Problém s chôdzou u 3-ročného synčeka

m226
17. máj 2024

Ahojte milé mamičky
Prosím vás o radu!!!!
Mám synčeka v júni bude mať 3r doteraz bolo všetko v poriadku behal ako šialený ale neviem čo sa stalo teraz vo dvore behá všetko naháňa sa ale akonáhle vyjdeme na prechádzku urobí pár krokov hodí sa na stred cesty u nás chodníky nie sú sme kľudná dedinka na konci ničoho nechodia tu autá len tí čo tu bývajú sme malá Dedinka každý každého pozná ale k vecí hodí sa na zem a viac chodiť nechce mám malú dcérku má 3mes nemôžem chodiť s ním na rukách a tlačiť kočík to nejde ale naozaj neviem čo sa stalo keď sme v uličke kde neprejde žiadne auto za pol dňa tam chodí ale na hlavnej nechce poradíte mi mne sa zdá že sa bojí má strach momentálne u nás v dedinke robia plyn možno mu vadí hluk alebo veľa veľkých áut
Naša logopedicka vravela že má len také obdobie že to prejde ale trvá to už dlho taký istý problém sme malí s kúpaním kúpal sa rád nemohla som ho vytiahnuť z vane potom raz začal revat hádzať sa dvíhať nohy bál sa po čase to prešlo a teraz znovu vo vani trávime veľa veľa času pomôžete mi prosím ďakujem

kacena4
17. máj 2024

za mna je to len obdobie pises ze je to dlho - to je kolko? dlho je cca 6 mesiacov... je v obdobi vzdoru a skusa hranice drzim palceky

m226
autor
17. máj 2024

@kacena4 ďakujem pekne veľmi si ma potešila je to asi mesiac

tanyan
17. máj 2024

Príčina môže byť úplne jednoduchá - možno mu nevyhovuje obuv, ktorá je na prechádzky, ale tá po dvore je ok. Niekedy si rodič ani neuvedomí, že mu dieťa naznačuje reálny problém. Aj pri tom kúpaní sa niekedy stáva, že je to následok prežitého nepohodlia - mydlo v očiach, nevyhovujúce teplota vody... Dieťa si ten negatívny zážitok spojí s kúpaním a bráni sa jeho opakovaniu.
Dôvodom môže byť aj to, že pri behaní po dvore si sám udáva smer a pri prechádzke je vlastne len doprovod ku kočíku. Možno keby mal konkrétny cieľ (auto na konci ulice, ihrisko...), tak by sa mu kráčalo ľahšie a myseľ by neurobila v stave bezcieľnosti skrat.

majlo1234
17. máj 2024

Moze byt, ze je to obdobie prisposobovania sa na dcerku. Ja sa toho tiez teraz obavam, lebo syn sa rad povozi v kocari, ale uz bude mat tri roky, ja za chvilu rodim a surodenecky kocar teda odmietam kupovat.
Mozno by ti pomohol ten pultik na statie ku kocaru, ten zvazujem aj ja

m226
autor
17. máj 2024

@tanyan ďakujem skúsim inú obuv

m226
autor
17. máj 2024

@majlo1234 dúfam že áno dnes sme pokročili sám šiel asi 30m a potom uctievanie cesty 😁😁
Blahoželám k bábätku budete mať veselo

majlo1234
17. máj 2024

@m226 uz teraz sa bojim, aby nebolo moc veselo. So synom mame uz taku relativnu pohodicku a teraz zas od zaciatku vsetky tie “sracky”😂

m226
autor
19. máj 2024

@majlo1234 my sme sa tiež bali prvý deň žiarlil veľmi ale potom už bolo dobré a teraz ju chráni ako oko v hlave nedá na ňu dopustiť bude dobre poslúchla som radu lekárky keď sa hodí o zem nevšímame si ho a on krásne vstane a ide fakt len skúša je strašné lenivý budem ti držať palce neboj budeš mať pomocníka malého je to tak krásne keď uvidíš ako chráni mladšieho súrodenca

majlo1234
19. máj 2024

@m226 dakujem, ja ti zavidim, ze uz mas to “najhorsie” (sestonedelie😂) za sebou

m226
autor
20. máj 2024

@majlo1234 jej o Tom ani nehovor
U mňa to trvalo dlhšie oveľa presne 9tt hrôza