Problém s kakaním 4,5 mesačnej dcérky

janullikle
24. nov 2012

Prosim o radu. Mam 4,5 mesacnu dcerku, zatial len kojim neprikrmujem nicim. Nexce mi kakat. Zhruba do 2,5 mesiaca kalala sama potom nastal problem. Nekaka aj 5 dni a malokedy sama. Boli sme u dr. ze mam pouzit rektalnu rurku ak jej to samo nejde. Takze povadsine kaka za pomoci tej rurky. Len uz som z toho na nervy ze jej to samej nejde, nerada zakazdim pouzivam tu rurku. Ona sa puci az cervena je a nic. Aj cvicime z nozkami pomaly kazde prebalovanie, masirujem brusko a nic :-/ davala som jej do cajiku lactecon ale pridlhsom uzivani mi zvracka z toho co je aj jeden z neziaducich ucinkov. S tym sa jej kakalo sa mi zda lahsie. Teraz ma taku stolicu polotuhu co sa mi zda u kojeneho babadivne ked papa len materske mliecko. Poradte ak mozte, co robit. Dakujeme 😉

slavka034
24. nov 2012

ahojky...no správne len čisto dojčené detičky kakajú pomenej...ako pučiť sa pučia ale nejde to..moja má síce len 7 týždňov no akurát pred chvíľkou tiež s tým mala problém pučila sa pučila... bola mocno nespokojná tak som jej pomohla teplomerom..a je pokoj...užívame aj espumisan raz za čas....všimla som si že už mala hustejšiu stolicu ako inokedy...ako nechcem polemizovať o častom používaní rektálnej rúrky ale myslím že nie je to dobré....tiež masírujeme furt a neustále nechávam ju aj rozbalenú nech pokope nožičkami a pomôže to...ja neviem..ja by som skúsila pomaličky ju prikrmovať zeleninkou ....sama to tak skúsim keď budeme mať viac týždňov....a samo že nebuď z toho na nervy ja som neverila že stres a nervozita sa môžu dostať do mlieka...ale môžu...takže hlavne v pohodičke aj keď viem že je to ťažšie ak dieťa malinké plače a mamka jej nevie pomôcť...držím palce

tina284
24. nov 2012

ahoj, ja mam 6 mesacnu, ktora je tiez stale kojena ale problemy s kakanim mame stale, teda do 2 mesiacov to bolo v poriadku a potom sa to zhorsilo. ja som rurku nepouzivala, stale sme len masirovali a cvicili a vykakala sa mi. ked bola len kojena, kakala aj raz za tyzden len, alebo raz za 10 dni a dr. mi hovorila, ze to je stale v poriadku, pokial ma vetry tak sa nic nedeje. zacali sme prikrmovat a mame zase take problemy, ze ju zeleninka zapeka, takze tiez stale len cvicime pokial sa jej nepodari vykakat. pouzivanie rurky mi dr. neodporucala, ze to nie je dobre pouzivat stale.

natalinkaco
24. nov 2012

@janullikle ahoj, ja som mala so synčekom tiež hrozné problémy s kakaním, bola som fakt zúfalá, skúšali sme všetko možné, tu na modrom koníkovi písala jedna maminka o homeopatikách ktoré jej pomohli s týmto problémom, tak sme to vyskúšali a od vtedy máme pokoj, som jej veľmi vďačná.

onestar
24. nov 2012

@janullikle Ahoj,mali sme rovnake problemy.Rektalna rurka je dobra vec,urcite ju pouzi aby sa dieta netrapilo.Ale pred tym vyskusaj kupit v lekarni probiotika.kedze uz ma 4.5 mesiaca mozes uz dat popucenu mrkvicku,alebo jablcko postruhane,bananik,stavicku z jablka a tak.tiez bola moja mala kojena,a uz som davala...neboj sa zvladnete to,aj my sme tym presli.teraz ma mala 11 mesiacov a vsetko je ok.ani jej espumisan neucinkoval.este mi v nemocnici radili aj kvapky Bio Gaia,tak skus...ja som mala tieto probiotika kupene : http://www.docsimon.sk/tovar/vlaknina-pro-deti-...

maffianka004
24. nov 2012

ahoj my sme mali tento problém vyše roka. ona nechcela kakat a dokonca stolíku zadrziavala. boli sme pri gastroenterologicke a tá nám pomohla. mala mala uz sice 2,5roka ale možno tí pomôžem. odporučila nám dávať do mlieka saraticu, piť harmancekovy caj, a tiež pomohli progotické kvapky biogaia.neviem vsak či ich mozu užívať aj take malé deti a tiež neviem či mozu tu saraticu. skúste zájsť ku gastroenterologicke. držím palceky

alena0305
24. nov 2012

@janullikle A skúšala si ju nechať dlhšie ako 5 dní. Kojené deti najprv kakajú do každej plienky a potom to môže postupne klesať. Normálne je aj raz za 7-10 dní. Príp. môžeš jej skúsiť dať trošku ovocnej šťavy riedenú prevarenou vodou v sklenených fľaškách sú od 4 mesiacov alebo do vody daj prevariť napr. čajovú lyžičku ovsených vločiek ( predtým prepláchni vodou)

adrika72
24. nov 2012

Ja by som tú rúrku určite nepoužívala stále,zvykne si ti na to a potom sa už sama nevykaká a čo sa týka kakania,kakať ozaj nemusí každý deň...určite jej skús dať troška ovocnej šťavičky...

