Problém s únikom stolice u 5-ročnej

veruska82
17. mar 2023

5 ročnej ušprtne i stolica pri uprdnutí

Ma niekto podobnu skusenost prosim. Dcera, ked si prdne, alebo bez nejakeho dovodu, zacne sa kontrolovat, ze ma hovienko na nohavickach. Deje sa to posledne 2 mesiace. Lekary skor testuju co pomoze, nik nevie. Vasim sa to nestavalo a co mohlo byt pricinou, prosim? Stolicu ma pravidelnu a nie riedku. Po usprtnuti sa jej kakat nechce.. Vopred vdaka

simsalabim
17. mar 2023

@veruska82 u mojej starsej to bol v podstate jediny priznak alergie na mlieko.

anjelicek26
17. mar 2023

Parazity ste uz urcite opakovane testovali, tak sa priklanam k nazoru vyssie, ze skusit prekopat jedalnicek, ako prve dat komplet mlieko prec, ci to nespravi zmenu...ak to tak nebolo od zaciatku, tak nejaku poruchu zvieracu urcite vylucili...

danielahamar
17. mar 2023

U môjho to bola intolerancia laktozy a celkovo abkm ma aj také priznaky

hipuska
17. mar 2023

U dcéry mojej kamarátky to bol priznak nádoru na mozgu. Kedy nedokázala dcérka udržať zvierace. Skúste kontaktovať pediatra

panelacikova
17. mar 2023

@hipuska znie to strašne, ale to bola prvá vec, ktorá mi napadla. problém vzniknutý niekde v "centre" alebo nejaký druh poruchy nervovej sústavy :( lebo moja dcéra mala tiež intoleranciu na kravské mlieko, trvalo to len pár týždňov, a prdela jedna radosť, nikdy jej však neuletelo....

veruska82
autor
19. mar 2023

@simsalabim dakujem. Takze jej unikala stolica? A ked sa upravila stava, bolo to ok? Zvlastne je, ze to ma tak raz za den, tie nehody, obcas 2...

veruska82
autor
19. mar 2023

@anjelicek26 parazity zatial nie, ale dame dovysetrit. to odporucila vcera moja proktologicka. Pediatricka povedala vyradit vsetky vitaminy a probio. Ona je aj hypotonicka, ale uz dlho odplienkovana, ze i cvicit panvove dno

veruska82
autor
19. mar 2023

@hipuska ach jaj. Tak zvierace udrzi, aj ked potrebuje cikat a sme niekde kde sa neda ist, tak udrzi moc i stolicu. Koli hypotonii bola u neurologa do 3rokov,teraz uz nikam nechodi. Opytam sa pediatra. Dakujem

veruska82
autor
19. mar 2023

@panelacikova vdaka. Musim to dat preskumat. Bol nazor aj ze je zapecena a unika jej pomimo, ale ona poriadne kaka razvza den, dva a nema tvrde, tak tak problem nieje, aj som jej par dni davala laktulozu, ze ci nahodou nieje zapecena a nic

simsalabim
19. mar 2023

@veruska82 ja som mala pocit, ze ked si trochu prdla, ze to vyslo s tym... Zacala som podozrievat mlieko - vysadila som ho uplne asi na 10 dni. A potom zjedla pribinacika a hodiny bolo... tak sme sli k dr.

panelacikova
19. mar 2023

@veruska82 no určite, najlepšie bude, keď to preskúma lekár. Držím palce, nech je to niečo banálne