všetko zaberá len Easylax aj ten mu dávam až na piaty deň keď sa nevikaká už mu dávam aj druhý deň tu lactulosa syrup ani to nič ☹ vyváram slivky papá rajčiny aj tekvicoví olej som skúsila a nič už som zúfalá tak už sa bojí toho Easylaxu že ked ho zbadá hned si sadne na šerblík že kaká ale nevikaká sa aj tak.

pribinak
4. sep 2015

V tomto vekovom obdobi toto robí vela detičiek, hlavne na neho nevytváraj tlak!!!!!
a nechaj to tak, on sám si to musí urovnať v hlavičke
Dbaj na pitný režim a stravu, aby nemal tvrdé kakanie.
Je to síce skúška nervov, ale to on sám si musí spraviť systém, uvidis, ze to časom prejde, treba hlavne chváliť a chváliť a chváliť

nelamol
4. sep 2015

My sme mali podobný problém, asi v tom istom veku ako tvoj syn mala dcérka problém s kakaním. U nej to bolo psychické, stolicu naschvál zadržiavala, lebo keď sme boli na dovolenke, mala zápchu, tvrdé hovienka ju "boleli" a tak si to zafixovala, že už potom nechcela kakať. Skúšali sme tiež všeličo, ale najviac zabral olej z čierneho kmínu. Ráno a večer jednu čajovú lyžičku a postupne vysadiť, keď sa stolica upraví. Len to naozaj nemá dobrú chuť, tak neviem, či ti to synček spapá, tá moja našťastie áno - keď sa povie, že je to liečik, tak to skrátka prehltne. A ako napísala pribinak, hlavne pokojne, žiadny tlak. Aj keď sama viem, aké je to ťažké, mala som chuť ziapať po nej, ale to má len kontraproduktívny účinok.... A análny otvor natierať nejakým olejom, aby sa hovienko lepšie šmýkalo.

medulienka2011
4. sep 2015

Aj my sme mali pred týždňom také problémy.... Malý zadržiaval stolicu, behal po byte, držal si zadoček a iba stukal auvajs, auvajs....:( Strašne som sa naplakala, že mu nedokážeme pomôcť.... Aj sme ho sadli na wc, aj si posedel, ale nič....Vyskúšali sme všetko možné aj nemožné, od zmeny stravy až po všelijaké sirupy, šťavy, slivky, .....Nič nepomáhalo, tak sme zašli k lekárke a tá nám predpísala Duphalac- preháňadlo, dávali sme cca týždeň a postupne keď sa vykakal, sme znižovali dávku a každý aj ten najmenší úspech sme chválili a chválili....Toto jediné naozaj zabralo a už znova kakáme úplne v poriadku.....Klop, klop na drevo..... 🙂 Lebo neviem si predstaviť horšie utrpenie pre nás mamky, keď vidíme, že sa naše deti trápia a my im nedokážeme pomôcť......Prajem všetko dobré....

rysisi
autor
4. sep 2015

On si vypýta plienku že kakať, do šerblíka kakať nechce ako som spomínala musí bežkať ešte sa chcem spýtať na raňajky papá buď pribináčika alebo jednotáčika už dlho nemôže to biť aj s toho? Nestalo sa Vám to? On určite netrpí stále sa hrá ani neplače že by ho bruško bolelo ale mňa to vytáča ked si predstavím čo má v brušku hnevá ma to.

katka1981
4. sep 2015

@rysisi, skus kokosovy olej. Ja ked si zmiesam kakovy prasok s medom a kokosovy olej (urobim si taku tekutu cokoladu) tak ozaj za chvilu letim. Popripade glycerinovy cipok, ale u nas sa neosvedcil ziadny cipok lebo malej vypadol a nenavidela to.

pribinak
4. sep 2015

@rysisi tak mu tu plienku daj, nech sa vykaka do nej a hotovo. Este je maličký, on si zo este musí uvedomiť, skúšaj seblik, ale netlač
Ja by som pribinacika alebo jednotiacika vymenila za jogurt alebo nejaky lanovy chlebík ci rohlicek.