tinka9000
24. nov 2012

jednoznačne odporúčam bio gaiu, my ju užívame preventívne takmer od narodenia, teraz len 3x do týždňa a nikdy sme nemali problém. Určite sa to upraví a netrápiť ich rektálnymi rúrkami, skôr tieto probiotiká, sú výborné a neškodné aj pri dlhodobom užívaní. Ovsené vločky- len ak už papáte lepok...

bibistec
24. nov 2012

no urcite skus probiotika, aj ked kojene deti nemusia tak casto kakat. ak teda nema problem ze ju neboli brusko. na tvojom mieste by som skocila na gastro pre istotu, ale ci ju nezapchava nieco co ty jes ked je kojena? tu rurku nepouzivaj casto lebo si na nu zvykne iba v krajnoim pripade.

1ivanka1
24. nov 2012

aj my máme problém s kakaním..asi tak od 2 týždňov..malá je na Um...nechce mi piť žiadne iné tekutiny..rúrku som pužila zopárkrát..už prikrmujem, ale nejaký extra rozdiel nevidím..bio gaia nám nepomohla, teraz máme infant dophilus..či pomáha neviem..rúrku už nepoužívam, kakáme tak že ju dám na bruško a tak sa ona vykaká, alebo keď si tak smradlavejšie prdne a vystihnem to, tak jej potlačím nožkami a tak sa mi vykaká.. ☹ ☹ už by som aj rada našla pokakanú plienku...ale je to tak raz za 2 -3 dni...

luciferkax
24. nov 2012

ahoj. neviem prečo sa ti zdá polotuhá stolica u dojčeného dieťatka divná, podľa mna je to bežné 🙂 🙂 má 4,5 mesiaca, ja by som možno skúsila skôr jablkovú aelbo slivkovú šťavu, nie tesco džús nemyslím, ale tie HIPP a HAMI šťavy 🙂 sú od štvrtého mesiaca a slivková by jej určite pomohla,

janullikle
autor
24. nov 2012

Dakujem. Divna stolica sa mi to zdalo preto lebo som jej este nic okrem mliecka a cajiku nedala. Tak max 5dni som ju nexala nekalat potom uz som pouzila tu rurku. Tak mi povedala dr. Max 5 dni :-/. Tak v prvom rade ju nexam dlhsie ako 5 dni. Ona je inac spokojna blabotka, smeje sa, brusko nema tvrde. Len uz jak zacne pustat smradusky prdiky tak zrejme sa jej to tam kopi a nejde von. Potom skusi tie stavicky popri cajiku. Tu biogaiu vyskusame nakoniec, alebo jumam preventivne nasadit? Na to gastro nas musi odporucit detska dr? Kvoli comu je to vysetrenie? Ci ma v poriadku zaludocek? Uz ju xcem zacat prikrmovat. Co prve kasicky alebo zeleninku? Ale mam dat este umele mliecko a az tak prejst na 'tuhu" stravu?

kmkke
24. nov 2012

@janullikle My to mám podobne. Ja som skúšala Espumisan L, potom Baby Calm, potom - už som zabudla ako sa to tretie volalo, prešli sme na probiotiká Infant Dophilus, potom Actilac Mimi a nič. Nezabralo ani jedno. Teraz nám doktorka predpísala Duphalac (je to preháňadlo), užíva sa len 5ml denne, nezaberá, takže v piatok nám povedala že mám dávať 3xpo 5ml denne a konečne sa dnes vysral sám, ale nebolo toho veľa. Ja ho ani nechcem nechávať dlho bez kakania, pretože on akonáhle sa nevykaká každý deň, tak sa strašne pučí a neskutočne pri tom kričí. No mám ho nechať trápiť? Tak radšej rektálnu rúrku ako trpiace dieťa. A pritom stolicu nemá veľmi tuhú, konzistenciou ako zubná pasta keď ide z tuby, ale strašne lepkavá a nevie ju vytlačiť 😀

hannah25
5. dec 2012

neboj ako hovoria alebo píšu predchádzajúce mamičky, je to ok...náš malý taktiež niekedy nekakal aj 5 dní a len som ho kojila. Pokiaľ je bábo spokojné a ty cítiš že je vporiadku tak to vôbec nie je problém keď tak dlho nekaká.
Dočítala som sa že keď nekaká nejakých 7 dní, môže tam byť už nejaký problém.