Problém s pediatričkou

michaela460
1. júl 2015

Mamicky co si myslite o tom ked pediatercka vola ohladom zdravotneho stavu dceri mojej svokre (jej zamej) a nie mne.svokra potom vola mne aby mi povedala co je s mojou dcerou mna to neskutocne vytaca ale zas neviem ci mam robit okolo toho rozruch a volat pediatricke ze si to nezelam

asocial
1. júl 2015

@michaela460 samozrejme, tp je nepripustne..mozno by som tu pediatricku zamenila...ako vobec moze volat svokre' ved ma predsa vase kontaktne udaje?!
to je neprofesionalita strasna..nema na to pravo..
z akedho dovodu to robi?

liebling98
1. júl 2015

@michaela460 kľudne zavolaj pediatričke, že si želáš,aby informácie ohľadom zdravotného stavu Tvojho dieťaťa podávala výlučne Tebe, prípadne manželovi, nie iným rodinným príslušníkom, nakoľko môže dôjsť k nesprávnej interpretácii a v lepšom prípade len k nedorozumeniu.

lorela
1. júl 2015

Áno, slušnou formou pri najbližšej návšteve pediatričku požiadať, aby informácie ohľadne zdravotného stavu tvojej dcéry podávala výlučne vám - rodičom.

pribinak
1. júl 2015

Asi by som zmenila pediatricku, toto je hrube porusenie lekarskej etiky.

michaela460
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
cacianka
1. júl 2015

kľudne jej zavolaj a spýtaj sa jej prečo to robí a podľa toho ak zareaguje sa zariaď. ale toto by som neprekúsla, a aj tak by som lekárku zmenila, hrubo porušila etiku lekára, zradila tvoju dôveru a ktovie komu ešte o deťoch
rozpráva. ak by čo len trochu vyskakovala, podaj podnet na úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou, krajskému lekárovi a prípadne aj do komory detských lekárov. keby si ju ty poverila informovať niekoho okrem teba, je to iné, ale toto ani vo sne, známa-neznáma...

prasiatko30
1. júl 2015

@michaela460 je to nepripustne informovat ohladom zdravotneho stavu pacienta ma bud pacienta alebo jeho zakonneho zastupcu - ty ako zakonny zastupca sa mozes stazovat bud priamo u nej alebo to hnat aj na nejaky vyssi urad - byt tebou tak by som sa o tom najprv s nou dorazne porozpravala povedala jej ze aj ked je to stara matka dietata ty si nezelas aby prediskutovavala zdravotny stav tvojho dietata so starou matkou dietata a ze ak to bude nadalej praktizpvat tak za a) zmenis mudr a za b) podas na nu staznost za porusenie lekarskeho tajomstva

zamilion
1. júl 2015

je to porušenie zákona o zdravotnej starostlivosti, za toto by mohla aj prísť o licenciu

evka_evka
1. júl 2015

@michaela460
Zmenila by som lekarku nakolko jej asi nic nehovori pojem lekarske tajomstvo. Aj ked tvoju svokru dajme tomu pozna nema jej co rozpravat o pacientoch.

nyusika
1. júl 2015

@michaela460 no tak ked tej lekarke nic nepovie, ako ma vediet, ze si to nezelas ?
zeny, trocha asertivity, normalne tam nabehni a dorazne povedz, ze si neprajes, aby informacie ohladom zdravotneho stavu tvojho dietata poskytovala niekomu inému, ak tebe a tvojmu manzelovi.
a nezabudni dodat, ze je to vazne porusenie lekarskej etiky a ked k takemu niecomu este raz pride, budes to riesit inak, nie takto kludne.,

prasiatko30
1. júl 2015

@nyusika lekar nema pravo diskutovat o tvojom zdravotnom stave s nikym inym len s tebou alebo ak s tvojim zakonnym zastupcom - je to danne zakonom. p. dr porusuje zakon 😅

nyusika
1. júl 2015

@prasiatko30 ved to pisem

prasiatko30
1. júl 2015

@nyusika som reagovala na to ze si napisala ze ako má doktorka vediet ze ona si to nezela - dr by to v prvom rade vobec nemala robit nie ze ona nevie ze zakladatelka temy si to nezela 😅

evittam
1. júl 2015

@nyusika Presne ako píše @prasiatko30 Ja nie som povinná niečo lekárke oznamovať, ona sama dobre vie čo smie a čo nie podľa zákona a ak to poruší, tak by som jej to dala pekne "vyžrať"! Či je to svokra alebo neviem kto, nemá na to právo. A ešte jedna vec - musí mať teda biedne pacientov pani Dr. keď má ešte čas vyvolávať iným ľuďom a otravovať - ja s deťmi chodím len na preventívky a inak sa vôbec lekárka nezaujíma - nemá na to totiž čas.......
@michaela460

