Problém s očkom

celiaticka
15. jan 2014

Ahojte maminky, moj problem sa zacal velmi nenapadne a teraz kopu starosti mam aj s toho dost stres. Zacalo to cca asi taky mesiac do zadu tym, ye sme plakali ale to normalka a slzicky isli len s 1 ocka a ja som to nepripisovala ziadnu podstatu sak aj dospeli ma slzi a slo to takto 2 tyzdne a sen tam karpinka som si mzslela ze to je ale bol to hnis a co si budemv yzcitat ze som si na to nedala pozor a teray sme na liekoch do ocka uflox a najhorsie je to ze doktrka povedala ze ked to neprejde tak prepichovat kanalik sa musi a stoho mam strasny strachz ze co to spravy do buducnosti masmu 3 mes. adamkovi a este o to horsie mame na vysetrenie URL a ye co tam povedia a aj to ma tazi ze mame od narodenia mesiu dierku lavu a to aj to ocko ho trapi ci to s toho, alebo s coho to moze byt. Lebo sme sa uz aj liecili len na sopliky ale osavacka pomohla a nastastie bez teplot ci to tam aj neni aj s tzm suvis. Ja vas velmi pekne prosim kto akukolvek skusenost aj len trosku s podobnim problemom ako ja budem neskutocne rada ak mi date akukolvek radu lebo som s toho dost nastasna ze mu nedokazem pomoc a musim len cakat . Dakujem za akukolvek odpoved

andrejka1974
15. jan 2014

@celiaticka ono to moze byt a tim, ze ma uzsi slzny kanalik, nam to povedali az po 3 prepichoch a nam to velmi nepomohlo, nam ocka slzia uz len obcas, ale uz sme si zvykli, je obdobie, ked jej slzi ocko aj tri tyzdne a potom aj niekolko mesiacov nic 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 takze uz to neriesim, trpime s tim od narodenia a teraz ma uz 5 rokov neboj sa zvladnete vsetko, moja mala tolko diagnoz, ze som bola na zrutenie a ver mi vsetko sa upravilo, mala operovane srdiecko mala ductus ma tam kateter, mala stridor, do roka bola chora kazde dva mesiace, musela koli stridoru a srdiecku vzdy brat antibiotika, ma silne dioptrie od 21 mesiacov nosi okuliare , ma zdvojenu oblicku po mne , chodili sme furt k lekarom, teraz lekara vidime mozno raz za pol roka , ked ideme na kontrolu, chodime do normalnej skolky medzi zdrave deti , sme bez akychkolvek obmedzeni, mozme robit uplne vsetko ako ostatne deti , santit, blaznit sa, btrojkolkovat, moze sportovat, chodime na tanecnu, cvici v okuliaroch vie o tom aj trenerka, neboj sa vsetko chce len cas a uvidis za par mesiacov bude aj maly ten najsikovnejsi

susans13
15. jan 2014

My sme mali podobny problem od narodenia, vyskusali sme kopec antibiotik, materske mlieko kvapkat do ocka, nekonecne masaze slznych kanalikov. Aktualne su medzi ocnymi lekarmi 2 nazory: 1. preplachovat cim skor tym lepsie 2. nepreplachovat do 3 mesiacov - masirovat, pockat s preplachmi, casom sa slzne cesty mozu rozsirit a problem pominie. V nasom pripade som sa to snazila co najviac oddialit no nakoniec sme museli aj my ist na preplach 4 krat v trnave vsetky preplachy neuspesne, maly mal zrasty v slznych cestach tak nas odporucili do ba kde nam to prepichli raz a odvtedy mame pokoj (klop...) my sme boli u viacerych ocnych, zistite si ci ten vas ocny lekar vykonava preplachy, nech to neskusa na vasom dietati , inak to bude velke utrpenie pre dieta aj maminu. V tt nas trapili neskutocne dr sa to nedarilo, nemala taku prax trvalo to vzdy velmi dlho (maly zachripnuty od kriku, pokakany..) v Bratislave prepichnute do 2 minut a uspesne. Je to neprijemny ukon ale ked to robi odbornik tak sa to da zvladnut.

celiaticka
autor
19. jan 2014

Ahojte dlksie som tu nebola ale malemu som davala tam materske mlieko ale sa mu to aspon nelepi na mihalnice ale v kutiku sa mu robil tuto noc hnis ale v noci som mu to nerobila s mliekom ale kvapky mu davam ale nejako mu to nepomaha a preto som ani s ocnou nebola spkojna ln mu otvorila na silu ocko a povedala ze kapkat 5x a nezpreplach ono mu nezaberalo to len neviem ze aj nejake masaze ocka ale nikde som to nemasla a doktorka nic ako kebz sme boli vzduch ze vo strtok na kontrou a ked to nebide dobre tak preplach ono mu ta slzicka stoji tak preto prosim o pomoc spociva v tom ci bz ste mi poradili dobru decnu doktorku lebo dijagnoza tejto doky sa mi nezda dakujem za odpovede som inak s petrzalky