Problém s pipíkom u 1,5-ročného syna

29. sep 2022

Ahojte, trosicku som zufala.
Ked mal syncek cca rok vtedy som mu zacala stahovat pipika ( dr kazal ze treba ). Robila som len po kupani, na zaciatku v pohode no teraz to uz vobec nedovoli, place ked to chcem urobit. Ani nevidim ziadny rozdiel. Vobec sa neda stiahnut, ani na mm.
Kupila som slezovy krem, ked maly zaspi vtedy zvyknem mu trosicku stiahnut a natierat stym kremom.
Prosim, upokojte ma ze nebude treba ist na obriezku, ze to je este v poriadku. Niekto hovori ze treba stahovat pipika, niekto hovori ze nie, to ma cas.
A pomahal vam ten slezovy krem? Vy ako ste robili?

tosomja
29. sep 2022

Priateľ sa pýtal na urológii, doktor povedal, že to už nie je "moderné" robiť to nasilu. Treba skúšať, raz to povolí...a že keď sa bude hrať sám, tak mu to pôjde aj lepšie. 🙂 Môj má 2,5r a sťahujem len pokiaľ ide, niekedy nechá,niekedy nechce.

euka210
29. sep 2022

Nemusis stresovat, to ma cas, do 5r sa nic neriesi. Len po kupani vyskusaj po troche. Ked maly nechce, nechaj chvilu tak, netlac a po case vyskusaj.

lrnka
29. sep 2022

Nestresuj mojmu sa to samé upravilo vždy po kúpaní kus ponatahuj a ani sa nenazdas bude to dobre

nina004
30. sep 2022

My sme kúpili pinďo masť a asi pomáha. Tiež nám už nechcel dovoliť sťahovať, ale prišli sme na to ,že v sede keď na pindíka vidí ,tak mu to nevadí. A už nám sám podáva po kúpaní masť a čaká. Tiež ma rok a pol a zlepšilo sa to určite aspoň o polovicu. A na chirurgii dr vravela ,že sa to rieši až po štvrtom roku. Takže máte ešte veľa času 😉

ivanabat
30. sep 2022

Toto je presne problém, ktorý som riešila aj ja so synom. To boli stresy, u súkromného urológa som bola, zisťovala ako to teda s tými predkožkami je u nás na Slovensku aj vo svete a je to inak, než pediatri u nás hovoria. Penis nechaj penisom, jeho účelom je teraz len cikať a nič iné. Syn sa s ním bude hrať, časom mu povedz nech si sám skúsi sťahovať, prípadne ak Tebe dovolí, tak sťahuj Ty, ale iba pokiaľ to pôjde nenásilne. Nie, nebude mať obriezku, to by musel mať naozaj nejaký reálny problém. To, že teraz sa to nedá stiahnuť je úplne normálne. Ak by ste tento problém, že nejde stiahnuť, mali aj okolo 7 rokov, pokojne si pýtaj od pediatra mastičku triamcinolon na predpis, tá mu to krásne povolí. To sťahovanie od malého dieťaťa nie je vôbec prirodzené. V zahraničí to nie je bežná praktika ako u nás. Toto som ja bohužiaľ nevedela a synovi na urológii robili zákrok, kde mu predkožku taký nástrojom násilne uvoľňovali, predkožka sa mu aj tak zas naspäť stiahla, ale už som nešla na urológiu v našom meste, ale riešila to s tou masťou a bez problémov si ju dnes stiahne sám.

zuz_ka
30. sep 2022

My sme boli u súkromného urológa keď mal syn dva roky. Pipík mu nešiel vôbec stiahnuť a keď mal už druhý zápal išli sme to riešiť. Celý mu ho pretiahli a odvtedy máme pokoj. Áno plače nechce si ho dať ale vieme, že mu to ide. A ako my povedal dr, do troch rokov preťajuju, po treťom roku už operatívne

evkamotka
30. sep 2022

Moj ma 5r a stale nema uplne odlepeneho. A trvalo to vecnost, kym vobec trocha sa zacal. Nechaj ho chvilku tak, deti su velmi premenlive. Skus buduci mesiac s nejakou hrou, ci je pipik doma, kto ide k pipiku na navstevu a ma vykuknut von atd. Moj muz je na tieto storky uz expert, mame dvoch malych synov :D

janulkaa87
30. sep 2022

My sme tiež začínali od roka šlo to len kúsok..už sme kúpili aj pinda masť ale nepoužili..u nás pomohlo to že syna začal kupavat muž a ten to nechal na neho..nech si sám stiahne ako mu ide.aby ho to nebolelo od nás a tak...robí tak teda sam od cca 2 a pol roka a teraz má tri a pol a ide mu krásne stiahnuť.myslim že už úplne. Akurát teda treba to stále aby náhodou " nezarastla" ale robí to už výlučne sám pri každom kúpaní

beata_k
30. sep 2022

Pane Boze to ten tu na Slovensku sa tak mozu chlapci mrzacit. Nikde inde vo svete sa to uz nerobi.