Problém s kakaním - používanie rektálnej rúrky

nikolka530
8. nov 2022

Ahojte baby ja som uz zufala moja mala ma 5mesiacov je predcasne narodena maly sme mlieko od zaciatku baba sensitive ale to mlieko robilo neskutocne problemy mala sa mi nevedela vobec stoho vykakat mala uplne tuhu stolicu plakala od rana do vecera potom silne koliky jasne ze som zacala pouzivat rurku aby sa vykakala a netrapila e potom som zmenila mlieko na kendamil od vtedy mame pokoj s bruskom ale ona sa mi nechce alebo nevie vykakat sama stale jej musim pomahat uz som stoho unavena ako ju odnaucim od toho alebo ako ju mam prinutit aby sama kakala poradte prosim za kazdu radu dakuje.

janinah
8. nov 2022

Neprinutis,bud rada,že vymysleli rurku,neboj sa ju naolejovanu používať,dieťatku pomôžeš a nebude ju treba naveky

nikolka530
autor
8. nov 2022

@janinah no ja len dufam ze stym cim skor prestanem

anavixy
8. nov 2022

@nikolka530 my sme prestali az v 9 mesiacoch, aj kusok neskor… tiez som sa bala ze to nikdy neskonci, ale skoncilo, najprv sama zacala tlacit tvrdu stolicu horko-tazko, a potom sa stolica zrazu upravila a kaka sama bez problemov… neviem co je na tom pre teba unavne, ale ver ze to dieta by tiez radsej kakalo samo bez namahy a bolesti 😳

nikolka530
autor
8. nov 2022

@anavixy ved prave ze 9na ma uz teraz peknu riedku stolicu a ze by ju nevedela vytlacit? Skor si myslim ze je uz leniva a caka na mna kedy jej pomozem

anavixy
8. nov 2022

@nikolka530 aha, my sme z rurky presli na pomoc s tlacenim tak ze ked som videla ze sa jej da kakat, tak som ju polozila na chrbatik a nohy silno pritlacila k brusku, ale tam bol vyslovene problem s tym ze nevladala vytlacit tu tvrdu hrudu… a potom postupne zacala sama tlacit, vyskusaj inak, nez s rurkou (my sme vacsinou takto s nozkami, ale niekedy bolo treba zacat s rurkou nech ju to podrazdi na tlacenie a potom uz len pomoct s nozkami) 🙈 no je to komplikovane, drzim palce 🍀

nikolka530
autor
8. nov 2022

@anavixy dakujem urcite vyskusam

lussytalulu
9. nov 2022

Neviem ako vám ale nám dr.vravela že je to normálne rýchlo mu trávi tak to nepotrebuje. Môj malý nelákalo aj týždeň,občas presiahlo aj 10 a potom normálne sa vykakal. Mali sme áno občas niekedy problém tiež som používala rurku ale pozor!! Dieťa si na to môže zvyknúť a nebude samo tlačiť, ja som raz začas používala espumisan kvapky aj keď je to na nadúvanie ale na druhý deň sa aspoň vykakal. Na kolíky sme používali biogaju a keď bol väčší,papal už hustejšie jedla tak som skúsila ešte aj lactulosu .