rysisi
autor
4. sep 2015

@pribinak ja mu tú plienku dám to nieje problém ani naňho netlačím som rada zakaždým keď sa vykaká a je mi jedno ako a kde normálne máme malú oslavu keď kaká bez pomoci čipky. Ale to ž dlho nebolo ☹

rysisi
autor
4. sep 2015

A ešte niečo všetkého sa bojí najprv pozerá rozprávky a potom sa ich bojí tak isto aj niektoré reklamy je taká urevaný strašne som na návšteve kde majú bábo ono sa rozplače a on tiež je to normálne???? Nebijeme ho ani nič skôr je rozmaznaný by som povedala neviem ako to riešiť musíme dávať pozor na reklamu lebo ked dajú tú čo sa jej bojí tak plače aj pol dňa ☹

marllik
4. sep 2015

namlete LANOVE SEMIACKA (najlepsie cerstvo na el. mlynceku na kavu, ale daju sa kupit uz rozomlete) prepasovat lyzicku do jogurtu, hotovej polievocky, zemiakov (nevarit).. tak 2x denne 1 malu lyzicku. po par dnoch by sa mal vysledok dostavit, treba vydrzat, nie je to jednorazova zalezitost, ale velmi pomaha

seahorse27
4. sep 2015

V tomto veku som mala presne ten isty problem s dcérkou. Hlavna zasada je prestat riesit kakanie. Vsetkym doma som zakazala sa bavit o kakani v pritomnosti dcery akokeby kakanie neexistovalo a cuduj sa svete, za par dni kakala uplne bez problemov. Samozrejme sme davali aj slivkovy vyvar, mixovane ovsene vlocky atd., ale problem bol ocovidne v jej hlavicke - mala blok, pretoze predtým mala zapchu, kakanie ju bolelo, aj trochu krvicky bolo, tak sa nam zasekla, chudatko...naozaj treba len neriesit a cakat 🙂 A lepsi je urcite lanovy olej na kaknie ako tekvicovy 😉

bibistec
5. sep 2015

no my sme mali tiež problém u nás však bol spôsobený lepkom. Ale kým sme to nevedeli musela byť dcérka na lepkovej strave aby ju mohli vyšetriť ale nám lekárka poradila psylium, je to rastlinka dostať kúpiť v lekárni už ako namleté a to sa pridáva buď do nápoja alebo tak a nie je to návykové ani liek takže môžu aj malé detičky a kedykoľvek sa dá vysadiť. takže ja by som poradila toto ale až po konzultácii s lekárkou predsalen.

rysisi
autor
6. sep 2015

Ďakujem Vám za rady mamičky dnes sme šťastne kakali bez pomoci čipky šťastná som strašne 🙂 dala som ráno tie ľanové semiačka do jogurtu a asi nám to funguje 😀

rysisi
autor
6. sep 2015

@marllik Takže nám to zabralo mám to dávať každý deň stále môžem???? ešte raz Ďakujem 🙂))))

adusska1209
6. sep 2015

@rysisi moj syn ma tiez 2.5r.on zase ked kakal tak skakal 😉 cikal v pohode no kakal do slipkov ja som ho nejako presvecila ked som videla ze kaka aby si sadol na serblik chvilu sedel potom sa postavil chcel skakat.no trvalo to chvilu kym si zvykol teraz sa pekne pyta na serblik.niekedy drzal aj 3.dni.teraz kaka kazdy den.nam inac pomohlo jablko.

marllik
6. sep 2015

@rysisi toto som nasla k teme..je to ale davkovanie pre dospelych http://www.detoxikacia-dieta.com/Ľanove-semeno-...
nemoze to uskodit, ak budes davat 2-3 tyzdne a potom ked to uz bude upravene, postupne menej.. tak nech to pomaha 😉

nutrimas
15. sep 2015

Do jedalnicka zaradte co najviac vlakniny, cize vela ovocia, zeleniny - cvikla, jablko, mrkva, fazulk. struky...Ak nepostacuje vlaknina zo stravy, mozete podavat psyllium, je to rastlinna vlaknina, prip. jablcnu vlakninu pridat do jedla. Taktiez mozete pridavat do kasiciek, jogurtu lanove semena, lanovy alebo konopny olej, za lyzicku. A dobre je po cely den davat pit prevarenu teplu vodu. Pouvazovat mozete aj nad chlorellou, ma vysoky obsah vlakniny, zaroven posilnuje imunitu, riesi rozne zdr. tazkosti. Viac sa docitate aj na nasej stranke, kde najdete aj spominane a ine zdrave potraviny.

ivia25
15. sep 2015

@rysisi odporúčam paradajkový džus -trošku zohriať piť ráno na lačno,harmančekový čaj,,ľanové semiačka-šup do jogurtu,polievky.kúpiš aj v jednote ..,veľa vlakniny,strukoviny,vločky-namočiť do mlieka a zmiešať s jogurtom-ideálne raňajky.A nie stále len to pečivo a hlavne tie biele rožky-potom je fakt zápcha.Veď tie rožky sú už na druhý deň ako guma.A samozrejme pitný režim.Držím palce 🙂

ancsika11
15. sep 2015

Odporucam Probioticku vlakninu Valosun. Kazdy den 1-2caj.lyzicky zamiesat do vody.