Problém s močovou rúrou u 5 ročného dievčatka

puma1986
28. jan 2021

Zdravím, chcem sa Vás opýtať či vaše dievčatá nemali náhodou problém s mocovou rúrou... Už som zúfalá a to som teda bola s dcérou u kožnej aj gynekologicky 2 krát.. Malú svrbí vnútri v močovej rúre a keď sa vypisa tak aj štípe. Momentálne aj u urológa všetko má ôk..Moč v poriadku, žiadny zápal... . Dala nám Dr Biseptol, ale stále rovnako... Toto je dlhodobejší problém a som už naozaj z toho unavená a zúfalá, lebo jej neviem inak pomôcť...

kacena4
28. jan 2021

alergia na nejaku latku v toaletaku? reciklovany? parfum? nieco z toho moze byt ale aj nemusi

luccija
28. jan 2021

@puma1986 dostatocne pije?sono jej asi robili vsak?

puma1986
autor
28. jan 2021

Toaletný používam neparfemovany, utieram ju len s čistou vodou s plienkou.... Vlhčené som dala úplne bokom... Pije dosť aj keď je pravda, že nie čistú vodu.... Skúsili sme dosť krémov ale tie nám problém neriešia nakoľko to je v nutri v rúre... Sono jej robili... Mali by sme ísť na ster z rúry tak uvidim ako to dopadne.... Keď sme prišli od urológa po cievkovani mala strašné bolesti v podbrušku a na ľavej strane brucha..Kričala od bolesti.. . Dala som jej od bolesti tabletku a až po hodine a pol sa jej uľavilo...

puma1986
autor
28. jan 2021

Momentálne berieme biseptol už 7 deň a žiadne zlepšenie... Dala nám ich Dr na slepo lebo ju nechcela trápiť so sterom ale bohužiaľ budeme to musieť absolvovať len mám obavy co príde zas potom ci ne nastanú nejaké bolesti a iné problémy zas

anesim
29. jan 2021

Zehlis jej spodne pradlo z vnutornej casti ? Moju odmalicka strasne svrbelo, potom ma napadlo jej zehlit spodne pradlo a prestalo. Teraz je uz velka, ale sama hovori, ze jej je lepsie, ked je to spodne pradlo ozehlene.

mirka92
29. jan 2021

@puma1986 nema mrle?my sme mali a stazovala sa,ze ju tam boli,skuste v noci skontrolovat zadocek,vtedy vyliezaju von,cez den som nic nevidela

puma1986
autor
29. jan 2021

Nie nezehlim jej bielizeň.... Ono tento problém začal v lete a odvtedy s tým bojujeme... No neviem ci mrle... Večer zaspáva s hoľou ritou a potom ju vždy oblečiem keď zaspí... Ale nevšimla som si nič... Skúsim pozrieť...

erickatt
30. jan 2021

@puma1986 mozu preliezt aj do mocaku a posvy. Treba skusit celu rodinu odcervit. Ani clovek nevie kde to chyti, aj najcistejsia domácnosti to moze mat

zenazaba
30. jan 2021

Ako vies ze ju svrbi "vnutri v rure"? Toto by som nedokazala zadefinovat ani ja, toboz 5 rocne dieta. Treba zlep a stolicu na parazity.

puma1986
autor
31. jan 2021

@zenazaba lebo to riešime dlhšie tento problém... A presne vie kde ju svrbí a aj ukazuje stále rovnako... Ster jej robila gynekologicka z pošvy 2 krát tam je to negatívne a teraz máme ísť na ster z rúry, biseptol nepomáha....

puma1986
autor
31. jan 2021

Trvá to dlho, lebo obvodná nás poslala kožnej... Kožná dala zarabanu masť, ale ešte to bolo horšie... Kožná nás odoslala na gynekologiu.... Tam sme dostali masť a teraz druhý krát framykoin masť... Nepomohlo to vôbec... Tak som ju išla objednať na urologiu... Dala nám biseptol pretože ju nechcela trápiť zo sterom, ale aj tak budeme musieť ísť na ster... Lež som sa všade poobjednavala prešla dlhá doba, nikde vás nezoberu hneď.... A to ešte sestrička na urológii bola múdra že kde som bola do teraz, že teraz keď je corona chodím k nim... A pritom vie ako to je po Dr z objednaním...tak aby ste si tu nemysleli, že som to nejako zanedbala... Budem musieť zájsť k Dr nech jej spraví ster zo stolici...

zenazaba
31. jan 2021

@puma1986 zo steru sa parazity nezistia. Na to sa robi perianalny zlep plus.stolica.....mozno by mohol pomoct i Ialugen krem.

anazuz37
27. apr 2021

@puma1986 my presne to iste
Svrbenie a pálenie pri močení. Dr.nam dala ATB cedrox, robili sme zlep a odber stolice na parazity+moc. Moc vyšiel negat, stolica negat a zlep nevysetreny zlý odber, po dobrá ti ATB napriek negat vys. Stolice sa mala odcervi. Ze parazity zvyknu preliest do močovej rúry, držím palce, sú to nervy. Parazity prinesú zo škôlky aj cez kvapockovu infekciu, pri kychani.