bonaqa2013
1. júl 2015

@michaela460 nemenila by som ju len kvôli tomuto. Nie je dôvod. ak je kámoška s tvojou svokrou - tam si majú evidentne čo povedať. Keby si mala s dcérou nejaké závažnejšie zdravotné problémy tak by si tento vzťah ocenila. kam. vzťah svokra - lekárka. Píšem z vlastnej skúsenosti máme dcéru čo má zdrav. problémy a uvítali by sme takéto kamarátske vzťahy 😉

cailinevelyn
1. júl 2015

svokra nie je pravnym zastupcom dietata, ak si Ty ako zakonny zastupca nezelas, NESMIE o zdravotnom stave informovat nikoho ineho z rodiny (okrem pravnych zastupcov) - to je porusenie ZAKONA nie iba porusenie etiky.

lenbea
1. júl 2015

@michaela460 No tak lekárske tajomstvo by malo aj tu platiť, len zákonnému zástupcovi. Mne by to nehorazne vadilo. Ale ako jej to povedať?
Inak moja gynekologička povedala svojej mame, že som tehotná a hned to vedeli všetci v práci, a ja som si myslela, že aké tajnosti robím. Potom mi to všetko prezradila jedna kolegyňa, tak super.

karolina04
2. júl 2015

Tak to by ma fakt nastvalo,,,,,,je to neprofesionalne od tej pediatricky ,,,,,jasne by som jej to povedala nezelam si a hotovo ak nie najdem si inu pediatricku a i uz

michaela460
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
asocial
3. júl 2015

@michaela460 ked je to tak, napsiala by som ofdicilanu staznost na lekarku a popisala by som presne to, co si napisala sem..to, ze volal dnes svokre, je fakt nad hranicou etiky..

a zmenila by som lekarku..

lenbea
3. júl 2015

@michaela460 ???? toto je čo už? Hneď by som šla zmeniť doktorku. žiadna profesionalita, iba klebety,... Svokru do toho nič, môžeš sa rozhodnúť ako chceš.

lienka.7
3. júl 2015

@michaela460
takze mas potvrdene, ze ona s nou o tovjej malej nehovori "len tak medzi recou" ako ti tu pisala
@bonaqa2013
ona ju ZAMERNE informuje - a tym podryva tvoju autoritu, sorry. Ja by som ju ihned vymenila a podala na nu aj staznost.
viem, ze trosku z ineho sudka to je ale napr. ja aj mama mame rovnakeho gynekologa, mam u neho rodila, mna pozna od mojich cca. 10 rokov. a NIKDY ked som bola u neho mu nenapadlo ani slovko prehodit o mame...dokonca raz, ked som mala jeden problem, som mu povedala, ze ale nech si to necha pre seba... a jeho odpoved??? to ze pozna mamu este NEZNAMENA, ze jej bude vesat na nos moje veci... cize asi tak.... dokonca raz aj ked mamka bola chora, povedal mne, ze pokial ona neda zvolenie, NESMIE mi NIC povedat.... cize asi tak...

libka1
3. júl 2015

Taku pediatricku treba okamzite vymenit!

zamilion
3. júl 2015

@michaela460 no ty kokso, až sa mi dvihol tlak! podaj sťažnosť na UDZS

diusik
3. júl 2015

@michaela460 no mam tlak na 200 aj ked nejde o mna, fakt odpadavam, toto si nenechaj,mat takuto svokru,tak sa s nou uz davno nebavim,a doktorke by som pekne povedala...

sam2
3. júl 2015

@michaela460 ja by som zavolala svokre a vysvetlila jej ze TY si jej mama, a prave preto dr NEMOZE volat jej (svokre) ale TEBE ako MATKE dietata...a pediatricku by som zmenila. Bez debaty....Zvazovala by som podnet, pripadne by som pediatricke vysvetlila pojem lekarske tamojomstvo a odporucila jej prestudovat zakon....
Kokos, ja by som tiez niekedy svokru utopila v lyzicke vody, ale TOTO by si teda nikdy nedovolila....a mal by jej to vysvetlit aj jej syn..

pribinak
3. júl 2015

@michaela460 zvazila by som staznost na lekarsku komoru, pediatricku zmen!

monika15
3. júl 2015

@michaela460 vymen ju a bude pokoj, ked je kamoska svorky tak to mozes zabudnut ze ta bude respektovat.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz